Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (134)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

quote:
Originally posted by prisi
Yaia eu cred ca o sa gasesti carti cate vrei si in Bacau, e un oras destul de dotat si daca totusi nu gasesti ai Metro, in supermarketurile din Bucuresti saptamana viitoare o sa fie jale , eu nu ti-as recomanda...



Prisi, saru' mana! Uitasem de aglomeratia de acasa. I-am scris si Roxanei alte motive pentru care probabil renunt la ideea de a merge in supermarket in Bucuresti. Au Selgros in Bacau si alte supermarketuri, dar a sunat sora mea la Selgros sa intrebe daca mai au catei si au zis ca nu stiu si sa mai sune luni!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Betty, macar un zambet de am adus si tot e bine!
Ia zi-ne, cum e la 18 ani fara o jumatate de ora?

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Na, ca am ramas singura pe-aici.

Betty, iti urez de pe acum LA MULTI ANI fericiti alaturi de cei dragi tie, sa fii sanatoasa, sa te poti bucura de viata si de Mario!
(asta pentru ca sotul are de lucru in weekend si probabil nu o sa am acces la computer)

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

Yaia sa sti ca asa am procedat cu smecherasul meu ,am discutat calm ,cu rabdare ,a recunoscut ca a gresit ,a priceput ca se puteau intampla si lucruri mai grave (scaderea notei la purtare ),deja nu se mai pune problema de bataita la popou,e cat mine ,dar daca era langa mine cand m-a intalnit profa de muzica ,tot am adus vb de ea ,nu arata bine deloc ,chiar nu era nevoie de fusta mini (ii zic copii CAPRA ELECTROCUTATA ) cred ca-l ciufuleam un picut .Asta este ,trebui sa aiba si ei ceva amintiri din copilarie ,sa aiba ce povesti si ei copiilor lor ,nu doar carte ,carte si iar carte .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

BETTY sper ca nu te superi daca iti urez un sincer LA MULTI ANI !putintel mai devreme .Sa fi fericita alaturi de cei dragi .

PETRECERE FRUMOASA !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Salutare. Am fost in IOR si am stat pana la 20.30, de la 15.00. Super, nu?
A fost foarte frumos azi, incat l-am lasat si cu capul descoperit nitel. A cazut frant. S-a culcat la 22.00 deci cu 1 ora si 15 min mai tarziu, ceea ce pt Cris inseamna o mare intarziere, insa cred ca s-a simtit bine. Azi s-a ridicat in genunchi pe mobila din sufragerie, de fapt pe usa de la mobila care se deschide in jos, drept urmare a picat si usa peste el. Insa stie baiatu' s-a cada (de ma-sa a facut judo si i-a transmis genetic tehnica caderii) astfel incat nu a scos nici un sunet. Deci, opritori. De multe ori cade in rostogolirile lui si nu zice nimik daca razi, insa daca faci ,,ih'' si te vede speriat sa te tii nene...

andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

sa va spun vreo doua bancuri :


Un copil, la gradinita, incearca sa isi incalte cizmulitele. Pentru ca nu se descurca, a cerut ajutor educatoarei. Cu tot trasul si impinsul, cizmulitele nu voiau nicidecum sa intre. Pana cand a reusit totusi sa il incalte, educatoarei i-au aparut broboane de transpiratie pe frunte. De aceea aproape ca i-au dat lacrimile cand copilul i-a zis:
- Doamna, dar sunt puse invers...
Intr-adevar, erau pe picior gresit... Nu a fost cu nimic mai usor sa ii scoata cizmulitele decat sa i le puna, totusi a reusit sa isi pastreze calmul pana cand iar cizmulitele erau incaltate, tot cu sudoare pe frunte, dar de data aceasta asa cum trebuia.
Insa atunci baietelul a zis:
- Cizmulitele astea nu sunt ale mele!
In loc sa strige la el, educatoarea si-a muscat buza si inca o data s-a chinuit sa il descalte. Cand s-a terminat chinul descaltatului, baietelul i-a spus:
- Sunt cizmulitele fratelui meu. Mama mi-a zis sa le incalt pe astea azi.
Acum ea nu mai stia ce sa faca... Sa planga sau sa rada? A reusit totusi sa stranga suficienta rabdare pentru a se lupta din nou cu cizmulitele. Cand, in sfarsit, l-a incaltat, inainte de a-l trimite afara la joaca, l-a intrebat:
- Si acum, unde iti sunt manusile? Trebuie sa ti le pun in maini ca sa poti pleca afara!
Raspunsul:
- Le-am bagat in cizmulite, ca sa nu le pierd...



Mamico, mi-ai spus, ca ingerii au aripi si pot zbura, da?
- Desigur, scumpa mea.
- Aseara, cand tu nu erai, am auzit cum tata ii spunea dadacei 'Ingeras'. Ea cand o sa zboare?
- Maine dimineata, scumpo, maine dimineata.

*



Intr-o familie erau doi frati. Unul era pesimist si altul extrem de optimist. De Craciun, parintii celor doi frati se hotarasc sa le dea o lectie. Pesimistului ii cumpara o bicicleta, iar optimistului ii pun sub brad, intr-o cutie, o balega. Dimineata ajunge primul pesimistul, care gaseste bicicleta:
- Aaaa, o bicicleta. Am sa ies cu ea afara si sigur o sa dea o masina peste mine sau am sa cad si am sa ma lovesc... nu o vreau!
Optimistul gaseste cutia si incepe sa caute:
- Trebuie sa fie pe aici, pe undeva, calutul...




In fata gradinitei se plimba de vre-o 10 minute un barbat.
Educatoarea:
- Asteptati un copil?
- Nu doamna, asa sunt eu, gras...




SPER SA VA PLACA .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Salut,
Nu am avut cand sa mai intru, am avut o gramada de treaba. Azi dimineata a venit mama pe la noi, m-am dus sa o astept la gara si a avut trenul intarziere 45 min, asa ca pe Stefan l-a apucat foamea rau. Am intrat la un Sensiblu de langa gara, i-am luat un borcanel de caise si banane si un set de lingurite , am rugat-o pe farmacista sa imi spele una si i-am dat fructele in farmacie. Ce credeti ca a facut dupa ce a terminat borcanul? S-a pus pe urlat de foame, asa ca am mai platit repede unul si l-a ras si pe asta. Radeau de mine cei de la farmacie, or fi zis ca acasa il tin flamand. Dupa asta am fost la cumparaturi in Auchan si Real, iar am starnit rumori pt ca Stefan era la maneca scurta si picioarele goale (sosetele le aruncase prin masina si nu i le-am mai pus). La un moment dat ramasese mama langa el pt ca ma dusesem sa iau niste smantana si vine o tanti la ea sa o intrebe daca nu i-au inghetat picioarele. Hehehe, daca eram eu pe acolo capata un raspuns pe masura.

Am pregatit tot ce trebuie pt cozonac, framanta mama aluatul maine f devreme si il baga la cuptor. Yami! Am bagat si un PAG puternic daca tot a fost mama sa mai stea cu Stefan.

Piciule, la cat mai multi ani inainte.

sarbatoritilor zilei

Afibebe cu o mica intarziere

Betty pt ca nu stiu daca apuc sa intru maine

Maria, o discutie e suficienta. Fazele astea au si ele farmecul lor, o sa isi aduca aminte de ele mai incolo. Si profa ce cauta in mini daca tot nu arata bine...

Ma bag la nani, sunt rupta de oboseala. Noapte buna.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Valentina La Emilia Irza am facut practica acum cativa ani. Nu erau cine stie ce conditii, insa medici excelenti. Acum vreo 2 ani a fost o verisoara cu copilul internata si mi-a zis ca e ok.

PapanashEu ii dau smantana lui Cris cate o lingurita in piure o data la 2 zile. Nu cred ca e asa de gras. Si oricum nu e la cura, are 74 de cm spre 75 si 8,100kg. Baiatul asta creste 3 cm pe luna si ea in greutate 300 de grame. Cred ca-l fac basketbalist. Oricum eu il vreau sportiv si tacsu pianist.

Apropo, Sabina. Ieri, taticasu ii pune in fata orga si na, el ca orice bebe care vede ca ceva scoate sunete, apasa pe clape in disperare. Ce crezi ca zice taicasu? ,,Vezi are inclinatie, mi se pare fenomenal" Mai avea putin si zicea ca Mozart e mic pe langa Cris. Asa ca m-a pus sa intreb de la cat poate lua lectii de pian? Eu din cultura mea stiu ca de pe la 5 ani, insa el nuuuuuuuuu, mai devreme draga!!! Daca o fi ca mine afon in ale muzicii, cred ca va fi foarte dezamagit. Chiar a zis ca-i va lua o pianina la 3 ani!!!!! Ce visuri are omul asta mai, fetelor!!!!!

Melania eu galbenusul i-l dau fiert tare. Cred ca e prea mic sa i-l dau moale, ca oul e si cam greu. Eu il fierb 45 min. Iaurt ii dau Campina. Ii dadeam Tnuva, insa a fost cineva in fabrica si mi-a zis ca e cam mizerie. O fi si la Campina, insa nu stiu. Mie imi place Napolact, dar pe cutie nu scrie ce contine si imi pare cam dubios.

Cecilia unde te duci in IOR. In ce parte. Eu dau mereu aproape cate o tura si poate ne vedem.

andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Maria, .

Sabina, ma tenteaza si pe mine piscina, dar ce fac io cu Stefan?

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput