Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (32)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Stef, pai asta inseamna lipsa de profesionalism la cum ti-a raspuns nutritionistul ala! Eu cred ca ar trebui sa se preocupe in mod deosebit de moralul nostru, ca nu suntem masini. :) Si dieta personalizata pentru mine inseamna exact asta, nu numai analize. Preferinte, obiceiuri, cat de maleabili suntem, mod diferit de abordare. Si dieta ti-a dat-o pe loc, fara niciun studiu prealabil?
Eu l-as fi certat.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valik79 spune:

Despre temperatura stiu si eu ca cel mai sigur este in fundic.
Noi nu am avut probleme pana acum dar i-am luat temperarura de cateva ori pana acum(asa de control)si nu a facut urat atunci cand i-am pus termometrul in popou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valik79 spune:

Am citit despre bebelusi care vor sa se ridice in picioare sau in fundulet, avem si noi un astfel de viteaz.Desi ii tremura capul uneori e foarte mandru cand il ridicam in fundulet sau in picioare(dar nu-l tinem mai mult de cateva secunde si atunci se supare ff tare).
Probabil e mai frumoasa lumea de sus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

Am tot citit pe aici ca ai vostri bb se ridica in fund sau se intorc etc...al meu..pauza! nu se ridica singur nici macar 2 sec si cand il pun pe burta se enerveaza si nu-l vad sa se intoarca in nici un fel....oare e normal???o fi asa lenes ca taica-su...ca eu am fost mai sportiva asa,am bagat sport in mine pana pe la 8luni cand eram gravida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SufletDInger spune:

ggaby, fiecare bebe are ritmul sau. cand nici nu te astepti o sa vezi ca vrea in fund

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Pai mai Gaby...ai nostri sunt cu o luna si ceva mai mari! Ai si tu rabdare!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sorina7 spune:

aoleo, acu am vazut ce mesaj mi-a iesit, ca l-am trimis si am fugit repede, fara sa ma uit cum apare.

azi am brevetat o noua metoda de papat biberon: treaza, in patut, uitandu-se la carusel, eu aplecata si tinind biberonu si o alta jucarie in mana, si s-a luat cu una cu alta si a papat vreo 90 ml.

mai le dati careva fier ? eu ma gandesc sa ii fac o pauza, poate si ala strica pofta de mancare, cu toate ca a luat si siropuri care printre altele fac pofta de mancare. La analize ii iesise anemie, Hgl. 10.2.Imi zicea cineva ca din cauza recoltarii de celule Stem si m-am necajit, mai ales ca la rezultatul lor a iesit o greutate mica, de 25.4 si am sunat sa vad ce si cum. Ei zic ca nu asta e motivul, in fine, faptul e consumat.

ellis, nu poti sa o convingi cu suzeta ? poate atunci nu mai baga manutele asa tare in gurita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

arunca cu bolta suzeta; doar dc o tin eu e bine...cand ies cu ea afara pot fi recunoscut f usor ca merg cocosata peste carut sa tin suzeta pana adoarme, ca altfel tipa.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by ggaby

'neata la mine e inca 11h30.Vai stefi ,dar ai timp nu gluma sa raspunzi asa muuuult.Merci oricum esti o dulce!
Azi dimineata cand i-am curatat nasucul cu pompita,i-a iesit sange lui david...oare o fi grav?detest pompita aia si o detesta si el mititelul,nu cred ca mai am curajul sa-l aspir cu ea.Oricum nici nu prea mi-a mancat dimineata,azi la 14h00 ma duc sa-l cantaresc sa vad care e treaba si le spun spun si de sangele din nasuc.
MULTUMESC PT URARILE FACUTE LUI DAVID!Aseara s-a trezit la ora 2h00 fix,exact cand s-a nascut,ce l-am pupacit si ne-am adormit amandoi imbratisati...ce frumos!!

gaby & david 18.12.2007

ce ti-a zis..de sangele din nasuc..si stefaniei ii mai scot cate un firisor dar nu m-am alarmat

da gaby raspund ca azi am avut noroc..ca fiimea a dormit de a spart...caci altfel eram iar pe capul ei la plictisit copchii..plictisitoare de copii ce sunt

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by pet.cost2005

quote:
Originally posted by Ank83

da mai Petronela... cum sa nu ai ce sa ne spui ... uite la Slimatei ce compuneri face.... si ar putea spune totul intr-o fraza

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito


se vede esti foarte obiectiva... asa scurta si la subiect nu ca mine..ca ma lungesc pe aici...



Eu nu-s buna la compuneri ... am facut mate-fizica

*************************
Petronela si Silvia



Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput