Pacientele optimiste si gravi dr Tutunaru 53

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Zeno, multumesc. Bafta multa iti urez si sa iti ajute Bunul Dumnezeu sa reusesti cat mai curand.
Super98 , recuperare usoara si bafta multa in continuare, sa ne dai vestea cea mare cat mai repede!
CicicutaNu am cuvinte sa exprim cat de rau imi pare. Suntem aici, alaturi de tine
Lyloo, bine ai venit printre noi. Programarea dureaza cateodata si mai mult de o saptamana, chiar doua sau trei, depinde de cat de aglomerat este dr.T in acea perioada. Bafta multa si sa auzim de bine !
Pamy, imi pare rau ca ti-au venit uratii.
Alinushca, bafta azi la eco. Sa vii cu vesti bune
Felix, ai vreo veste? Eu azi sunt z2, asa ca probabil saptamana viitoare luni voi fi in Bucuresti pentru IA. Cred ca o sa il sun azi pe dr.T.
Rocsy, as vrea sa imi dai si mie mai multe detalii despre stimulare si IA. Poate intri pe mess azi.
Pup toate fetele mele dragi

magdita
http://tt.lilypie.com/rrnbp2.png
aspiranta din aprilie 2004

"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Magdita, deocamdata nici o veste. Mi-am luat un test Surecheck dar nu l-am facut inca. Poate o sa il fac maine dar ma mai gandesc. Mai bine imi luam test Barza ca este mai performant. Asa m-as bucura sa aibe ochisori si sa nu mai trebuiasca sa fac drumuri si investigatii si proceduri....Dar mai vedem.

Imi pare rau ca esti ziua 2, dar in acelas timp ma gandesc ca poti incepe closty cat mai repede. Speranta mea pentru tine este sa se rezolve cu inseminare! Sunal pe Tutu si zi-mi si mie ce ti-a spus!

Lyloo, bine ai venit printre noi! Iti urez sa nu stai mult si sa treci repede le odisee!



Felix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Pls help! Am si eu nevoie sa stiu daca merge azi cineva la Tutu si daca stiti daca o sa fie tot o zi din aia aglomerata rau sau daca se vor respecta programarile. Tre sa ajung si la dintzolog si nu stiu cum sa fac.

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Felix... sa fie cu ochisori , asteptam vesti bune
Magdita...milioane de pupici sa treaca durerea, tin pumnii pentru IA.
Am si eu o intrebare, daca am vorbit acum 2 saptamani cu Tutu si mi-a zis sa vin in z10, adica miercuri 26.03, mai este nevoie sa-l sun ? va rog mult poate imi dati un sfat.
Multumesc.


in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
asteptand miracolul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Felix, Doamne ajuta sa nu mai vina deloc
Mada, am primit pupicii tai Chiar m-a durut ieri toata ziua burtica si spatele de la nenorocita asta de endometrioza, nu mi-a trecut nici cu doua no-spa, dar asa ma doare tot timpul in prima zi, deci nu e nimic iesit din comun.
Nu stiu daca mai e nevoie sa il mai suni daca ti-a zis sa vii in z10. Doar nu ti-a zis sa te programezi pentru z10, nu? Ai facut stimulare? Faci si tu IA luna asta?
Iti tin si eu pumnii


Vine , poate vine cu



magdita
http://tt.lilypie.com/rrnbp2.png
aspiranta din aprilie 2004

"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Mada, sper sa fie cu ochisori, dar asta sper in fiecare luna. Odata tot se va intampla...
Cred ca poti sa o suni pe Ramona si sa o intrebi daca este Tutu in 26 sa ii spui ca vii la monitorizare, asta ca sa fii tu sigura ca nu faci drumul degeaba.

Magdita, imi pare rau de dureri, vor trece ele odata si-odata!

Felix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Mi-a zis sa iau clomifen si sa vin in z10 la monitorizare, si apoi IA.
Multumesc pentru raspunsuri.
Eu pentru durerile de prima zi iau nurofen forte, 400 mg, el e alinarea mea .


in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
asteptand miracolul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

mada23 si eu fac la fel. mi-a zis sa vin azi si nu mi-am mai facut programare ca nu am mai avut cand. asa ca ma duc pur si simplu... sper sa fie acolo si sa nu fie omor ca vad ca nimeni de aici nu merge azi in vizita pe la dr.T.

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by Cicicuta

Buna dimineata fetelor,
din pacate trebuie sa va rog sa ma scoateti de pe listafiindca am pierdut sarcina
Cand am fost luni la dr. teoretic trebuia sa fiu in 9 saptamani dar din pacate nu-i mai batea inimioara si se pare ca sa oprit la 8 saptamani din evolutie, aveam eu asa o presimtire dar incercam sa nu ma gandesc, dar uite ca, din pacate, nu a fost doar o presimtire. Nici acum nu mi-am revenit, mai ales cand a trebuit sa ma duc sa fac chiuretaj si le vedeam pe fete prin spital ba , ba nou nascuti, am pana am intrat in operatie, adica cateva ore bune, nu ma puteam stapani.
Acum imi e frica sa mai raman, ma gandesc ca nu stiu daca as mai putea sa trec inca o data prin asa ceva.
Va pe toate si sper din toata inima ca nimeni sa nu treaca prin asa ceva



IUBITA, imi pare nespus de rau pt ce s-a intamplat; eu nu am mai scris de mult, dar acum am simtit nevoia sa te imbarbatez; este greu si nedrept, eu am avut 4 sarcini oprite din evolutie, nimic nu ma durea mai tare ca gandul unui mic sufletel pierdut; insa ne-am dorit tare sa ne tinem in brate copilasul si am luptat cu toata puterea. Alessia Maria este minunea noastra si ne bucura inimile cu fiecare suras al ei.
AI INCREDERE IN DOMNUL DOCTOR SI NU RENUNTA, ADUNA-TI FORTELE SI DUMNEZEU VA VA DARUI CEEA CE VA DORITI!

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/home
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by Cicicuta

Va multumesc mu,lt de tot la toate pentru incurajari si sustinere...este f.greu dar cu ajutorul celor din jur, si al vostru binenteles, sper sa trec cat mai repede peste asta. De fapt de trecut nnu o sa trec niciodata, doar o sa se mai estompeze, dar de cate ori vad o gravida ma gandesc ca trebuia sa fiu si eu ca ea,mai greu e ca am si o colega care e gravida si va dati seama cat de greu e sa ma uit la ea...
Acum imi e si frica sa mai raman fiindca nu stiu daca as mai putea sa trec prin asa ceva, dar la cat de greu am ramas (3 ani) putin probabil sa se intample minunea asa curand
Dar stiu ca totul e cu un scop, poate nu a fost sa fie acum dintr-un motiv, cine stie, nimic nu e intamplator si cum El mi-a dat, asa mi-a luat si poate data viitoare (daca va mai exista) va fi bine. Ramane speranta....
Va multumesc inca o data si va pe toate


REVIN, CA SA-TI DAU SPERANTA CA SE POATE, EU AM RAMAS PRIMA DATA DUPA APROX 2 ANI, A DOUA OARA DUPA 1 AN SI URMATOARELE 2 CAM LA 2 LUNI; DACA TE AJUTA, POTI CITI LA SEMNATUA LA POVESTEA NATERII.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/home
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput