Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (84)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amma23 spune:

Iunita, cum fisura anala, de la constipatie???Off, Doamne pupam curutu sa treaca repede si asta si restul.Si luni numai vesti bune asteptam, Doamne ajuta.

Avoogt, chiar ma gandeam ca nu-i nimeni din Cluj.Pai sigur ne vedem la vara, sora mea sta la Cluj asa ca sigur fac ecala acolo.

Elianne, mama mai bine faci psihologie ca o sa ai coada la usa.Numa obsedatele de internat, ca subsemnata si ai asigurati clintii pentru ani buni. Chiar cate suntem de toate.No, fa un calcul:-))
Si al meu e nehalit, cum vede pe cineva sa rontaie , hop si el.A facut niste falcute si un burtoi de numa , numa'.
Pana la urma nu mi-ati zis bagati si cand venim noi o intalneala, sau tre sa va bat la usi sa ne vedem.Ca sunt in stare!
Olitza, io il pun in fiecare dimineatza, dar numa ca sa stie pe viitor la ce foloseste.sta 5 minute si se da jos si dupa aia face in pampers.
Oricum astia zic ca sunt anumite semne.Adica daca copilul stie sa coboare scarile, atunci isi controleaza sfincterele.
Pup Victor, sanatate multa. Marta , mult noroc ca zici ca-i ghinionul pe capul tau.Stiu cum e cu copil bolnav si obosita, treziri noapte, tuse, etc.
Magda, zi-i sa vrei sa va despartiti, dar nu sa divortati si ia tai-o de acasa o perioada, daca ai unde.Sa-ti dea pensie alimentare, exact cat trebuie, adica cat zice legea si sa vedem ii convine.Poate nu-si da seama ce inseamna! Da auzi , tu consideri ca ai gresit ceva in relatia asta? Nu te intreb sa te judec, doar ca trebuie sa fii obiectiva si sa recunosti si tu, (fata de tine si fata de el) daca gresesti.Asta-i primul pas, recunoasterea greselilor. Io va tin pumnii.
Si noi ne-am divortzat de nu stiu cate ori si vroiam si eu sa divortez. Inca nu suntem zen, dar suntem pe calea cea buna.
Socrul tau e un nebun si sotul daca nu crede ar trebui sa ceara si alte pareri obiective.Pe bune, cum sa fumezi in camera cu copilul???E dus?
Paxela, adica Silviu e copil din flori, hai??? Si vecinele au fost de acord???Ntzz, ntzzz, ntzzz, fetele din ziua de azi.
Sa dea Dumnezeu muulti inainte fericiti, cu sanatate si bani cat aveti nevoie.
Acum vad ca si Caterina face la olitza...inseamna ca nu-i normala. Normal e de la 2 ani, nu va este clar -))?
Lucas doarme de la 8:30 -9 pana la 7:30-8-8:30, depinde de vreme.si ziua una jumate, doua.
Mami Alexia, tot in Cluj...pai ne vedem la vara, nu?

azi am inceptu invatzarea lui Lucas in paul lui.am dat jos o parte de zabrele si am pus , pana mea scandura aia pentru patut de copii mai mari.nu stiu cum sa-i zic altfel.
M-am chinuit o ora jumate sa-l adorm.Da' am reusit.A si plans o tzara, da' de nervi ca nu vroia sa doarma.Se ridica de pe saltea, io-i ziceam, pune capul jos, el il punea si tot asa pana a adormit.La un moment dat se ridica, da se punea repede la loc, inainte sa apuc eu sa mai zic .Si cand se ridica imi baga iun zambet cu toti dintii, doar doar il las in pace.As aface sa vada daca rad si eu , si daca rad e gata, aim incheiat dresajul ca nu mai pot sa-i fac nimic.
Stie un is jucariile, cartile, fiecare in parte,urechile, nasul, ochii.Daca il intrebi cum a fost la graid iti arata ca asa si asa.Dac il intrebi cum e mancarea, la fel Dovada http://picasaweb.google.fr/amagrigus/Mai/photo?authkey=6iYBqfGyjOU#5197765350425454082
Mai sunt , dar nu-mi mai aduc aminte acum.Oricum e tot mai dulce, vesel tot timpul, tot cu zambetul pe buze, fericirea lu' mama, ce mai.
V-am pupacit


Ama si Lucas 12 Martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Asa... ca mi-am adusa minte de constipatie... Am intrebat ieri pediatru ce ma fac cu andreiu care face numa bombe... indiferent ce mananca (face si de 3 ori pe zi, si odata la 2 zile... dar beton). Zise sa-i pun multa albitura in mancare si sa-i dau merele pasate cu tot cu coaja...
Iunita, printre cele multe zise de dr., poti sa incerci si asta... rau n-au sa-i faca...

Amma daca vii in Bucuresti, noi vrem sa ne vedem... numa sa ne innimerim la program... ca soata mai lucreaza si prin we-uri... si sunt dependenta de el cand e cazul de deplasari cu masina... Si daca nu si nu, vii pe capu nostru si gata... daca tot ai de gand sa bati pe la usi...
Nu ma fac pisaloaga... ca sunt eu prea nebuna ca sa tratez pe careva... le zic ca-i normal si-i trimit acasa... ca doar ii compar cu mine, nu?

Paxela, la multi ani impreuna, fericiti!
Io nu vazui ... noroc cu Amma ca zise de copii din flori si mi-a sarit in ochi. Barfa... ce sa-i faci



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:

Tzuna – ai o dulcica de fata, iar locurile vizitate super frumoase. Si ce oua frumos incondeiate!!! Ai avut atata rabdare sa le faci tu sau erau facute de altcineva? Mariuca.

Si fiindca am pomenit de rabdare, Arissa ce tortulete ai mai mestesugit??? Doamne cata rabdare trebuie sa fi avut cu iepurasii, floricelele si cosul cu oua pentru tortuletul de Paste!!! Ce face tiza noastra???

Amma - falcutele de Lucas istet si harnicut .


Crina si Maya Georgia

1 Anisor


varsta Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

da ama din flori, ca daia e asa frumos, iar vecini nu zisera nimic ca de eram de mult mutatii impreuna


Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iunita spune:

ia lume, sa va sparg corazoanele. priviti o papusha super bestiala si desteapta foc. ma-sa nu da si la altii sa vaza ce comoara are ea, da rio nu ma poci abtine! mai neneicule.. face c alupu ma... e dementiala!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Tzuna super poze, si Maria sta la poza, mamaa, mamaaaaaIar in poza asta,clar e fata lu' tati.Ne-au pplacut si ouale, dar mai ales bb Mariuca si iedutii(ca-s cu Teodora la butoane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

salut fetele.
intr-un final am ajuns si eu la zi cu cititul si vazut poze cu cei mai frumosi pitici de pe planeta.
in primul rand vreau sa-i urez PAXELEI "LA MULTI ANI!' sa fiti fericiti.
in al doilea rand vreau sa felicit gemenii nostri frumosi, MIHAI si ANDREI, pt luarea in greutate si le uram sanatate in continuare.
CARMENFR super vacanta, a fost super ca ai scris si ai pus poze, noi avem si noi tot acolo bilete de pe 7 iulie, mai convins ca o sa fie super.
MAGDALENA ce frumusel este VLADUT, superba si vacanta voastra la mare, frumos ca ati prins si vreme sa va dezgoliti.
GABI-bondarelul tau TUDOR este mortal ciufulit, o sa rupa multe inimi cand va creste.
LAURA-frumoasa cheliuta voastra dar si ce plete frumoase aveati.
pupam VICTORAS de MARTAsa se faca bine.
TZUNAce domnisoara superba s-a facut MARIA.
ce frumos era la voi acolo, cu iedutii, cateii si voi o familie frumoasa si reusita. bravo voua.
AMMAce baietel smecherel ai, sa spuna el "asa si asa" de mancarea ta.
noi am fost la mama de PASTI si de atunci tot incerc sa intru dar daca am un terorist mic nu pot intra.
despre olita nici noi nu putem spune ca avem progrese dar noi perseveram.
in rest suntm bine, un pic mofturosi la mancare, dar in rest balmajim toata ziua, am inceput sa spunem o parte dintr-un cuvant, ne plimbam toata ziua.
pupam IARINA si suntem alaturi de voi.
va pupam pe toti si sa aveti o seara placuta.
AVOOGT bine ai venit! cum facem sa vedem si noi pozicile tale ca tare ne-ati facut curiosi.

cata mami de STEFAN(9.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

buna seara fetele

in primul rand Iunia sanatate maxima lu Iarina si sa auzim numai vezti bune. ma bucur ca dormiti acasa si nu la spital..va pupam

acum eu sunt putin suparata si nu prea imi gasesc cuvintele, ma duc sa pipez o tigare si poate ma "regasesc" si va pove si voua, desi poate veti crede la fel...



Laura si comoara mea Eduard Darius 22.03.2007

Nu trebuie sa fii mama perfecta! Trebuie doar sa fii cea mai buna mama pentru copilul tau!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

laura hai vino si zi-ne nu ne lasa asa cu ochii in soare.....iar pt anamana sa iti fie rusine ca nu ne arati desteapta de fata!!!bai fiu-miu in comparatie cu voi e tantalau rau nu stie nik,dar nici dak ii zic nu pricepe,knd incerc se intoarce si pleaca!!!revin mai tarliu cu un mesaj pt fiu-miu si sa vad ce a patit laura!


Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

sincer...nici nu stiu cum sa incep


sa fiu nervoasa, sa plang sau sa fiu mandra de edy si sa ma minunez de prostia sau rautatea unora...MANDRA SUNT DE DY PANA DINCOLO DE DUMNEZEU...DAR..unii oameni ma socheaza pur si simplu

analina bine ziceai ieri pe mess in gluma dar era adevarat sa mai TAC din gura cu cate face si stie edy.

nu as vrea sa va incarc cu " problemele " mele... DAR SINCER CHIAR AS VREA O PARERE DE LA VOI.

de ceva vreme mi se parea ca unele mamici in parc ne cam ocolesc sa zic asa si nu pricepeam de ce pt ca edy nu e un copil rau, nu bate, se joaca frumos mai are si el iesiri ca alti copii dar nimic iesit din comun.

ei bine azi in parc pe o mamica a apucat de a lut-o gura pe dinainte si am aflat DE CE!

CAM ASA SUNA:"auzi, prea le face Eduard pe toate io cred ca laura mai si inventeaza, eduard mananca bine ...dar parca nu se vede ca e tot slabut! eduard doarme , eduard vorbeste mult , zice de toate prea le afce el pe toate si ai nostri NU! etc....
edy vb este tot inclusiv in parc dar ele nu il inteleg cum il inteleg eu acre sunt mama lui si ma ocup de el NU IL OBLIG sa faca ceva daca nu vrea...prinde repede dar nu arata imediat ...
degeaba zice el in parc "taca cau" ca ele nu pricep ca el zice "taica calu" ( la oltenia bunicul sotului l-a dus sa vada calu) sau zice " nena baca chhhh" care in traducere inseamna ca " nenea la banca cu cainele" si multe chestii din astea
degeaba se face edy ca vb la tel " aoooo bunu buna brmmm nui"= bunu cu buna cu masina nu sunt.
nici nu pot sa mai scriu pt ca ma enervez deja numai cand imi aduc aminte

CE SA FAC MAI FETELOR...SA ZIC EDY NU FACE NIMIK DOAR CA SA LE FAC PE PLAC ALTORA?????
NU AM INVENTAT NIMIK NICIODATA, NU AM EXAGERAT CEVA IN LEGATURA CU EDUARD ASTA E EL, A MERS LA 10 LUNI JUMATE NU LA 9 LUNI CUM A MERS AL ALTEIA DIN GASCA SAU A INVATAT SA SE DEA JOS DIN PAT APROAPE DE 1 AN NU LA 10 LUNI CUM FACEA ALTU....ETC ETC...

mai sunt multe de zis dar cam in mare asta ar fi...sa va zic si voua ce mai zice edy ...sincer parca nu imi mai vine....



Laura si comoara mea Eduard Darius 22.03.2007

Nu trebuie sa fii mama perfecta! Trebuie doar sa fii cea mai buna mama pentru copilul tau!


Mergi la inceput