Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (32)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:


Amy,
te inteleg ca ai dubii si ca ti-e mila de puiutz!

Uite mie la spital - cand m-au invatat sa-i fac baita - mi-au sus ca si Irinei sa nu umblu acolo. Mai asculta si alte pareri


quote:
Originally posted by Amy26

fetelor,noua ni s-a recomandat decalotarea pe cale chirurgicala
ce sa fac?
mi-e mila de el nush dc as putea sa-mi dau acordul pt. asa ceva
la fiecare baitza eu incerc sa-l decalotez putin cate putin ....dar fara nici un rezultat bun.
dr. mi-a zis sa-l urmaresc cand face pisu....sa vad dc face intr-un singur jet sau nu....
dar cum sa fac asta?
sa-l las la cucu gol cine stie cat timp?(poate sa treaca ore bune pana face pisu)



AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)



Anka, Sorin si Andrei (17.12.2007)

poze Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

quote:
Originally posted by slimatei
hai mai petro cum n-ai ce sa spui..spunene cum mai evoluiaza silviuta..ce mai face de nou... hai, ca ne intereseaza...nu fi rea...




N-am spus-o deloc cu rautate ... Silviuta creste bine, e sanatoasa tun, incearca sa se intoarca pe spate ... se impinge in calcaie si intoarce funduletul ... am facut al doilea vaccin si s-a comportat fff bine, fara febra etc., ne pregatim de diversificare peste vreo luna ... iesim mereu afara si ne place enorm ... cam astea ar fi de spus despre Silviuta ...

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valik79 spune:

Salutare mamici de bulgarasi si globulete.
Ma numesc Vali va citesc de cand eram aspiranta la bb 2, acum sunt posesoarea unui bulgaras de 3 luni si mi-as dori sa ma alatur voua.De-a lungul lunilor de sarcina citeam zilnic la odisee pentru a vedea ce fac si cum evolueaza in burtica alti bebelusi de-o varsta cu bb-le meu.V-am urmat apoi la clubul csutecelor.
Abia acum am indreznit sa va scriu .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

quote:
Originally posted by Ank83

da mai Petronela... cum sa nu ai ce sa ne spui ... uite la Slimatei ce compuneri face.... si ar putea spune totul intr-o fraza

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito





Eu nu-s buna la compuneri ... am facut mate-fizica

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

alina - superba ideea cu jurnalul ... incepand d ela graviduta si pana la clubul scutecelor ... da' nu am timp de asa ceva, adica sa imi strang toate postarile ...

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

multumim pt urarile pt sabina, uram si noi un mare La multi ani lui Patrick si lui David, sa creasca frumosi si sanatosi!

de semenea va multumim si pt aprecieri celor care ne-au vazut in poze, slava-Domnului ca sunt fetele sanatoase, atat imi doresc cel mai mult!

camelia, pe mine ma ajuta si mama destul de mult, doar ca ea lucreaza,dar tot e bine ca dimineata si seara ma potbaza pe ea, in rest si pe sot, el are programul flexibil, dar oricum, ne descurcam. am avut si zile in care imi venea sa urlu si sa plec in lumea larga, mai ales cand am fost singura, dar au fost putine si au trecut. sper sa ne fie din ce in ce mai usor, noroc ca sabina e tare buna si nu ne supara prea tare

ellis, sper sa treceti cu bine peste toate problemele si sa fiti sanatoase!

mai e cineva de varsta sabinei care nu se intoarce singur pe burtica de pe spate? sabina face drumul pana la jumatate si apoi revine pe spate, ori fiindca e grasuta ori fiindca nu poate inca.

parca si-a mai revenit sabina cu mancatul la san, azi am insistat la un moment dat, nu prea avea chef, se tot agita, dar am pacalit-o si pana la urma a supt cam 15 minute doar dintr-uun san, a adormit si acum face nani de vreo ora.

ziceati de hainute ca nu sunt bune cele de trei luni. nici la noi nu mai sunt, noi avem in general de 6-9 luni, ba chiar am body-uri de un an, depinde de firma producatoare. vroiam sa va spun chiar ca noi cumparam de obicei hainute super faione, de firma, de la un magazin care se afla vis-a-vis de piata progresul de pe soseaua giurgiului, sunt la preturi excelente si sunt grozave, firme gen carter's, h&m, obaibi, children's place, catimini, z, next, lindex, marks and spencer, mothercare, etc, cred ca sunt lichidari de stocuri de afara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valik79 spune:

As dori sa ne treceti si pe noi inlistuta.
Bb Andrei nascut pe 16.12.2007 3540g 52 cm nota 9, nascut la 38 sapt. si jumatate.
Mami,Vali,nascuta pe 06.07.1979 mai are o fetita de 5 ani si 8 luni.
Multumesc frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Vin si eu cu o intrebare: de vreo 2-3 zile, can ma storc cu pompa, gasesc in sticluta cheaguri de laptic, precum caimacul. E normal, e bine, e rau? E laptele prea gras sau ce e aia? Pana acum l-am aruncat, e bine de dat la bb?

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by popbianca

Buna ziua...
Ellis,oare care e rezolvarea?ca se ingroasa gluma,nu i-ai facut ecografie?
bbyasmi,super scaunul,si e roooozzz!
Acum a atipit si Ana pe burtica pt. prima data,dar totul a durat 5 min.,acum am pus-o la ea in patut
Slimatei,eu o las sa faca exercitii cat vrea ea,se chinuie sa se ridice cand suntem afara in carucior,e curioasa ce e afara ;nu o pun niciodata in fundulet chiar si sprijinita o tin numai cat i-am mai facut vreo poza
Amy26,ei fac mai des si cate putin,nu dureaza ore...unde mai pui placerea lor de a sta in fundul gol

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)



nu i-am facut ecografie, mi-e mila de ea cat am chinuit-o, i-am facut o eco acum vreo 3 luni; poate au fost sucuri gastrice...

SLIMATEI, SUNT CU INIMA MICA, MICA.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valik79 spune:

Referitor la decalotare pediatra noastra ne-a recomandat sa ,,tragem '' putin de ea la baita in fiecare seara si cu timpul am reusit sa ne decalotam fara nici o problema astfel incat acum suntem complet decalotati.

Mergi la inceput