Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (86)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

fetele ce le mai datila pici de mancare????k nu mai stiu...



Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Prezenta la apel...
N-am timp de nici unele... sculat la 7:30, dus mandra la gradi. Sculat picii pe la 9, haleala, si afara cu noi... ca ne topeste caldura si asa...
La 12 inapoi in casa... io mai lucrez cate ceva, pana pe la 1-2 cand le dau sa manance... vine si elena de la gradi, la 3 toata lumea doarme... iarasi mai lucrez ceva pana pe la 5... si de aici ca la nebuni: ori afara, ori in casa... cu toti 3 pe cap... nu mai fac nimic... doar stau dupa fundul lor...





Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Buna dimineata...
Mi-e un somn...
A, Mady io azi mesteresc cartofi frantuzesti.Si nu tai felii de cartofi, ci ii dau pe razatoararea mare.E mancare pt pici si pt pici mai marimandra, oi vedea daca-o manca, si ne caram in parc.Poate ne mai intalnim cu baietii Elianei.
Gata, fug si io sa pap cu sotul si sa pregatesc pt Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelaaa spune:


Vin si eu la apel,ca tot am fost strigata...

asa ca multe dintre voi ,nici eu nu mai am timp de scris...mai ales de cand merge David...de ce oi fi asteptat io sa mearga cu asa nerabdare nu pot sa-mi dau seama...ca de cand merge e vai de ..picioarele mele...
Acu abia astept sa vorbeasca....si parca ma si vad cand va incepe o sa ma tin de urechi si o sa ma intreb la fel...de ce nu mai putea sa-si tina gura un timp???

citesc si eu tot ce scrieti,pozele nu prea reusesc sa le vad,ca stau la calculator numai cand doarme David si atunci zic:lasa sa citesc odata tot sa nu raman in urma si apoi ma uit la poze...si se trezeste David si nu mai apuc...
De scris poate ca as mai putea io sa-mi fac 5 min ,dar....ma simt ca musca-n lapte sa zic drept...adica io inca nu v-am povestit ce progrese a mai facut David,e ca si cum nu stiti nik de el...s-apai vin si io hodoronc-tronc sa zic ca azi n-a mancat...in fine...

Da acum ca zic si eu cate ceva...
Are 5 dinti si al 6-lea iese si el acum...mananca bine,dar tot mai are zile cand papa slabut.De dormit....noaptea se trezeste de 3-4--5 ori,dar se scoala tati la el,io nici nu-l aud..rusine sa-mi fie...Da dupa o zi plina de alergaturi seara cad franta...
Il culc pe la 8 seara si se trezeste pe la 6 dimineata si daca-l culc la 22 tot la 6 se trezeste...
De zis nu zice prea multe...mama,la tati tot mama ii zice...,nein,nein..dar cateodata ii iasa ana-ana,bum-bum e masina,hau-hau e catelu.ela e mihaela,lala e clara,ama e oma(bunica).
Daca ii e sete imi auce sticla de apa,sau daca sticluta lui e goala mi-o aduce si ma trage de mana sa i-o umplu...
Imi face draga-draga..imi pune manutele dupa cap si caputul pe umeri...si ma topesc...

La gradi merge acum de 2 ori pe saptamana si ii place,nici nu mai plange dupa mine cand plec.

o sa incerc sa pun si niste poze ca n-am mai pus de cateva luni bune...sa vedeti si voi ce frumos s-a facut...
Da acum ma duc sa mai misc ceva prin casa ca imediat tre sa ma duc sa-l iau de la gradi si gata...nu mai pot sa fac nimik
Aaaaa,apropo...voi cum faceti cu adunatul prin casa...ca la mine e vijelie,si nu pot sa fac nik daca e david acasa.
Cand e la gradi sau la bunici fac curat s-apai vine si in max 2 ore e la loc


Mihaela de DAVID-29 martie 2007

DAVID...cat sunt de maricel...

Poze cu David

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2917ac23b344a0c9f2c340&skin_id=0&source=category&category_id=12&large" target="_blank">Sarcina si continuarea...David (filmulet)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghibuadina spune:

buna fetelor,
Am si eu o intrebare.aseara masand usor gatutul alexiei am obs o galma, ganglion, nodul mic, undeva printre venisoare la gat.N-o doare, poate e mai demult acolo dar aseara l-am obs.eu.am vrut sa merg azi la dr, dar mai astept pana luni.DE LA CE POATE FI?SA MA INGRIJOREZ OARE??

Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Hei iar avem gravidute pe aici? Felicitari MADA-ROZ- sarcina usoara si te mai asteptam cu vesti si poze.

KITTY-fruntea sus ca se vor termina si necazurile voastre. Uite ai parte de doi copii minunati (m-a impresionat mult Raul cu cadourile) si incet -incet lucrurile vor intra in normal.

GHIBUADINA- nu cred ca e nimic grav. Nu te ingrjora degeaba pana nu ajungi cu fata la medic. Maria a avut un hematom mare cand era nou-nascut si acum nu mai are nimic.

MADY- acum am vazut ca ma chemasei la apel.

Miercuri sau marti nici nu mai stiu am iesit in parcul de la Policlinica Titan cu Paxela, Carmenfr si Elyanne si fiecare cu bebelul/bebeii din dotare. A fost frumos numai ca era pe fuga din cauza soarelui si a mesei de pranz. Copilasii cresc frumos si sunt toti niste scumpi. Nu prea s-au jucat unii cu altii dar asa e la varsta asta. Azi insa m-am intalnit din nou cu Elyane care era cu toata trupa. astia mici cica s-au si jucat in sensul ca-si furau jucariile si se lasa cu bocete din cand in cand. Gemenii sunt adorabili. Mihai e numai dupa maica-sa, Andrei e un independent... se duce singur si face prostioare... e interesant sa-i poti urmari sa vezi cat sunt de diferiti.

Din pacate nu voi veni duminica in parc. Am foarte mult de lucru dar data asta chiar cred ca voi reusi sa-mi sustin lucrarea. Asa ca duminica i-o predau pe Maria lui taica-su ca tot e 1 iunie si sa se duca si ei sa se distreze si eu stau sa lucrez. Si-a mai luat liber si luni asa ca miercuri ma duc cu lucrarea la corectat si sper sa fie totul ok si sa nu ma puna sa modific mare lucru. Cel mai rau imi pare ca nu ma voi intalni cu ROXANICI ca pe voi cele din Bucuresti mai trag speranta sa va vad printr-un parc pe undeva macar din greseala daca nu in cadru organizat.

O zi buna tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

poze cu dragos aici

It's only with the heart that one can see clearly. The essential is invisible to the eyes.
Dana mamica lui Dragoselu' - 20 martie 2007
Cum mi-am petrecut inceputul lumii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

am mai reusit o buba, sia prins manuta la usa si si-a smuls unghiuta, am fost la spital si ia scoso de tot , acum are toata manuta bandajata, e asa mirata mititica nu stie ce sa faca si cum sa se foloseasca de ea
si cel putin pana luni cand mergem la control tot asa trebuie sa stea

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Offff Paxela ce rau imi pare,pup manutza sa treaca repede.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Offffff.... pupam Deliuta mica si bleaga... sa treaca repede-repede...

Bai mama denaturata... cand nu se mai viruseaza le gasesti altceva de facut, ca sa ajungeti prin spitale? Io inteleg ca a venit vara... si mai greu cu virusurile... da' lasa-le si lor o pauza...
si pe mami... ca nu mai ea stie prin ce trece de fiecare data...


Ma duc sa montez carutu... ca iar l-am spalat... era jegos-jegos-foarte jegos... porcii lu' mama (da' chiar asta sunt in zodiacu chinezesc, nu-i jignesc)...
Fetele din zona, daca n-aveti program de we... noi bantuim prin parc... pe la 10 iesim din casa... daca se indura Elena si mananca pana atunci

Si maine intalnealaaaaaaaaaaaaaa... ieeeeeeeeeeee... incercam sa ajungem la 10:30. Dar unde? La intrarea de tvr?



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput