Bulgaria- impresii, drum, hoteluri(9)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dina.b spune:

Salut,

Merge cineva la Kaliakra, Albena, intre 13-19 august cu copii de 6-7 ani? Am un baietel de 6 ani si e tare dornic sa gaseasca tovarasi de joaca.
Merci,
Dina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Aseara ne-am intors si noi de la Albena, Hotel Elitsa. Cu parere de rau trebuie sa recunosc ca doar 2 aspecte m-au multumit la acest hotel: linistea si faptul ca era chiar pe plaja si cu vedere la mare. In rest, camerele sunt ingrozitor de mici, cu mobila veche, perne si saltele de te apuca dorul de casa ta imediat, restaurantul lor e mai degraba o cantina, iar hotelul in sine are un aer comunist.
In statiune nu prea ai ce face, daca mergi cu copilul e ok, ca-l duci in centru si-l mai dai in masinute etc. Plaja e curata, frumoasa. In rest ce sa zic, ce mi s-a parut mai de Doamne Ajuta, de fapt chiar ok a fost Kaliakra, dar la care am auzit ca nu mai sunt bilete in ca de prin feb.

Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Plecam si noi vineri la H Planeta in Sunny Beach- sper sa fie ok dat fiind ca aproape orice hotel pe care puneam ochii nu mai avea locuri in perioada solicitata.

Acum am aceeasi problema cu Thassos ca m-au innebunit impresiile celor de la subiectul cu pricina; am cerut oferte de la greci insa august in Grecia e cam scumpa, mai ales cand ii compar cu vecinii bulgari.

O sa povestesc si eu la intoarcere - deocamdata numar AMRul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

cel mai bine am mancat in Nisipuri la terasa englezeasca din spatele hotelului Admiral...era ok si la o terasa din dreptul hotelului Kempinski la intrarea pe plaja (paste si supe bune)...in rest kinta macar la un fel de mancare...la bani nu mai vorbesc! Cred ca mai bine mancati fructe la pranz sau va faceti o salata (au tarabe cu de toate)!

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

eu am fost in Thassos! E frumos; merita mai mult decat vecinii!

Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Roxana, la bulgari ai fost cu bebe? Dak da, cum te-ai descurcat? eu plec maine la Ef.Nord si in august la Nisipuri, hot.Kempinski.

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Gratiela - eu am fost cu 2 copii, unul de 2 ani si unul de 4 luni. M-am descurcat greu cu toate ca au fost si socrii mei care m-au ajutat.. Obisnuiesc sa spun ca asta a fost concediu pt copii si u pt noi..Sfatuiesc pe toate mamicile cu bb sa nu astepte sa le dea lapticul de la restaurantul hotelului ci sa le ia de aici ori formula agreata ori laptele UHT pe care bb il bea zi de zi. Din nefericire am auzit de f multe probleme.....

Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

Roxana ma uit si pe galeria foto a hotelului citind ceea ce ai scris tu si vad totul frumos.orin afara e vopsit gardul? si-nauntru-i leopardul?
vad piscine,vad un nene bucatar care taie tacticos o fiptura.ma gandesc ca pozele de multe ori ne lasa sa visam frumos si in realitate.
Eu cred ca ai dreptate si spui exact ceea ce ai vazut dar vezi ...pozele.....
Daca-mi poti spune ce distractii sunt pe acolo pentru un copil de 6-7 ani ....te rog multNoi nu mai mergem anul acesta in Bulgaria poate la anul.Dar e bine sa stii din timp ce se poate gasi pe acolo.
Multumesc mult!

Monikka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina75 spune:

Eu inca studiez....am trecut de la Miramar Obzor la Club Bolero Nisipuri.....
Cu gandul deocamdata. Pana ma gandesc eu nu mai gasesc locuri probabil.
Stie cineva daca Club Griffid Bolero are parcare pazita? Ca nu dau de detaliul asta.

Corina si Andrei (24.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Corina, din ce am inteles eu e hotel bun dar pare-mi-se ca nu prea mai sunt locuri. Ia legatura cu o agentie vezi daca poti lua si intreaba si de parcare.

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput