Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (32)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by Victo

stefania..voit si/a prins genunchii..si/a adus picirousele sus..se uita cu atentie si a intins manutele.

super! astept si eu perioada asta.. ea deocamdata are grija sa se aseze in fundulez.. cade in urmatoare secunda imediat inapoi..dar e asa dee bucuroasa cand o mai ajut...imi cauta okii sa vada aprobarea ... si sa se mandreasca ca face si ea ceva..totusi e comic..caci nici capul nu si-l tine calumea..ii balangane ca un om beat... e asa de comica..si dragalasa..am zis ca una din zilele astea tb sa o filmez..sa v-o arat...se merita!
quote:

petele pe sani sunt exact in exteriorul sutienului d e plaja, deci inspre mijlocul pieptului.banuiesc ca s/au facut asta vara cd am fost la mare.
quote:
sincer nustiu ce sa-ti zic..ma interesa pt. ca si mie imi aparuse parca ceva asa mai ciudat..dar am incercat sa nu mai bag in seama si sa ma mai stresez degeaba..ce o fi o fi doar no' sa mor din asta

quote:

a dormit pana la 5 jumate stefanut. el de obicei se culca pe la 6 seara si pe la 10 trageam de el sa ii fac baie si sa manance.aseara am ratat somnul de 6 ca am fost la cumparaturi si cd am ajuns acasa era deja 7..asa ca l/am bagat la baie si la papa si somnu lung.

wow...
quote:


scrie mai stefi..scrie..mai si citim..ca mai avem vreme sa si raspundem, e altceva.poti aduna postarile tale, le imprimi si iti iese ditamai jurnalul, cadou pt piti cd va fi mare..ce zici??

da' de unde atata timp..cine are...eu n-am timp nici sa ma epilez pe picioare..dar incer sa-mi fac timp sa intru sa va mai plictisesc ... ca asa ma simt si eu bine..si asa nu ma uitati nici voi.. ca oricum nu ati fi putut...
quote:

no, ma duc sa fac niste chiftelute..apoi sa imi spal podoaba capilara..iar afara cu bb poate iese ta/su sau eu dupamiaza.

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)


no,nu mai vb de tb de astea ca eu am 2 zile de cand stau la dieta ..sper doar sa nu calc prin strachini.. ca asa ce ma oftig ca am platit un sac de bani dietologa..si la urma mi-a spus exact ce stiam eu... oare cine m-a pus... acum am zis ca stau la dieta din respect pt. banii aruncati in vant pt. 5 min de critici de care eram perfect constienta...cica sunt gradul 2 de obezitate...pai si ce nus stiu..crezi..dar speram ca sa termin cu alaptatul si sa incep din nou gimnastica ca eu doar asa reusesc sa slabesc..azi am pus-o caci ploua afara si nici nu pot iesi sa-mi fac macar ora de plimbare..

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by ggaby

quote:
Originally posted by slimatei

quote:
Originally posted by ggaby

vai, eu nu reusesc sa-i pun termometrul in fundulet mi-e tare frica,eu i-am luat dintr-ala de-l pui o sec in ureche si gata ne spune tot

gaby & david 18.12.2007


si noi tot de ala luai... de la chicco ca la cat se foieste junioara..mi-era o frica... si nici nu stiam cat tb sa-l tin..si am tot intrebat pe aici cam cat se tine..sa dea temp. corecta ..caci uneori mi se parea cam calda ..dar nu ne-a raspuns nimeni..nu ne--a bagat nimeni in seama..asa ca m-am orientat

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"
Nasterea unei stele...numita Stefania!





Pai al nostru suna cand e gata...face "tiiic" ca in publicitatea pe care o dadeau pe canalele italiene..."gia fatto"

gaby & david 18.12.2007

da si a nostru

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valik79 spune:

Subscriu si eu la parerea Nelei ca fiecare copil e unic si are propriul lui ritm de masa si somn.Andrei nu mananca mai mult de 100ml la o masa, toata ziua mananca in jur de 700-800 ml.Are 7 kg la 3 luni.In primele doua luni a luat cate 1.5 kg, iar in a treia luna nu aluat decat 500g.
Trebuie sa spun ca in primele 2 luni l-am alaptat si am completat cu formula,iar in atreia luna a mancat mai mult formula(nan 1)la san mai mainca doar noaptea in prinele 2 sapt ale lunii si acum mananca doar formula deoarece nu mai am laptic de loc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by popbianca
Slimatei,eu o las sa faca exercitii cat vrea ea,se chinuie sa se ridice cand suntem afara in carucior,e curioasa ce e afara ;nu o pun niciodata in fundulet chiar si sprijinita o tin numai cat i-am mai facut vreo poza

pai eu una n'o pun in fundulet se ridica ea... daca o asez la 45° ..si chiar mai putin(se ridica singurica)..ii ridic tb aia de la landou....sau cum se cheama ca habar n-am in romaneste..acum am niste confuzii in cap..ca nu mai stiu nici romaneste da' nici italiana
... pe langa faptul ca sunt terminata cu totul de toate..off iar incep..si nu ma mai termin..

quote:

Amy26,ei fac mai des si cate putin,nu dureaza ore...unde mai pui placerea lor de a sta in fundul gol

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

sunt de aceeasi parere.. fata mea cand ved ca o dezbrac..asa ce incepe sa rada..parca i-as da bomboane

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SufletDInger spune:

buna tuturor.
ralucis, frumoase fetele tale, sa-ti traiasca, sa fie sanatoase si fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

am mai sunat un dr si mi-a zis sa nu-mi fac griji pt voma galbena de azi dimineata ca sunt sucurile gastrice si secretiile de la fiere, ca nu avea nimic in stomac - mancase la 21.30 si si-a bagat degetele pe gat la 6. Doamne Ajuta! Trebuie sa trecem noi cu bine si peste astea!

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SufletDInger spune:

ggaby , si bebele meu doarme putin ziua, alteori plange si trei sfert de ora si apoi adorme cate max 20 min. afara mai doarme putin mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SufletDInger spune:

bb yasmi, scaunel frumos ai ales. Sa aiba pofta la papa il el .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

elli ma bucur ca te-ai linistit.

ma bucur ca va place scaunul nostru rozzzz...

irinush nu ai cum sa ne intalnim cand vii ????


va pupik, nu mai pot sta ca am 2 bebei in grija....iasmi si...pretendentul ei bogdi...

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SufletDInger spune:

Sorina7, bine ai venit.

Lixa , multumesc pentru urare.

Ank83 , la multi ani putiutului tau.

erika.maria, sa-ti lumineze viata puiul tau.

La multi ani Patrick, Sabina si David, sa fiti sanatosi si voiosi, sa cresteti mari.

Mergi la inceput