Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (32)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

AMY aici nu se recomanda deloc asta,nici chiar acasa la baita sa umble mama nu are voie,cica nu e bine,eu am tot citit de decalotare aici la fete,si am intrebat dr lor pediatru,si mi-a zis sa stau linistita si sa nu cumva sa umblu eu la cuculetul lor.asa ca eu nu-mi fac griji,nici macar nu am tras niciodata de pielita aia,si nici nu o voi face,il spal normal si atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by ellis

GGABY, aceeasi problema avem si noi, dar de muuuuuuuult, Alessia doarme numai afara bine, incercati sa stati mai mult afara; apoi in casa eu o pun pe o perna pe genunchi, ii tin suzi si doarme , apoi o cobor pe picioare si de cate ori maraie o mai legan si asa mai prinde si ea vreo 45 min-1 ora de somn.

RALUCIS, sunt scumpe foc gazele si seamana foarte bine!

EU CRED CA MA DUC PE CAMPII FLUTURAND STEGULETE, CA NU MAI POT! LA ORA 6 DIMINEATA, AM AUZIT UN PLESCAIT, N-AM APUCAT SA MA RIDIC BINE SI A ICNIT, AM FUGIT CU EA IN BRATE LA BAIE SI A VOMAT GALBEN CURAT, CRED CA O SA O IAU RAZNA, CRED CA E DE LA FIERE CA EA NU MAI PAPASE DE LA 21.30, AM SUNAT-O PE DR SI MI-A ZIS SA O URMARESC SI LA CEA MAI MICA SCHIMBARE SA O SUN; I SE PARE CIUDAT SA-SI PROVOACE VOMA, PAI DC ISI BAGA 4 DEGETE PE GAT?! CHIAR SA VERSE FIERE? MA INNEBUNESTE COPILUL MEU! VREAU SA SE FACA MARE!

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII


offfff mai ellis..multa sanatate..eu chiar credeam ca poate poate trec toate problemele..dar inca nu am incetat sa sper..parca ma doare pe mine...asa ce senzatii am cand citesc...multa multa sanatate!
si stefania uneori reuseste sa-si bage tot pumnutzul in gura nu vb aiurea..serios..si vomita de numa'numa..si asta imediat..cum nu sunt eu atenta..de asta prefer sa fiu langa ea mereu sa o controlez... si noaptea am un somn epureste..ca la cel mai mic zgomot care il face ma duc sa vad ce face...(caci am patutzul ei care scartaie rau la inceput ne enerva da' acum ne-am obisnuit caci asa stiu daca doarme profund sau se joaca)e interesant as vrea sa fie si patutul mare asa..da' nu cred ca-i pot face ceva..si ea nu mai intra in asta...asta e..iar ma lungesc...

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by Ank83

buna dimineata...poftiti la suntem treji de o ora si noi

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito


a deci tu daduse i cafeaua..de asta eram eu asa in forma si nu stiam de ce..?

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

nu,nu s-a infectat....doamne fereste asta mi-ar mai lipsi...ca as innebuni
nu se decaloteaza deloc,deloc....nici nu stiu pe unde face pisuca e acoperita totalsi nici nu pot curata cum treb.acolo



AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

superb si bubulina somnorici

quote:
Originally posted by bb_yasmi

SCAUN DE MASA : http://www.flickr.com/photos/12658420@N07/?saved=1

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

superb!!! si bubulina somnorici
haideti ca pt. dim asta am plictisit destul da' si jr. m-a lasat se vede nu..asa ca acum mergem la papic si mai vedem noi ce facem caci se pare ca azi e urat tare afara

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Originally posted by irina_stef

AMY aici nu se recomanda deloc asta,nici chiar acasa la baita sa umble mama nu are voie,cica nu e bine,eu am tot citit de decalotare aici la fete,si am intrebat dr lor pediatru,si mi-a zis sa stau linistita si sa nu cumva sa umblu eu la cuculetul lor.asa ca eu nu-mi fac griji,nici macar nu am tras niciodata de pielita aia,si nici nu o voi face,il spal normal si atat.

fericita de gemeni+ RAUL SI ROBERTO (29.10.2007)

http://community.webshots.com/user/Irina_Stefan?vhost=community




-IRINA-


mersi de rasp.
doamne pediatrul asta al nostru ma sperie ....o sa merg la un altul sa vad ce zice


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

AMY baietii mei au o gaurica mica,dar eu acolo nu umblu sa-i curat sau sa trag sa fac ceva,eu ii spal norlam asa pe afara pe la cuculet normal.eu zic sa mai ceri pareri inainte sa faci asta.o gaurica mica tot trebuie sa aiba pe unde face pishu,una mica ca asa e si la ai mei.trebuie sa se vada mai ales cand sta domnul cuc in pozitie de drepti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

creem..eu nu am facut testu...da nici alte cele de atunci..cd cu preze..
stefania..voit si/a prins genunchii..si/a adus picirousele sus..se uita cu atentie si a intins manutele.
petele pe sani sunt exact in exteriorul sutienului d e plaja, deci inspre mijlocul pieptului.banuiesc ca s/au facut asta vara cd am fost la mare. a dormit pana la 5 jumate stefanut. el de obicei se culca pe la 6 seara si pe la 10 trageam de el sa ii fac baie si sa manance.aseara am ratat somnul de 6 ca am fost la cumparaturi si cd am ajuns acasa era deja 7..asa ca l/am bagat la baie si la papa si somnu lung.

alina, nici pt mine nu mai e relaxant sa ies la plimbare..nu mai vrea in carucior..si dc ploua si/s ude bancile nu pot sa/l tin asa mult in brate ca ma doare spatele..

scrie mai stefi..scrie..mai si citim..ca mai avem vreme sa si raspundem, e altceva.poti aduna postarile tale, le imprimi si iti iese ditamai jurnalul, cadou pt piti cd va fi mare..ce zici??

no, ma duc sa fac niste chiftelute..apoi sa imi spal podoaba capilara..iar afara cu bb poate iese ta/su sau eu dupamiaza.

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

quote:
Originally posted by slimatei

quote:
Originally posted by ggaby

vai, eu nu reusesc sa-i pun termometrul in fundulet mi-e tare frica,eu i-am luat dintr-ala de-l pui o sec in ureche si gata ne spune tot




si noi tot de ala luai... de la chicco ca la cat se foieste junioara..mi-era o frica... si nici nu stiam cat tb sa-l tin..si am tot intrebat pe aici cam cat se tine..sa dea temp. corecta ..caci uneori mi se parea cam calda ..dar nu ne-a raspuns nimeni..nu ne--a bagat nimeni in seama..asa ca m-am orientat

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"
Nasterea unei stele...numita Stefania!





Pai al nostru suna cand e gata...face "tiiic" ca in publicitatea pe care o dadeau pe canalele italiene..."gia fatto"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Amy dute la un chirurg -ortoped pediatru...ei stiu mai bine .Eu merg cu Raul si mai sunt si aici medici care nu recomanda decalotarea ...

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput