Bulgaria - impresii, drum, hoteluri (8)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nawel spune:

Roxana,mi-am facut rezervarea la SOL NESSEBAR MARE&BAY,de 4 stele,cu AI,in perioada 21 iulie-28 iulie.M-am gandit si eu la PALACE,dar dupa ce am vorbit cu cei de la agentie,am ales MARE&BAY.In primul rand am vrut sa nu depasesc 1000 euro pe bilete.In al doilea rand,daca luam cu demipensiune la PALACE,bauturile nu sunt incluse,nici macar la cele 2 mese.Asa ca am ales 4 stele cu AI.Facilitatile de distractie sunt aceleeasi ptr.toate trei.Ai acces la oricare dintre cele 3 sau 4 piscine,fie ca stai la Palace,fie ca stai la BAY&MARE.
Tipa de la Jeka mi-a spus ca a fost chiar acum o saptamana acolo,camerele sunt mari si curate;la 5 stele au 2-3 feluri de mancare in plus fata de 4 stele,dar nici o diferenta sub aspect calitativ,iar camerele sunt la fel de mari,dar cu alt design,mai de "lux".
Sezlongurile de la piscina nu se platesc,parca intreba cineva,doar cele de pe plaja.
Primesti si patut ptr.infant.Sunt cele spuse de cei de la agentie.
Se fac 5-6 ore pe drum Bucuresti-giurgiu-ruse-varna-nessebar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nawel spune:

CORINAPLESA,poate ne scrii si noua cateva impresii dupa ce te intorci de la Nessebar Palace.Pleci pe 28 mai,nu?
Iti doresc un sejur frumos,asa cum vreau sa fie si al meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Dragelor, eu sunt total bulversata! Nu ma pot hotara si pace! De fapt eu m-am cam hotarat dar sotul ... NU!
El tot zice sa mergem in Albena ca e mai aproape! Ce sa fac, ca simt ca imi iau campii! Am venit cu fel de fel de propuneri. Ma tenta si pe mine Nessebarul dar stiu ce inseamna sa urci scari la dus/intors de la plaja cu saltyea, colac, barcuta, COPIL si alte cele in carca! (anul trecut am stat la Berlin Green Park in Nisipuri)

Deci in Albena as fi vrut Kaliakra dar deja nu mai sunt locuri. La ce alt hotel as putea merge ? Nu stiu ce sa fac deloc. Mi s-a propus Gergana de la agentie, dar nu sunt convinsa ca e ok...

Ideea e ca as vrea hotel pe plaja ca maimuta mea vrea "la nisip"! Nu ma pot hotara deloc... cred ca sunt eu defecta!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Camelia, mie personal nu mi-a placut Albena deloc. Olus ca sunt mai neseriosi decat celelalte statiuni, in sensul ca au obiceiul de a-si supra-rezerva camerele. Iar hotelurile nu sunt foarte faine. La un moment dat cochetati cu ideea de Barcelo. De ce nu mergeti in directia asta?

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinaplesa spune:

O sa va scriu cum va fi (fost) la Nessebar, daca am acces la internet si de acolo. Noi nu am mai fost in Nessebar, dar am incercat anul trecut Albena si credem ca anul acesta raportul calitate servicii/pret este chiar mai bun decit Turcia, asa ca mai mergem o data si din 21 iunie la Albena (Laguna Beach) inca 10 zile.

Vacanta cat mai placuta tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Corina, Laguna Beach, Laguna Mare sau Laguna Garden?
Intreb pentru ca am vazut ca Laguna Beach nu are AI.

Ioana, am renuntat la Barcelo pentru ca sotul nu vrea sa depasim 1000 euro. Sincer as opta pentru ceva in Albena, dar nu ma inspira nimik ... poate doar kaliakra, dar e in stop-sales.
Deci cred ca voi merge ca si Nawel la Nessebar Bay& Mare...
Am avut momente cand ma tenta Duni-resort, dar parca asta e si mai departe; deci tot Nessebar!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

In Albena este bun hotelul Flamingo, studiourile. Este mai departe de plaja, insa...

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nawel spune:

Multumesc Corina.ASTEPTAM VESTI,poate si niste poze.
Vacanta placuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Noi o sa mergem pe 24 iunie la Albena hotel Gergana.
A mai fost cineva acolo?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:


Gata!
Ales statiune, ales hotel, incheiat contract la agentie, platit avans!
Pt Sol Nessebar Palace.
Multumesc inca o data celor care m-au hranit in foamea mea de informatii, Caprioarei , care a transmis de la fata locului si celorlalte fete dragi.
Asta e un concediu dedicat in primul rand fetitei asa ca la Sol Palace am gasit tot ce ma interesa: parc cu verdeata, piscina pt copii, animatie pt copii, un aqua park f aproape, camera mare cu patucean suplimentar, o distanta rezonabila de a fi parcursa cu masina pt un copil de 3 ani si jumatate.
Si faptul ca a fost singurul hotel de 5 stele cu all inclusive pt care n-a tr. sa sar de 1000 de euro, in plin sezon!

Mergi la inceput