Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (84)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

buna seara
va pup si va multumesc pentru gandurile bune.pe langa bronsita fimiu facu si candida de la antibiotic iar in gura lui e razboi "care pe care"adica se bat caninii cu premolarii care sa iasa primii.sunt varza la inima si la creier.
pup toti frumosii si desteptii si cheliosii nostri si nu zic decat atat "cainii latra ursul merge Laura".eu sunt topita dupa ei si orice poza e o imensa bucurie.

Ioanoo ti-a scris in astre sa te iei de mine bre?...acu recunosc io sunt vinovata ca are gupilu bronsita...mama denaturata ca l-am invatat sa dea pupici la fete si se pupa vinerea trecuta cu vara sa care era cobza, direct in bot si iaca pozna ca rasari si bronsita ..sper ca pana la 12-13 ani sa-l conving sa ceara intai analizele si sa se asigure ca are prezervativ in buzunar

In topic sau off topic am nevoie mare de voi.cine cunoaste un medic sau vreo asistenta din sp Canatcuzino pe reumatologie sau/si dermato?

Am o problema.A aparut in sarcina,a trecut si a reaparut de vreo 2 saptamani.Ma culc bine si ma trezesc dimineata cu mancarimi infioratoare pe picioare si maini si in jurul articulatiilor am niste flictene ca cele pe care le faci cand te pisca urzica.Pana sa ma echipez sa fug la doctor dispar.Nu e alergie ca nu am schimbat nimic,nici hrana,nici detergent si nici haine,nimic.Ce am frate ca innebunesc? Mi-a recomandat o dr de la orl sa merg la reumato ca s-ar putea sa am vasculita reumatoida?o exista asa ceva?ma bag pe google sa caut.pana atunci astept orice sugestie,sfat sau recomandare.Nu va mai zic ca tre sa merg si la gineco ca ma doare operatia si e linia aia vanata si un pic tare.sper sa nu ma taie iar

in rest...tot cum ma stiti...
abea astept sa ne vedem pe 1 iunie.
Muuulta sanatate si zile senine va doresc.

Alexa multi ani fericiti impreuna.


Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iunita spune:

Lauro! ca altfel nu poci sa zic.. frate ai innebunit, vrei sa crap sanatoasa sau cum.. credeam ca cine sti ce doamne feri atiaptit.. ia uite suparare a ea mai nene.. ca sunt geloase tantile..pai si sa fie sanatoase.. ce treaba ai tu cu ele. fa-le vand si gata, nu e musai sa stati bot in bot nu...

probabil ca edy fiind si mai dezvoltat oricum nua re ce sa discute cu copilashi ceilalti :D:D:d(is rea,s tiu...)... hai, lasa supararea si fa bine si zi si la noi ce face edu..ca anh, vezi noua nu ne-ai zis, ai zis la cotzoharle!!!

pup dashteptu fix pe nas ! si sa nu indraznesti sa minimalizezi realizarile pruncului doar pt niste matracuce...

ooof.. iar plange iarina.. si pun pariu c aplange in somn.... si bula mic anu vrea/poate/stie sa doarma cu mine:(
va tzuc,
pe maine!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

anamana, am ramas cu gura cascata la printesa ta..bravo, bravo, bravo, e fenomenala!

iunia, multi pupici pentru Iarina, sa uite experienta de azi

laura, in loc sa fii fericita ca ai un baiat destept si sanatos, tu te superi?! crezi ca merita persoanele alea? ocoleste-le si gata!

Cred ca a inceput o perioada frumoasa in viata puilor nostri, in fiecare zi vine cu cate ceva nou, un cuvant, o joaca noua, eu sunt fermecata iremediabil...in seara asta am ras cu lacrimi cum duce un telefon imaginar la ureche si spunea "aooo" si apoi purta o conversatie pe un ton foarte hotarat...ea in continuare face chestii imaginare...afara se preface ca aduna flori si mi le da, in casa se preface ca-mi da cate o jucarie, dar de fapt ma pacaleste si fuge cu ea, se preface ca aduna firmituri si le baga in gura, de ma chiorasc si eu si sotul sa vedem ce dumnezeu a mai adunat de pe jos, si tot asa...

a inceput si ea sa ne pupe din proprie initiativa si sa ma stranga in brate, ce sa mai, mor de drag

In rest, sper sa -i fi trecut infectia urinara, luni o sa-i repet urocultura, iar intre timp s-a pricopsit si cu o ciuperca in gura de la sumetrolim...

Marta, nu stiu daca ar merge si la Victor, la stefi a avut efect bicarbonat dizolvat in ceai de musetel si clatita gurita de mai multe ori pe zi...eu inmuiam periuta de dinti a ei si ea si-o plimba prin gura, mai si inghitea, dar aproape i-a trecut
sa scapati de belea

Mihaela siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank">Stefania (19 martie 2007)

Poze
Varsta Stefaniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

multumim tuturor de urari

la noi povestea nuntii a fost cam asa, verisoara mea, e plecata in state, si a tinut mortis sa fie la nunta, vazand cat de mult isi doreste sa fie acolo am intrebato mai in gluma mai in serios daca vrea sa ne fie nasa, moment in care a bufnit efectiv in plans de emotii, si aici a intervenit marea problema ei vin in tara de 2 ori pe an, 1 data amandoi in mai si o data doar ea in dec, asa ca nunta noastra a fost planificata din timp, cu decalaj de fix 1 an, pe noi nu ne grabea nimeni ca oricum eram de mult si mutati impreuna, iar daca silviu a vrut sa vina , a fost bine venit , ba chiar si asteptal vreo 6 luni

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amma23 spune:

Paxela, mie ceva nu-mi bate.Adica Silviu ae 4 ani?????? Neimpliniti!!!Nu se poate ,io credeam ca la toamna merge la scoala! Pe bune, mi se pare atat de mareeee!!!
De aia m-am si prins de diferenta, ziceam ca aveai deja copil mare cant te-ai maritat.
No sa fiti sanatosi , ca frumosi sunteti.
Puuuuup
Ama si Lucas 12 Martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karla32 spune:

N-am timp sa citesc tot, dar am intrat sa zic doar atat

Iunioooooo, am ramas proasta, cu gura cascata, interzisa si ma minunez intruna! Ai o fata super isteata! Uimitor! Bravo! Si cand ma gandesc ca eu de-abia scot de la luca cate un chit-chit sau mau, mau...mdaaaaa. asta ii!

Noapte buna!

Luca, dragostea mea

Luca 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

quote:
Originally posted by karla32

N-am timp sa citesc tot, dar am intrat sa zic doar atat

Iunioooooo, am ramas proasta, cu gura cascata, interzisa si ma minunez intruna! Ai o fata super isteata! Uimitor! Bravo! Si cand ma gandesc ca eu de-abia scot de la luca cate un chit-chit sau mau, mau...mdaaaaa. asta ii!

Noapte buna!

Raluca si Luca (8 aprilie 2007)


Luca, dragostea mea

Luca 1 an






tz, tz, tz, vedeti doamna Karla daca nu cititi tot? aia e Maria lu' Anamana123, nu e Iarina

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amma23 spune:

E nora mea, da...nu va atingeti de ea!

Ama si Lucas 12 Martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

La multi ani, Razvan nazdravan!!! Sa cresti mare si sanatos!

It's only with the heart that one can see clearly. The essential is invisible to the eyes.
Dana mamica lui Dragoselu' - 20 martie 2007
Cum mi-am petrecut inceputul lumii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Mare zi azi!!! ultimul bondarel face un anisor, si stiti voi cum e: cei din urma vor fi cei dintai!

Razvanelu
Mady, sa-ti creasca mare si frumusel si inteligent si tot ce vrei tu si ce vrea el!!

Ama, smechero!!! cum ai pus tu mana pe domnisoara Maria!!! Nu te-ai incurcat cu alegerea!! Mai am disperat si mi-am bagat gheara in gat de invidie cand am vazut ce face!!Anamana unde-o duci la cursuri, sa incercam si noi!!

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput