*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008* (9)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

quote:
Originally posted by gugushtiuc

Fetelor LUca al meu e in al noualea cer. Deja zdrangane si smotoceste de zor jucariile atarnate, e o agitatie in dormitor de mama-mama.
LAURICI se pare ca si preferata lui tot girafa e.

GUGU de LUCA 19.12.2007

www.flickr.com/photos/12054829@N04/?saved=1" target="_blank">poze LUCA, alias "FOMILA"


POZE BOTEZ-PETRECERE 19.01.2008



face senzatii printre piticii nostri salteluta asta :-) tot doamna girafa este preferata lui Matei

Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galaxy spune:

Buna!

Am fost "putin" bolnavi. Noroc, ca nu a prins si pe Eric raceala. Am zacut cateva zile in pat, si acuma ma simt bine. Maine o sa mergem la control de 2 luni si plus si vaccinul. Sa vedem cu o sa fie.

stancutza, of ce imi pare rau. Sper ca treci rapid prin asta. O sa ai ce povesti la Sofia cand creste.

miri, stai calma, o sa rezolve si la tine totul. Ma bucur ca e bine lui Sacha.

Alina, felicitari ca ai rezolvat cu neintelegere voastra. Sper ca de acuma incolo sa ai mai multa incredere in sotul tau.

Am vazut aproape toate poze noi. Sunteti toate dulci si clopotei foarte smecheri. Sa nu va suparati, ca de enumerat o sa ia intreaga pagina ce de scmupi sunteti. Doar la isidoara nu am reusist sa vad poze.

Va pupam,





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



stancutza imi pare rau ptr problemele prin care treci. Doamne ajuta sa se rezolve cu bine.

darene sunteti o familie minunata! iar printisorul este un frumos!

laurici si mie mi se vedea un nodulet de la un fir dar acum nu-l mai zaresc .. sotul a incercat sa-l scoata cu penseta dar nu a reusit ..



Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



azi m-am enervat tare rau pe socrella .. face niste chestii .. bitzi nu vroia sa manance si tot incercam s*o pacalesc cu suzi .. vine socrella desface capsele de la salopeta , ii scoate un picior .. ii desface capsele de la body .. si o masa pe burta .. eu i-am spus sa lase copilu in pace ca tocmai apucase tzitzi si tragea de zor .. si ce crezi domnule .. se apuca sa-i desfaca pampersul .. io ma enervez si ii spun .. dar dvs va dati chilotii jos cand mancati?? a pufnit-o rasul ... si a plecat ... nu va mai spun ca duminica bitzi tot tragea partzuri .. la un moment dat dispare socrella cu asta mica .. ma duc dupa ele in camera si ce credeti .. gasesc cutia cu supozitorae pe pat .. o intreb daca i-a bagat si ea zice nu .. si in moemntul ala face fata ditamai balega .. AM CREZUT CA O IAU RAZNA .. ma mai si minte in fata .. imi venea s-o iau de mana si s-o dau afara .. asta mica se murdarise toata .. si i*am spus ca sa se descurce si am plecat din casa .. daca stateam sigur iesea cu scandal .. offff .. uite din astea patesc .. si sa nu va mai spun .. are un herpes la gura si am prins-o pupand fata, pe cap si manute (iar bitzi si le linge toata ziua) ... SA MOR NU ALTA .. habar nu are de capu ei .. nu i-am spus sa nu o mai pupe dar abia il astept pe fii-su .. sa i-o parasc .. ca asa face si ea . cand vine fii-su acasa, ii toarna tot ..

hai ca mi-am varsat oful!!!

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galaxy spune:

Ah, am uitat sa ma laud putinica si eu. De 2 saptamani am nopti destul de lejere, de reusesc si eu sa dorm. Noi(mai ales Robert) suntem matinali. Deci Eric papa ultima masa inainte culcarii la 8 seara, si sta in patut cam pana la 8:30-9 cand adoarme. Prima masa noapte are la 12:30-1(deci avem 5 ore de pauza), urmatorul la 3:30-4, si dupa pe la 5:30-6 si se scoala pe la 6:30-7.
Am lungit si eu pe aici, sper sa nu va suparati si voi pe mine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galaxy spune:

Elene, of, te inteleg. Stai calma. Incerca sa pui niste reguli de la inceput cu ea, poate atunci o sa fie mai usor. Eu am soacra buna, dar la inceput vinea si ea cu sfaturile care folosise la baietii ei. Doar ca am zis ca e fain ca vrea sa ma ajute, dar am si eu ideile mele cum sa cresc. Na, a inteles ea si acuma pot sa am incredere in ea cand las pe Robert cu ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

uff ellenuta ,nu stiu cum e mai bine cu socrela ta bagacioasa si neatenta sau cu a mea care a venit de 3 ori de cand am nascut , a luat copilul in brate s-a cocotat in miljocul patului , da-i pupaceli pe toata fata si i-al l-a puricat ,ba ca are capul stramb ,ba ca are un ochi mai mic decat celalalt si a treia oara a nimerit cand era iritat la fundulet si vai a inceput ai oparit copilul, l-ai facut carme vie , ce i-ai facut adica eu ii facusem sarmanul cand eu incercasem toate cremele posibile ........... si mai nou ieri il trimite cumnata pe nepotu' la mine sa facem lectii ca si cand eu eram libera ca pasarea cerului , si cand i-am zis ca eu la 12 in fiecare zi ies la plimbare si ce fac cu el il iau cu mine? s-a suparat si nu mai vb cu mine ....... in rest toate bune si frumoase nu stie nici una dintre ele ca are un nepot........

Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Ellenuta ! Stiu ca tu esti suparata pe socrella, dar eu nu mai pot de ras!!:)) Ai un fel de a povesti...super tare! Mai..eu nu cred c-o face cu rautate...sincer...ea e doar bunica si nu suporta s-o vada pe eva scremandu-se sau la faza cu pupatul..ii este draga si nu se poate abtine...bine, e adult, la o adica si ar trebui sa se abtina, dar stii si tu ca batranii sunt ca si copiii:)
Hai, fii tare! Trebuie "educata"! Spor!

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

ellenutz si ereena, imi pare rau ca aveti asa specimene de soacre. e tare delicat momentul venirii pe lume a bebelusului, reaseaza cumva toate relatiile din familie. te trezesti, daca lucrurile mergeau bine, ca nu mai sunt atat de roz...iar daca mergeau rau, le vezi deteriorandu-se si mai si.

ellenutz, daca va parati amandoua sotului tau e ok, e un anumit echilibru in relatie, hahaha! voi va descarcati iar lui ii faceti capul mare. nasol e ca tre' sa petreci asa mult timp in compania ei. bun, sa zicem ca e aiurita la unele faze dar aia cu herpesul chiar e naspa!!! si aici poti sa-i zici de la obraz, nu e loc de "vai, eu avema intentii bune si nora a interpretat gresit". ai buba la gura, femeie? lasa copilul in pace, nu-l mai umple de bale!

ereena, misto faza cu "sa-l iau si pe el la plimbare". acum, bebe e mic, e bataie de cap cu el, cred si eu ca cele doua cucoane stau deoparte. dar sunt sanse mari ca, odata ce el va mai creste, sa isi faca ele aparitia si sa inceapa sa ii faca educatie. oricum, cu asa neamuri...important e, pana la urma, ca tu si sotul tau sa nu aveti probleme si discutii. restul nu mai e asa important.

galaxy, noroc ca a ta e intelegatoare si ca ai putut stabili de la bun inceput niste reguli.

miky-finland, deal!

pup fetilii

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



ereena off .. deci nu sunt singura cu probleme din astea .. in general, e ok dar mai face din astea nefacute si ma enerveaza tare .. si soacra ta sa nu mai analizeze atat copilu' caci mateiu e un frumos si dulce!

irinuka daaa .. faza cu herpesu e nashpa rau .. Doamne fereste .. cred ca o strag de gat daca face bitzi ceva ..

galaxy voi incerca sa impun niste reguli ..

miki si pe mine ma pufneste rasu cand citesc cum am scris ..




Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput