Pacientele optimiste si gravi dr Tutunaru 53

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns super98 spune:

Multumesc fetelor.
Sper ca in curand sa vin cu o veste si mai buna, aceea ca sunt
Va pupicesc si BAFTA LA BEBICI.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreuk spune:

Cicicuta, imi pare sincer rau...desi stiu ca nu exista cuvinte care sa te consoleze in aceste momente, sa stii ca toate ne gandim la tine si regretam cele intamplate. Poate toate gandurile noastre bune adunate iti vor da putere sa treci peste, sa ridici capul si sa mergi mai departe!Visul tau trebuie sa se implineasca mai devreme sau mai tarziu!
Daca Dumnezeu iti inchide o usa, iti deschide cu siguranta o fereastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreuk spune:

Super98, in cat timp te-a chemat Tutu la laparo?Ti-a dat drumul acasa in aceeasi zi?Am vazut ca esti tot din Slobozia, ai fost nevoita sa mergi cu o zi mai devreme la spital?
Scuza te rog bombardamentul de intrebari dar nu mai am nici un pic de rabdare si cu cat trece mai mult pana ma suna, cu atat mi-e mai frica.
Sper ca luna viitoare sa se lase cu bb.BAFTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pamy_ggg spune:

Ieri mi-au venit uratii...dupa 14 zile de intarziere.Maine il sun pe tutu sa vedem cand ma programeaza pt laparo nr 2.

pamy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

Cicicuta pe ochisori, nu mai plange! Dumnezeu da celui care poate duce. Nu te descuraja!

Bianca
http://www.costinkara.go.ro/Ai_sa_fugi/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cicicuta spune:

Va multumesc mu,lt de tot la toate pentru incurajari si sustinere...este f.greu dar cu ajutorul celor din jur, si al vostru binenteles, sper sa trec cat mai repede peste asta. De fapt de trecut nnu o sa trec niciodata, doar o sa se mai estompeze, dar de cate ori vad o gravida ma gandesc ca trebuia sa fiu si eu ca ea,mai greu e ca am si o colega care e gravida si va dati seama cat de greu e sa ma uit la ea...
Acum imi e si frica sa mai raman fiindca nu stiu daca as mai putea sa trec prin asa ceva, dar la cat de greu am ramas (3 ani) putin probabil sa se intample minunea asa curand
Dar stiu ca totul e cu un scop, poate nu a fost sa fie acum dintr-un motiv, cine stie, nimic nu e intamplator si cum El mi-a dat, asa mi-a luat si poate data viitoare (daca va mai exista) va fi bine. Ramane speranta....
Va multumesc inca o data si va pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Cicicuta, suna atat de familiar ce povestesti! Mai ales cu greutatea de a o mai lua de la capat, de teama sa nu se intample din nou. Cand am ramas prima data insarcinata au ramas 2 colege in acelasi timp cu mine. Cand am ajuns la 10 saptamani eu a trebuit sa fac chiuretaj ca bebe nu mai era de mult in saculetzul lui. Ele doua au mers bine mai departe si au nascut cand ar fi trebuit sa nasc eu. A fost foarte greu. Mai ales ca fetita uneia dintre ele a iesit absolut superba. Timpul a trecut si ... am luat-o de la capat.

Stie cineva daca o sa fie azi aglomeratie la Tutu? Tre sa ma duc pentru o eco.

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Cicicuta, imi pare nespus de rau, dupa atata munca vezi ca reusesti si apoi totul se neruie in jurul tau.... Sunt alaturi de tine, iti doresc sa te refaci cat mai repede ca sa poti lupta din nou!

Pamy, din ce cauza te-ai dereglat asa?! Eu asteptam sa ne dai vestea ceam mare si frumoasa!

Bianca, cum a fost la Tutu? Sper ca bine...

Va pupacesc pe toate si va urez sa aveti o saptamana numai cu vesti bune!

Felix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Cicicuta.... nu exista cuvinte sa te faca sa te simti mai bine, dar sper cu ajutorul lui Dumnezeu sa te refaci si sa o iei din nou de la capat, poate era bolnavior si DD stie mai bine de ce s-a intamplat lucrul asta. Tot raul spre bine, e un dar mult prea minunat ca sa renuntam usor, cu multa rugaciune o sa reusim.
Numai bine tuturor si va tin pumnii.
O saptamana numai cu vesti bune.



in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
asteptand miracolul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

quote:
Originally posted by lyloo

Buna fetelor,
Sunt noua pe forum (azi m-am inscris) si as avea o multime de intrebari de pus... sa incepem cu inceputul. As vrea sa obtin o programare la dr.tutunaru ... din experienta voastra cat dureaza pana obtii aceasta programare? Problema mea este ca am avut doua sarcini extrauterine in urma carora am ramas cu o singura trompa ...
Am auzit numai cuvinte de lauda despre dl.doctor ... asa dori foarte mult sa devin pacienta lui, poate cu ajutorul lui o sa avem si noi copilul mult dorit. Eu nu sunt din Bucuresti asa ca o sa-mi fie putin mai greu ....
Salutari tuturor si sa auzim numai de bine!


Pai suna la cabinet si in mod normal nu dureaza foarte mult. cand am fost eu prima data m-a programat dupa cateva zile, apoi dupa o saptamana. Depinde cat e de aglomerat. 0720 099 299. - scrie pe prima pagina mai mult. Succes! Stiu mamici care au ramas cu o singura tropma. Sigur dr. te va ajuta! Mult succes!

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
9+

Mergi la inceput