*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008* (9)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

saliu! palugelul doarme de ceva vreme, fara circ, asa ca profit si caut sa aflu cine ce-a mai facut.

stancutule, mi se rupe sufletul sa aflu prin ce treci din nou. multa sanatate si sa invingi cat mai repede nenorocita de infectie!

isi, perfect de acord ref la ce-ai scris de ioan si nefericitele derivate ionut, nelu etc. in momentele in care ma mai supara, ii spun palugelului fix "ioane!" si cred ca asa va fi si cand va creste, hihihi.
cat despre firele resorbabile, cu d'astea mi-a facut si mie broderia si m-am simtit foarte bine. abia daca se mai vede unde-a fost taietura. dupa ce ca e mica, arata ca o vergetura estompata. sa-i dea dumnezeu sanatate lu' nea dr. iliescu!

fetele care puneti de intalniri la briusel, sa nu se supere si mandea si sa isi faca vant intr-acolo in august, na! oricum, cea mai misto amintire legata de tarile straine este din 2006, cand mi-am petrecut ziua de nastere in 3 tari: germania, luxemburg si belgia. oooooooof, ce vremuri...

GRATIELA, crema cu care l-am rezolvat pe pitic se numeste LOCOID CRELO - EMULSIE CUTANATA, nu unguent! sanatate lui tudorici, sa ii treaca bubitele mintenas!

miri, ce bine ca e bine, ca sa zic asa...:-)))

darene, subscriu la tot ce-ai zis. a' vezi ca s-ar putea sa aiba dreptate miri cu candida si depuneera de pe limbuta. si al meu are asa ceva si doctorul a zis ca nu e candida. vezi tu ce-i de facut.

gatta, imi pare rau ca iti faci din nou griji cu lactatia. daca saratelul a renuntat la masa de noapte nu inseamna ca nu o sa mai ai laptic, si ca productia se va regla, din nou, in functie de programul ei. sunt sigura ca tot va fi bine in continuare la voi.



irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Darene, de cand asteptam eu sa te vad la fata:). Esti o papusa!!! Sunteti o familie foarte frumoasa!! Sa traiti si sa fti foarte fericiti!!
P.S. Ce-mi place cum va asortati voi, femeile musulmance, baticul de pe cap cu hainele!

te

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

quote:
Originally posted by isidora

Of,Stancutza ,saracutza de tine ,prin ce tb. sa treci...Doamne ajuta sa tina cat mai putin si sa-ti revii cu laptele...oricum stimulat mai mult sanul ok poate sa produca suficient pt. Sofia..dar asta hotarasti tu ...vazand si facand...fata si sanatate!

Adina
Mami de(Isidora-4ani) si Ioan 3 sapt.
www.kodakgallery.eu.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=4516866000233.5781386000233.1203523802941&&localeid=en_GB_EURO&&localeid=en_GB_EURO&UV=128845807824_9450568900233" target="_blank"> Poze cu noi



Isi, Multumesc mult!...As vrea sa o pot alapta mai mult din dreptul, dar oricum e cel care producea mai putin...si nu e preferatul ei, nici al meu de altfel...Si o vad ca nu se satura din el, se supara, se contorsioneaza, oricat as face eu comprimare acolo sa o ajut...Si asta la fiecare 3 ore (ma rog, noaptea la 5 sau 6). Oare ce as putea sa mai fac? Comprese calde? Muls intre alaptari? Si-asa mi se pare saracul suprasolicitat si destul de moale...daca il tin gol tot timpul va produce mai mult?

Mi-e frica de folositul biberonului la fiecare masa, chiar si in completare. O vad ca se uita la mine parca nedumerita...Cand ii dau bibe o tin pe bratul stang, in dreptul sanului cu mastita, si vad ca se tot intoarce spre el si incearca sa apuce...mica de ea...

Gugu, Darene, multumesc de incurajari!

Asta imi aminteste ca acum vreo 4 ani mi-am descoperit eu un nodul tot la sanul stang. M-am dus la gineco, m-a stors putin si iesea ceva...un fel de laptic, zic eu acum, pentru ca m-a trimis sa fac analiza prolactinei si era crescuta bine pentru o "non-gestanta" :-). Ma rog, am inceput sa iau ceva medicamente etc. La nici o luna dupa asta, m-am trezit dimineata cu un "cos" la sanul drept, care pana seara se facuse ditamai abcesul! Sanul inrosit si fierbinte, galma mare in el, o uratenie...ma rog, a trecut cu antibiotic si n-a fost nevoie sa ma opereze...dar uitati si voi ce "material" am la purtator...


Asta e, mergem inainte, pitik sa fie bine.

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Povestea nasterii Sofiei
Poze Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

STANCUTZA . Sper din tot sufletul sa te simti mai bine si sa nu-ti pierzi lapticul!!! Te imbratisez !!

IRINOUKA!!! Hai nu va bagati si voi la un weekend prelungit la Bruxelles in august- septembrie? Am putea sa inchiriem un apartament..ca sa avem bucatarie sa incalzim mancarea bebelacilor:). Si bem si-o bere cu cirese si mancam cartofi de care ziceati tu si miri...na ca nu-mi aduc aminte cum se numesc...ca sa nu mai vorbesc de ciocolata:)). Eu i-am zis Timozaurului..tre sa merg sa o vad pe Miri!!! Asa ca mergem! Se pune el cu nebuna:D.

VIRGO, expresia "esti cu capu'" o folosesc si eu, dar sa vezi ce haios e Timo cand o spune..te cracanezi de ras:))AAAA...vreau si eu poze cu Cazimirul si hot mama!

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

darene, v-am vazut pozele, sunteti foarte frumosi! iti sta tare bine cu valul si, vorba lui miky-finland, esti asortata. iar sotul tau e tare frumusel. palestinian ziceai ca e, nu? bravo, sa fiti fericiti o viata impreuna!

miky-finland, buna idee! sfarsit de august-inceput de septembrie ar fi grozav! iar inchirierea unui apartament e varianta ideala. mi-ar placea la nebunie! let's do it!

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Perfect, Irinouk!! Atunci vorbim despre detalii cand vin eu in tara !

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Monica-doc, si Saara "canta" cu mine si gangureste tot timpul cand vorbesti cu ea! Poate face un duet cu Serbanelu':)))

Va

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Miri chiar ca-i buna terapia in grup Ne mai descarcam si noi, fara sa se supere nimeni!
Stancutza vai de mine ce problema ai! Sa speram ca nu iti va afecta productia de laptic. Eu prin carti am citit ca trebuie comprese calde pe sanul intarit, nu reci.
Aseara am fost la ctrl la gineco, ptc de fo 2 sapt am o scurgere nasoala, rau. E verzuie si vascoasa, scuzati descrierea amanuntita, s-a mirat si dr cand a vazut. Mi-a luat o lama si pe maine seara astept rezultatul. Si mai avam o problema: de sambata am descoperit la operatia mea (nu m-am mai uitat la ea de saptamani intreg ptc e ingrozitor de nasoala si mi-a lasat grasime deasupra, adica tre sa ridic burta ca sa vad operatia, chestie ce poate fi reparata doar prin chirurgie estetica) un fir care iesea din burta SI am incercat sa-l scot cu mana, apoi sotul a incercat cu o penseta si cu patentul fara succes, insa. Aseara mi l-a scos dr, avea si nod si era >1,5 cm Bine ca nu a facut o infectie, ceva!


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlc_sandor spune:

Alexia28,acum am vazut si eu ce dulce e Natalia.Ma bucur ca sunteti bine


http://community.webshots.com/album/562661491vXXSNd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Fetelor, Saara isi suge degetul mare!!!Si nu tine celelalte degete stranse ci rasfirate!:)))) TRebuie sa fim tot timpul cu ochii pe ea ca sa-i scoatem degetul din gura si sa-i bagam suzeta:))
Uneori isi baga degetele pe gat pana cand ii vine sa vomite!!

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput