Pacientele optimiste si gravi dr Tutunaru 53

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pamy_ggg spune:

L-am sunat azi pe tutu si mi-a zis sa ii trimit mesaj nu numele si procedura laparo+histero.Acum astept sa ma sune ,mi-a zis sa vada cand e loc.Oare cat o dura?Imi este frica cu toate ca eu am mai facut laparo la Giulesti acum 9 luni..Atunci spre sfarsitul operatiei am fost constienta cateva secunde cred eu pt ca ii auzeam ce vb, ca mai e putin si termina ,si eu nu puteam sa ma misc sau sa vb dar auzeam si simteam cum imi umbla pe acolo iar dupa aceea am adormit la loc.A fost groaznic si mi-am revenit din anestezie f speriata.Acum mi-e frica sa nu se repete iar, am o teama asa...
Felix nu stiu dc mi-a intarziat atat cred ca o dereglare ceva..

pamy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cicicuta spune:

Da, este foarte greu, iti multumesc mult Elis si tuturor celorlalte care ma sustineti, fiindca nu am vorbit cu nimeni asa in detaliu, la toti le spuneam ca asta e, mai incercam si incercam sa nu par asa deprimata ca sa nu-i fac si pe ei sa se simta asa, dar cu voi stiu ca pot vorbi fiindca, din pacate, toate trecem prin aceleasi suferinte...azi a venit colega mea care este insarcinata cu eco 3D si se vedea asa frumos poza bebeului incat nu m-am mai putut abtine si m-am dus la toaleta si am .
Mai am o intrebare la cele care au trecut prin asta...mie de cand mi-a facut chiuretajul sangerez intr-una, nu foarte mult dar oricum, nu sa oprit nici o zi si vad ca de azi noapte curge mai mult, sa fie oare ciclu? voi cum v-ati dat seama ca e ciclu sau cat timp ati sangerat dupa chiuretaj. Dar cred ca de abea luna viitoare pot sa-mi dau seama cum s-a reglat, sau dereglat ciclu
Va si va imbratisez pe toate si sa dea Dumnezeu sa nu mai treaca nimeni,niciodata prin asa ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Pamy...iti tin pumnii, o sa fie bine de data asta, nu te mai gandi la rau, trebuie sa vezi si partea buna mai faci un pas spre darul mult visat. sa vii cu vesti bune
Cicicuta... mareeeeeeeeee, sa iti iau putin din durere, e cumplit .....dar trebuie sa-ti revii, roaga-te mult ca sa iti gasesti alinarea, o sa fie bine, DD are grija de tine


in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
asteptand miracolul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Cicicuta, stiu cum este cand toti te intreaba asa, doar ca sa comenteze situatia, nu ca le-ar pasa de tine... E greu sa le raspunzi cu calm la toti si ei nu inteleg ce durere este in sufletul tau.
Cred ca toate dintre noi am trecut prin intrebari de genul: voi cand faceti un copil, ca doar aveti o varsta sau sunteti casatoriti de "n" ani? Si intrebarea asta este una usurica fata cele care ti se pun tie acum. Ma bucur ca ai incredere in noi si incerci sa iti usurezi sufletelul! Acesta este motivul pentru care scriem pe forum, gasim intelegere in durerile si neputinta noastra! Te imbratisez si sunt alaturi de tine!

Uite, ca sa ne mai destindem putin va povestesc o intamplare a sotului meu: o colega de-a lui de serviciu, mai bagacioasa de felul ei, il intreaba pe sotul meu de ce nu facem copii ca doar sunteti casatorit de multi ani?... Si primeste de la sotul urmatorul raspuns: vreau sa fac un copil, pot sa fac un copil dar nu stiu cum... Nu ma invatati d-vs cum se fac copii? Tipa este la vreo 45 de ani... I-a cazut fata cand a primit raspunsul. De atunci se fereste sa mai puna intrebari incomode.

Eu m-am testat azi dimineata dar, din pacate, testul are o singura liniuta. Mai astept cateva zile si, daca nu vad nimic rosu, voi repeta testul.

Va pupacesc pe toate!

Felix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Cicicuta, suntem cu tot sufletul alaturi de tine. Imi inchipui cat de cumplit este. Sa iti ajute Bunul Dumnezeu sa treci peste aceste momente si sa iti dea puiutzul mult asteptat cat mai curand.
Pamy, bafta multa iti urez. Daca ai timp, te-as ruga mult sa imi dai si mie mai multe detalii despre IA cu Tutu pe PM, pentru ca urmeaza s-o fac saptamana viitoare si m-ar interesa mai multe detalii.
Mada, maine mergi la monitorizare. Iti tin pumnii sa ai foliculasi grasunei si sa fie luna norocoasa. Este prima ta IA, nu?
Felix, ajuta sa fie cu ochisori
Ellis, sa iti traiasca minunea de fetita, sa fie sanatoasa si sa va implineasca
Alinushca, cum a decurs intalnirea cu Tutu ieri? Asteptam vesti !

Vine , poate vine cu
magdita
http://tt.lilypie.com/rrnbp2.png
aspiranta din aprilie 2004

"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Ellis, mi-au dat lacrimile citindu-ti povestea
Mi-ai umplut inima de bucurie, emotie si speranta !
Doamne ajuta tuturor fetelor, sa traim toate aceasta bucurie imensa care nu se compara cu nimic pe lume
Ma rog pentru sanatatea dr.Tutunaru, sa ii dea Dumnezeu putere de munca sa ne ajute pe toate sa ne tinem bebelusii in brate !

Daca sunt sentimentala, iertati-ma !

Vine , poate vine cu
magdita
http://tt.lilypie.com/rrnbp2.png
aspiranta din aprilie 2004

"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cicicuta spune:

mai am o intrebare...stiti cumva daca prin laparo, daca ai o trompa infundata se poate rezolva, adica sa o desfne? am o colega care are problema asta...eu i-am spus ca din cate stiu eu da, dar daca nu m-am izbit de problema asta nu stiu 100%. Sau exista o alta procedura? ea zice ca a facut HSG unde doar a constatat chestia asta nu a si desfundtat-o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Cicicuta, din cunostintele mele, da, se pot desfunda trompele prin laparo, se pot chiar reconstrui, insa se pot si infunda la loc in decurs de cateva luni. Eu asa stiu.Fetele daca stiu altceva, pot sa ma contrazica

Vine , poate vine cu
magdita
http://tt.lilypie.com/rrnbp2.png
aspiranta din aprilie 2004

"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Ce liniste e aici, nu mai spune-ti nimic?
Cand am facut laparo mi-a verificat si desfundat trompele, trebuie sa vb cu medicul inainte.

in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
asteptand miracolul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by magdita

Ellis, mi-au dat lacrimile citindu-ti povestea
Mi-ai umplut inima de bucurie, emotie si speranta !
Doamne ajuta tuturor fetelor, sa traim toate aceasta bucurie imensa care nu se compara cu nimic pe lume
Ma rog pentru sanatatea dr.Tutunaru, sa ii dea Dumnezeu putere de munca sa ne ajute pe toate sa ne tinem bebelusii in brate !

Daca sunt sentimentala, iertati-ma !

Vine , poate vine cu
magdita
http://tt.lilypie.com/rrnbp2.png
aspiranta din aprilie 2004

"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze



, SA TI SE INDEPLINEASCA DORINTELE! DUMNEZEU ARE GRIJA DE NOI!

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/mariusadrianalex/AlessiaMariaAlexandrescu
http://picasaweb.google.ro/mariusadrianalex/AlessiaMaria_1
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput