Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (32)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

quote:
Originally posted by bb_yasmi

fetele bbei vostri mai vor sa stea pe spate??? iasmi de nici nu fel nu mai vrea. dc sta pe o perina reuseste sa se ridice putin. in rest rostogol pe burtica si inapoi toata ziulica....apoi nani ca doar a obosit.....



Si a mea tot numai ridicata vrea mey.Nu e chip sa stai cu ea in casa daca e la orizontala.Doar sa stai langa ea si sa te maimutaresti. Nici in scoica nu mai sta,locul ei preferat. Se ridica de fund in sus,de-am gasit-o o data cu picioarele atarnand si capul in scobitura.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...


ma gandeam ca numai eu ma confrunt cu astfel de probleme... dar n-am mai apucat sa mai zic nik... plus ca eu o mai tin ridicata la 45°de grade in carutz(acum nustiu daca nu e prea devreme pt. ea)si cand o pun asa..se forteaza si reuseste sa se ridice in funduletz singura sta asa 2 sec... si dupa se prabuseste la loc.. da' nu se lasa o i-a de la capat.. si eu nu as vrea sa o las dsa repete de prea multe ori..caci uneori daca abia a mancat ii mai vine si inapoi...si oricum mi-e teama pt. ea...oare sunt eu sa o las in pace sa-si faca gimnastica linistita.. atata cat vrea ea sau sa o opresc ca pana acum...nustiu sincer cum sa procedez..caci mi se pare prea precoce pt. ea... sa se ridice in funduletz..daca ar fi dupa mine as tine-o asa..dar ma gandesc la coloana....voi ce ziceti..?

asta era mesajul..bianca

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

azi,i-am facut lui bb supitza si a papat cateva lgt.....din pacate doar cateva caci s-a mers mai mult pe principiul ``sa sara ciorba din linguri``
avea un chef nebun de joaca,radea,dadea din manutze si din picioruse ca niciodata;dupa ce ne-am mozolit amandoi(caci si eu am fost una din tintele lui...deci nu am scapat),am reusit sa-l schimb de hainutze si apoi a adormit imediat,era obosit saracutzul l-a cat a ``muncit ``ca sa pape si el putina supitza


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SufletDInger spune:

Ank83 , scuza-mi greseala. la multi ani puiutului tau. sunt in criza de timp. am citit repede, acu vreau sa scriu repede. lucrez la o lucrare de licenta si sunt cam zapacita. scuze inca o data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Originally posted by Ank83

Amy dute la un chirurg -ortoped pediatru...ei stiu mai bine .Eu merg cu Raul si mai sunt si aici medici care nu recomanda decalotarea ...

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito


asa o sa fac
mersi de sfat


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SufletDInger spune:

fetelor de la ce varsta folosim canitele pentru apa? Ma gandesc ca poate ar fi mai atras de cana si ar bea apa sau ceai bebele meu. Ma intreb cum ar reactiona daca i-as da acu cu cana.
Alexiss de 2 saptamani vrea sa stea numai in fundulet, se ridica cum simte ceva de care poate sa se prinda (are 3 luni, o saptamana si 3 zile). ce sa fac sa-l pun sa stea sprijinit? mi cam frica sa nu pateasca ceva la coloana
ne mai confruntam cu o problema. isi baga degetele in gura, uneori chiar pumnul. cum imi dau seama daca o face pt ca e caracteristic varstei sau pt ca atunci are nevoie de mult mai multa afectiune. oare asa isi suplineste absenta mea ?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
mai e cineva de varsta sabinei care nu se intoarce singur pe burtica de pe spate? sabina face drumul pana la jumatate si apoi revine pe spate, ori fiindca e grasuta ori fiindca nu poate inca.


nici Iustin nu reuseste,poate unde nici nu-i place sa stea pe burta;se intoarce pe-o parte si revine la loc
in schimb isi scoate suzeta, o studiaza si apoi si-o baga singur in guritza(cateodata nu-i iese din prima si se enerveaza rau)


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valik79 spune:

Fetelor, spuneti-mi si mie bb-ii vostrii stau singuri in camera?
pentru ca bb-le meu sta ff putin si apoi incepe sa strige.
Am incercat sa-l las cu caruselul cantand dar nu dureaza mai mult de5-10 min si gata se rupe vraja.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valik79 spune:

Am vazut ca sunt destui bbi diversificati.Eu am decis ca incepand cu 4 luni voi incepe difersifiicarea.Ceea ce am citit pe acest forum imi va fi de mare ajutor in inceperea diversificarii.Experientele altor mamici sunt de mare ajutor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

quote:
Originally posted by Amy26

quote:
mai e cineva de varsta sabinei care nu se intoarce singur pe burtica de pe spate? sabina face drumul pana la jumatate si apoi revine pe spate, ori fiindca e grasuta ori fiindca nu poate inca.


nici Iustin nu reuseste,poate unde nici nu-i place sa stea pe burta;se intoarce pe-o parte si revine la loc
in schimb isi scoate suzeta, o studiaza si apoi si-o baga singur in guritza(cateodata nu-i iese din prima si se enerveaza rau)


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)


Nici a mea nu reuseste. Abia parcurge jumatate de miscare. Noua ne-a zis doctorita sa nu ne facem griji, fiind mai grasuta nu e predispusa la sporturi

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valik79 spune:

am vazut poze cu bbi care mai de care mai frumos si mai bucalat, dar am vazut si ca sunt cativa bbi cu probleme.
Le urez multa sanatate bewbelusilor bolnaviori si sa se faca bine cat mai repede!

Mergi la inceput