Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (31)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Of Doamne,ce bine ca acum e ok micuta Alessia.Ellis,imi imaginez prin ce ai trecut.Draga de tine.

Creem am citit ce probleme ai cu Nan.E graoznic la gust,asa e.Eu acuma ii dau Topfer,care il bea foarte bine.Nan a baut pana la 2 luni,apoi nu a mai vrut sa bea.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Poze
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large" target="_blank">Montaj



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

pup toate fetele, multumim pt gandurile voastre; Alessia mea a fost si este in continuare vioaie, ea asa este mereu - super activa si nu mi-a dat de banuit nimic, am zis ca nu manca de la rosul din gat si mucisori, nu ca are altceva mai grav; si joi seara la spital dupa ce au aspirat-o si a vomat iar, cand si-a revenit si a inceput sa fluture din manute si picioruse, dr se intreba ce are, daca a patit ceva de e asa agitata - si i-am zis ca asa trebuie sa fie ea, ca are ardei iute in fundic.

LALA -D, daca intri nu ma iuta cu colargol, cum se da, avand in vedere ca ii pun si picaturi cu antibiotic? I-am pus azi 1 sg data cate o picatura.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Alina e ciudat, dar multe lucruri de la jasmina le-am uitat. adica stiu ca au fost, dar nu le mai simt, si ma refer la chestii negative/grele. probabil este un sistem al corpului meu, ca altfel poate n-as mai fi facut un copil - oare?

jasmin, stefi stiu ce greu trebuie sa va fie, asa ca va trimit cate un pupic special la fiecare {pup]

stefi, tati e inalt? dar uite, eu am fost un copil inalt si acu-s mica...

eu scriu cu o mana, floris doarme la mine, deci scuze ptr greseli

pussi multa sanatate



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

quote:
Originally posted by mihuta


Sophia mea tuseste si fornaie in continoare, febra n-are , e vioaie dar am incercat totusi sa o duc la doctor (de frica a ce a apatit Ellis cu Alessia) dar n-am gasit nici un pediatru sambata. Si am fost la toate cabinetele de pediatrie pe care le stiu. La spital nu m-am dus ca chiar ca era exagerat pentru o tuse.

mami de Sophia



Mihuta, in aceeasi situatie sunt si eu, numai ca Giurgiu e jumatate din Buzau, sunt cativa pediatrii si ii cunosc pe toti. Nu am in nici unul incredere. Si a mea tuseste, de cate ori am fost langa ea am observat ca se inecase cu saliva, si fornaie, doar cand se trezeste din somn. M-as duce si eu la urgente, dar la asta m-am gandit ca exagerez. Apoi, medicii astia nu stiu decat una si buna: antibiotic imediat, chiar daca nu are febra, sau alt simptom, fara nici un fel de analize...
Daca ar fi raceala raceala nu ar trebui sa tuseasca si in somn? Sa aiba febra? muci? inapetenta?

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Stefania, poate iese fata inalta... Eu sunt cea mai inalta din tot familionul, chiar si ala extins, veri, matusi, etc.La mine e invers. Ma asteptam sa am un copil lungutz, ca Iustin de Amy ca exemplu, numai ca Eva mea e mai mult grasuta, decat lunga.
Jasmin, mai avem si noi scapari, nu trebuie sa ne judecam asa de aspru. Aseara abia adormise, a dormit o juma de ora, timp in care ma furase si pe mine somnul, si s-a trezit tipand. Nu spun ca m-am ridicat si m-am repezit la patut certand-o "Ce mai vrei mai copilule?"
Si apoi mi-am dat seama ca nu are ea nici o vina pentru oboseala mea, si ca oricat as fi de obosita si nervoasa copilul meu are nevoie de mine.

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adyanna spune:

Multumesc fetelor pentru urari! Bine v-am gasit!

Multumesc pentru ca m-ati trecut in lista!

Adriana si Antonia ( 2.12.2007 )
http://community.webshots.com/album/562773629OKAygZ?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by creem

Cam cat timp poate sa stea lapticul in sticluta pana il papa bebe?
A papat, cate putin, in reprize, cam 70 ml.

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)



1 ora la temp camerei si 24 h la frigider.

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by irina_stef

am pus poze noi la semnatura le gasiti la 4 luni jumate.sa vedeti ca am si o fetita frumusica

fericita de gemeni+ RAUL SI ROBERTO (29.10.2007)

http://community.webshots.com/user/Irina_Stefan?vhost=community




-IRINA-





doamne ce frumosi sunt!!!!!!!!! sa va traisca si sa va umple sufletul de bucurii!!!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by Vasari

quote:
Originally posted by creem

Jasmin, nu sa il pastrez...ca stiu ca laptele praf nu se pastreaza de la o masa la alta, ci in cat timp sa stea afara pana il papa bebe, ca ea nu suge continuu, mai plange, mai vorbeste, mai se joaca, etc. si trece cam jumatate de ora (ex. azi pana a papat 60 ml)

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)



Creem, parca fetele ziceau ceva de o ora, dar cand i-l dai ar trebui sa aibe totusi 37 de grade...

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.



alina eu nu il dau iasminei la 37 de grade ci la temperatura camerei.

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by RAMONELLA

Of Doamne,ce bine ca acum e ok micuta Alessia.Ellis,imi imaginez prin ce ai trecut.Draga de tine.

Creem am citit ce probleme ai cu Nan.E graoznic la gust,asa e.Eu acuma ii dau Topfer,care il bea foarte bine.Nan a baut pana la 2 luni,apoi nu a mai vrut sa bea.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Poze
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large" target="_blank">Montaj







ramo, mie nu mi se pare deloc groaznic la gust...,.chiar il mai gust si eu cateodata..... iasmi il bea cu o pofta....

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput