Bulgaria - impresii, drum, hoteluri (8)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Cami, la Sol Nessebar Palace exista 2 cai de acces spre plaja. Una este pe scarile pe care le-ai vazut in poze si una este pe o straduta in panta, care e un pic mai ocolita dar nu foarte departe, si ajungi la plaja si mergand pe ea. E ca un drum de munte prin padure, e strajuita de niste conifere. Chiar ai senzatia ca esti la munte pe bucata aia .

Sali, imi pare ca nu reusesc sa trimit. Am incercat cu cate 3 poze, dar tot imi vine mesaj ca nu le poate livra. Ai primit ceva de la mine pana acum?

Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si in asteptare de Ilinca

"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Deci nu o sa mergem in Turcia cu masina... e prea mult atat pentru mine cat si pentru pitik mea!

Caprioara, deci tu recomanzi Nessebarul? Plaja e ok? Vreau sa ma hotarasc cat mai curand sa scap de o grija!
Mancarea e ok? Ca eu am si o mofturoasa mica ...
Trimite-mi si mie cateva poze, te rog : camelia_marica@yahoo.com


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Buna dimineata,

Dupa lungi cautari pe net si forumuri de specialitate, au ramas pe lista scurta Bolero, Arabella (Golden Sands) si Riu Helios (Sunny Beach). Nu am luat inca decizia finala, as avea si eu o intrebare. Pentru o familie cu un copil de aproape 2 ani, ce recomandati intre cele 3?

Noi cam inclinam spre Arabella, dat fiind faptul ca din poze camerele par mai spatioase decat la celelalte 2 (si canapeaua mai lata - pt bebe). Iar impresiile favorabile pe care mi le-a comunicat o colega ce si-a petrecut vacanta de 1 Mai chiar la acest hotel, aproape ca m-au facut sa ma hotarasc (incepand de la cazare, agrement - piscina acoperita incalzita super, si terminand cu macarea foarte variata si proaspata, desi am citit si unele postari ingrijoratoare pe acesata tema).

Pe de alta parte insa, Bolero este recomandat de toate agentiile pt serviciile de calitate.

Despre Riu Helios am gasit opinii mai mult pe site-ri straine, pare a fi un hotel bun. Nu reusim sa ne dam seama din poze de cat de spatioase sunt camerele (cele cu vedere la mare), daca au o canapea sau nu, si nici despre mancare nu am gasit prea multe pareri. In schimb, turistii care au fost, recomanda satiunea Sunny Beach ca fiin mai aerisitta decat GS.

Va rog, daca ma puteti ajuta cu un sfat, mai ales daca ati fost personal intr-unul din hotelurile in cauza.

Multumesc

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)
Uite ce mare am crescut...
O raza de speranta...sau cum a venit pe lume Tudor

www.totsites.com/tot/tudorandrei" target="_blank">Povestea merge mai departe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Sali si Camelia,

Iata cateva poze de la Sol Nessebar Palace:

http://www.flickr.com/photos/11763454@N05/?saved=1

Cand o sa mai am timp o sa mai pun. Sunt foarte mari si nu reusesc sa le trimit pe mail .

Plaja e ingusta, ceea ce mie imi convine, ca nu am unde "pierde" copilul din ochi. Intrarea in mare era lina.
Mancarea, pentru un copil de 2 ani, imi e greu sa spun. Depinde ce mananca al tau. Erau tot felul de mancarici gen carnita (pui, vita) cu sosuri, mai erau si cartofi prajiti dar nu mereu, erau paste, orez, musaca, erau si 2 feluri de ciorba zilnic, dar nu intotdeauna buna. Una a fost cu mezeluri o data, dar am luat din cea de legume si tot a mancat junioru ciorba. Apoi sunt salate la greu.

Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si in asteptare de Ilinca

"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauditza28 spune:

fetelor, exista in nisipuri vreun hotel unde se poate inchiria carucior de copil? ca al nostru ocupa mult loc in masina, si parca n-as cumpara unul din ala mic pacatos care, probabil, nu-mi va fi de ajutor pentru ca e totul in panta!

in iunie 2007 vine barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pd spune:

Adriana mica, eu am fost anul trecut la Bolero si acum 2 ani la Arabella. Dintre cele 2 eu clar as alege Bolero. Dupa parerea mea au servicii mult mai bune. Despre al 3-lea hotel mentionat de tine nu stiu nimic.

Paloma si Cristina-Maria(14 iunie 2004)
Poze mai vechi si mai noi
Craciun 2006 si altele
Vacanta Antalya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Camelia, vreau sa spun ceva in legatura cu mancarea. In fiecare an, hotelurile isi schimba bucatarii. Asa ca si mancarea poate sa difere de la un an la altul, in functie de echipa aleasa de hotel pentru bucatarie. In plus, ce mancarea imi place mie, altuia este posibil sa nu ii placa. Si in mod cert, hotelurile mari au o gama diversificata de mancare. Foarte importante sunt camerele, plaja, imprejurimile hotelului. Nu risca nimeni sa aduca alimente expirate. Iar Barcelo Royal face parte dintr-un lant foarte mare de hoteluri.
Barcelo este un hotel foarte bun, cu servicii bune. Este frumos amenajat, cu piscine foarte dragutze si maricele.
Nessebar are avantajul unei gradini frumoase. Accesul la plaja lui Nessebar palace se face coborand niste scari. Plaja nu este foarte lata, dar nici ingusta. Camerele sunt mari si frumoase.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Fetelor, va multumesc pentru detalii !
O sa ma hotarasc intre Barcelo si Nessebar Palace...


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Pd, multumesc pt sfat! As mai avea cateva intrebari specifice.

1. La Bolero, cum sunt camerele? Din pacate, tarcul a devenit cam neincapator pt Dudu, ma gandeam ca voi gasi alta modalitate pt el.

2. Cum este pozitionat Bolero dpdv al accesului la plaja, la restaurante sau magazine? Pe harta pare mai izolat.

3. Cand te referi la servicii, ai inclus si calitatea mancarii?

Multumesc inca o data.

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)
Uite ce mare am crescut...
O raza de speranta...sau cum a venit pe lume Tudor

www.totsites.com/tot/tudorandrei" target="_blank">Povestea merge mai departe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Caprioara, nu gasesc emoticonul ala cu pupaturi, ca altfel vedeai insirate pe aici vreo 10!
Abia acum am ajuns la birou, am vazut pozele pe cre le-ai pus aici, am verificat si mail-ul si le-am gasit pe toate 34 si acolo, aranjate frumusel.
Multumesc, eu una sunt hotarata, nu am ajuns la agentie ca m-am ocupat de pasaport pt fetita dar luni ma duc, pt ca de acum incolo lumea va deveni mai interesata in a-si gasi oferta de vacanta si s-ar putea sa am surpriza sa aud ca nu mai sunt camere libere.
Pozele sunt faine ( deh, mana fotografului ),hotelul se pare ok, nu are in totalitate aer de 5 stele, mi se pare chiar usor mai ponosit decat un 4 stele de Spania sau Tenerife , la capitolul restaurant, insa camera mi se pare chiar ok.
Multumesc pt efort , cand ai timp mai pui poze, da?

Mergi la inceput