Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (32)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:


mersi fetelor pt felicitarile pt lipsa vomei lui bb 9doamne ce senzatie de usurare aveam...) dar a durat doar 3 mese ca azi iar a vomat

amy cu ce ai facut supa?

ca si noua ne-a zis dr azi sa incepem cu supa ca e grasun:7,1 kg si 65 cm lungime si 38 cm la caputz.Ea a zis sa pun cartof ceapa dovlecel telina si patrunjel si cica si un pic de sare-eu stiam ca nu e indicatadar asa oral a zis fara vreo schema nimic....fara sa zica in cata apa...aaaa si cica sa fierb 1 ora...pai ce vitamine raman acolo???si sa le fiarb la capac...cum adica??
de voma a zis ca nu-i nimic pt ca s-a ingrasat deci nu ii dauneaza
adev e ca e cam grasun...poate il bag la regim

bb yasmi...deci mai am o speranta cu dormitul pe burta!!!

si bb meu papa 4 mese a cate 180 ml lapte si ma chinui de 2 sapt sa il scol sa ii dau 5 dar daca s-a ingrasat atata gata il las sa doarma cat vrea...uraaaa!

slimatei super tare faza cu probatul termom.!!!!

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by pet.cost2005
...

N-am spus-o deloc cu rautate ...

stiu ... glumeam..cred ca nu te-ai suparat...

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valik79 spune:

Gaby, nu te ingrijora bble meu e cam de aceeasi varsta cu al tau(chiar cu 2 zile mai mare)si nici el nu face intoarceri si nu se ridica singur...doar daca se prinde de mainile noastre si il ajutam.
Cat despre statul pe burta nici Andrei nu se da in vant, dupa 5 min se enerveaza si trebuie sa-l intorc
Nu-ti face griji!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

aaaa si cica sa trec pe NAN2 pt ca are 7 kg ca un bb de 6 lunioare asa sa fac???

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

sorina, iasmi baga in gurita si suzeta si pumnul pe langa.


fug sa pregatesc "cina" si revin!!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by pet.cost2005

Vin si eu cu o intrebare: de vreo 2-3 zile, can ma storc cu pompa, gasesc in sticluta cheaguri de laptic, precum caimacul. E normal, e bine, e rau? E laptele prea gras sau ce e aia? Pana acum l-am aruncat, e bine de dat la bb?

*************************
Petronela si Silvia

petro eu una cred ca e doar grasimea... acum nustiu.. ce sa zic e parerea mea...nu cred ca are ce sa fie rau... doar nu s-a branzit?..imediat cum il storci sau cel luat din frigider? daca e lapte abia muls ce sa fie de rau..? nustiu sincer..pai daca il sugea ea direct.. si daca e cel din frigider.. asa se face..am patit si eu ..si l-am aruncat la fel ca tine..dar nu cred ca avea ce sa fie rau...acum stau si ma gandesc

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by dany26

aaaa si cica sa trec pe NAN2 pt ca are 7 kg ca un bb de 6 lunioare asa sa fac???

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007




iasmi a mea are aproape 7.5 kg dar nu ne-a zis nimik dr. eu una voi merge cat voi putea pe nan1!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sorina7 spune:

Gaby, si eu am patit asa, cu un pic de sange la folosit pompita, se pare ca trebuie pus mai mult ser ( vreo 1 ml in fiecare nara, eu puneam mai putin) si stat un pic si doar dupa cateva minute aspirat, ca sa se umezeasca bine interiorul nasucului...asa mi-a spus o pediatra

referitor la supa: eu pun la indicatia medicului doar morcov, patrunjel si un pic de tot de ceapa, fara sare, si pasirez morcovul si mai nou si putin patrunjel in supa, si pun si cereale orez cu morcov, o jumatate de masura. Cartof nu mi-a dat voie. E drept ca Andreea are doar 3 luni si jumatate. Eu am cumparat oala cu presiune si le fierb 15 minute asa, ca am citit ca raman mult mai multe vitamine. Apa pun doar cat sa acopere rondelele de legume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by ellis

quote:
Originally posted by popbianca

Buna ziua...
Ellis,oare care e rezolvarea?ca se ingroasa gluma,nu i-ai facut ecografie?
bbyasmi,super scaunul,si e roooozzz!
Acum a atipit si Ana pe burtica pt. prima data,dar totul a durat 5 min.,acum am pus-o la ea in patut
Slimatei,eu o las sa faca exercitii cat vrea ea,se chinuie sa se ridice cand suntem afara in carucior,e curioasa ce e afara ;nu o pun niciodata in fundulet chiar si sprijinita o tin numai cat i-am mai facut vreo poza
Amy26,ei fac mai des si cate putin,nu dureaza ore...unde mai pui placerea lor de a sta in fundul gol

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)



nu i-am facut ecografie, mi-e mila de ea cat am chinuit-o, i-am facut o eco acum vreo 3 luni; poate au fost sucuri gastrice...

SLIMATEI, SUNT CU INIMA MICA, MICA.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII


te cred... stefania ultima vreme se ineaca rau de tot cu laptici (si de fiecare data ma gandesc la voi...mi-e o frica sa nu pateasca si ea la fel sa se duca pe partea cealalta)... ma gandesc eu ca trage mult si nu reuseste sa inghita..o fi de la nas infundat..sau de la ce ..sau reuseste sa traga prea mult..ori cateodata e productia prea mare...si ea se obisnuieste cu sanul mai gol..sau nustiu ce poate fi..da' Doamne ajuta sa nu fie grav si sa nu se intample nimic

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

mersi tare mult sorina de raspuns!

slimatei
si eu tot la 45 grade il tin in carutz....iar ziua cam 30 min in total in funduletz....oare o fi bina?ma intreb ca si tine

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput