Bulgaria - impresii, drum, hoteluri (8)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns acai24 spune:

mari164 noi am avut noroc in privinta asta..cum am ajuns acolo pleca cineva si am ocupat noi locul..am platit la hotel 5 sau 6 leva , nu mai tin minte, dar noi nu am mai miscat masina de acolo decat cand am plecat spre Romania...in fata hotelului sunt locuri de parcare dar trebe sa ai noroc sa se elibereze ca sa parchezi. Bafta multa si concediu placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari164 spune:

mersic, acai24
am auzit ca multe hoteluri nu ar avea parcari (iar cele care au cel mult 15 20 locuri in fata) si nici in statiune nu sunt prea multe
sincer imi cam faceam griji

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauditza28 spune:

mersi pentru raspuns Eunice! merg la Nisipuri, nu la Albena, de aia imi fac griji cu aglomeratia, in general, dar mai ales cu parcarea!
intr-adevar, nu am cautat eu ca lumea, ca sigur gaseam topicuri suficiente cu ce ma intereseaza!
in legatura cu mancarea, nu ma bucur de bucatarie decat ca o sa am la ce incalzi laptele micutului si eventual sa fac o cafea, niste oua dimineata: sunt satula si eu de gatit asa ca nici vorba de afundat in bucatarie. o sa mancam mult in oras, mie nu-mi place la all inclusive, eu am lucrat ospatar 5 ani la un hotel de 5 stele si stiu ce inseamna sa fie mult si prost sau nu neaparat prost, dar sa fie la fel in fiecare zi; si tocmai de aia nu vreau all inclusive ca sa nu fiu nevoita sa ma servesc (nici macar atat nu vreau sa ma obosesc), ci sa fiu servita!

in iunie 2007 vine barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Bumbacel, am cautat devreme si am si gasit despre Riu Miramar. E postarea unei fete de pe forum care a fost anul trecut si spune de bine. Acum imi pica ochii-n gura, dar maine pun linkul daca vrei.

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Roxana c, Sol Nessebar Palace are all inclusive cu siguranta.Pentru acest hotel am optat si eu si agentia mi-a dat oferta cu all inclusive.
Caprioara , ieri n-am putut sa dau PM sub nici o forma, n-a mers, mai incerc astazi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbacel spune:

quote:
Originally posted by roxana c.

Bumbacel, am cautat devreme si am si gasit despre Riu Miramar. E postarea unei fete de pe forum care a fost anul trecut si spune de bine. Acum imi pica ochii-n gura, dar maine pun linkul daca vrei.

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)



Merci, Roxana. Am citit si eu pe alte forumuri pareri bune despre acest hotel. Noi vrem liniste,hotel pe plaja, all inclusive, patuturi pentru copii (sa nu le mai caram noi de acasa), parcare pazita, de aceea am facut alegerea asta. Mergem trei familii, cu o multime de copii dupa noi. Probabil ca voi mai afla detalii prin vara cand incep concediile, dar daca nu-ti este greu poti sa pui linkul, poate ajuta si pe altii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Roxana, pentru Nessebar Palace se poate plati un supliment de all inclusive.

Camerele familiale au un dormitor mai mare si unul mai mititel, cu 2 paturi, foarte bun pentru copii.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Roxana, Sol Nessebar Palace are family rooms, am vazut cu ochii mei una cu vedere la mare (m-a lasat o camerista draguta sa ma uit ) si a zis ca au si patuturi de bb (acum sper ca stia ce spune, ca am intrebat-o in engleza si ea a zis ca da ). Family room pe care am vazut-o eu era la fel cu una standard, numai ca holul de la intrare era mai lung si din el se mai facea o camera mai micuta, cu 2 paturi, unul pe stanga si unul pe dreapta si spatiu pe mijloc. Camera mica avea un geam care dadea in holul camerei mari, pe care sa poti supraveghea copiii daca dorm sau fac nazbatii, dar ei nu vedeau patul din camera mare. Nu stiu preturi insa... A, si cred ca mai au un tip de camera, dar nu stiu sigur, parca in 2006 cineva zicea ca a stat in doua camere care comunicau intre ele printr-o usa, gen apartament (astea nu erau cu vedere la mare), dar pentru informatia asta nu bag mana in foc.
Si are AI, eu numai asa am luat acolo.

Sali, am vesti bune, acum am pozele si din mai 2008. Incerc sa iti trimit eu mailul meu de la birou pe PM si da-mi replay, poate merge asa. Numai ca pozele sunt de dimensiuni f mari, deci o sa-ti trimit in grupuri, ok?

pup you,


Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si in asteptare de Ilinca

"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Multumesc, fetelor, am descoperit ca unele agentii il dau ca fiind cu demipensiune si optional supliment ptr AI. Ma duc sa caut preturi si acolo, azi e un targ de turism in Ploiesti, cand ies de la servici ma duc sa intreb si de Sol Nessebar Palace, cu toate ca din ce am citit eu, Miramar are camera dubla superior , mai mare decat cea standard, si la pret mai bun decat la apartament sau family. Am o oferta foarte buna, de 1200euro din 28 iulie ptr tot familionul la Miramar. ( fata de 1350, 1500 cu cat mai gasisem)




Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Buna seara!

Fetelor, sunt intr-o ceatza totala... nu stiu unde sa merg !
Voiam Barcelo apoi am citit niste reviw-uri de m-au dat pe spate (pe mine ma intereseaza sa fie si mancarea ok pentru un copil de 2 ani... ca si voi dealtfel!)
Apoi as fi tins inspre Nessebar - Palace si acolo am vazut din poze ca sunt niste scari care duc la plaja ... si am experienta de la Berlin Green Park de anul trecut unde am urcat la scari ... cu copilul in brate! si nici mancarea nu a fost grozava!
Deci sunt in plop...

Amu' vine sotul meu cu o idee minunata sa mergem in Turcia Kusadasi cu masina! Pe mine ma ia raul cand ma gandesc la drumul asta cu copil asa mic!

Offfffff, ne mai gandim!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput