Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (31)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana8188 spune:

quote:
Originally posted by Amy26

quote:
Originally posted by adra_bell

Amy, eu zic sa nu-l trezesti. Cand i se face foame se trezeste singurel

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)


atunci mai astept,dc nu se trezeste singurel intr-o ora,il voi trezi eu...ma gandesc ...dc. doarme asa mult acum....la noapte avem party
Adra, mersi!


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)



Nu e neaparat sa nu mai doarma la noapte; ba din contra. Mi-a zis dr ca daca se odihneste bine e calma si isi pastreaza programul; am observat si eu ca atunci cand are zile mai proaste (nervi, plans, mancat prost) si noaptea e mai agitata. la somnoros!

Oana de Ana Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

LALA-D, oare cat colargol sa-i pun pe zi?eu ii mai pun si antibiotic ciplox 2pic/4 ori/zi si i-am pus si cate o pic de colargol si parca a desfundat-o mai bine; oricum de cand ii dau antibiotic si nurofen ii curge nasul mai usor, i s-a desfundat si scoatem multi muci cu batista.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

IRINA, speram si noi sa treaca mai repede, mi-e asa mila de ea, mi se rupe sufletul cand o vad ca se ineacaiar si mi-e tare frica sa nu verse.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

ADINA
PUSSI, ii multumesc lui Dumnezeu ca am ajuns la timp la spital, mai ales ca eram singura acasa, nu pot sa spun ce ganduri imi treceau prin cap in drum spre spital cand ea dadea sa "adoarma" si vedeam ca nu poate respira; noroc ca spitalul e aproape, dar in Bucuresti si aproape poate fi departe uneori...

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by ellis

ADINA
PUSSI, ii multumesc lui Dumnezeu ca am ajuns la timp la spital, mai ales ca eram singura acasa, nu pot sa spun ce ganduri imi treceau prin cap in drum spre spital cand ea dadea sa "adoarma" si vedeam ca nu poate respira; noroc ca spitalul e aproape, dar in Bucuresti si aproape poate fi departe uneori...

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII


Ellis, prin ce trebuie sa fi trecut!!! Dar tot ce-a fost rau a trecut. Dumnezeu are grija de ingerasi... pupam ingerasul Alessia... si pe mami curajoasa...



Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi
...
iasmi e o scumpica in continuare, accepta din ce in ce mai bine papa solida cu lingurita, face nani toata noaptea, de la 20.30 pana la 7 dimi si mie draga de morrrr!!! ma topesc dupa zambetul ei!!!! si o sa spuneti ac sunt nebuna dar imi place la nebunie cand plange....doar ca nu vrea sa planga....numai rade tot timpul....si maraie cand ii este foame si nu ajunge papica mai repede!!!singurul plans de care am avut parte in ultimul timp e cel de la vaccin...

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

e o scumpica iasmi.. nu esti deloc nebuna ..si mie imi topeste inima stefania...si nici ea nu are un plans cum sa-i zic care sa inspire mila, ci mai tare rasul..e asa de comica cand plange..dar nu e plans ci un lament..ca si cum ar spune..mamaaaaa da de mancare ..hai mamaaaaa cand vii .... e superba...te inteleg

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

Pussi cu cea mai mare placere..
eu nu-mi aduc aminte daca ti-am spus cat sunt de frumoase tustele tale..dar oricum merita sa mai zic odata
fetele frumoase

jasmin..lasa tb cu vinovatia nu ai de ce..tocmai pt. ca esti o mama buna..si stii de ce... nu zic ca si eu mai fac cate ceva si imi vin si mie..dar le las.. deoparte..caci stiu ca nu o fac cu rautate..ceea ce fac..cum as putea sa-i fac rau puiului meu...asa ca stai linistita

multumesc mult adina..deci e bine... dar cu timpul se mai regleaza..sau o fi vreo lunganca..si va merge cu ma'sa dop..eu am 1.56

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

alina eu nu m'am uitat la ani (adica nu se vad)cand m-am uitat la poze ..eu una asa am vazut..

adina mai spunene despre voi..cum sunteti? jasmin&floris

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Littlebig, SufetDInger si adyanna , bine ati venit, va asteptam sa povestiti cu noi despre bebelusi.

Amy, si eu zic ca Oana, am avut surpriza sa vad ca si in zile in care Sophia a dormit de-a rupt (cate 4 ore o data) a dormit foarte bine si noaptea.

Sophia mea tuseste si fornaie in continoare, febra n-are , e vioaie dar am incercat totusi sa o duc la doctor (de frica a ce a apatit Ellis cu Alessia) dar n-am gasit nici un pediatru sambata. Si am fost la toate cabinetele de pediatrie pe care le stiu. La spital nu m-am dus ca chiar ca era exagerat pentru o tuse.

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by slimatei


jasmin..lasa tb cu vinovatia nu ai de ce..tocmai pt. ca esti o mama buna..si stii de ce... nu zic ca si eu mai fac cate ceva si imi vin si mie..dar le las.. deoparte..caci stiu ca nu o fac cu rautate..ceea ce fac..cum as putea sa-i fac rau puiului meu...asa ca stai linistita



Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"
Nasterea unei stele...numita Stefania!


Stefi, multumesc, esti tare draguta, ca intotdeauna. Ai intotdeauna un cuvant bun, pt toata lumea... vad ca intelegi ce vreau sa spun... si eu gandesc la fel; nu i-as face rau puiutzului meu, l-am dorit atat de mult... doar ca uneori ma apuca pandaliile... probabil ca am si eu nevoie de ajutor, ca stau cu Lucas non-stop, de trei luni jumate. Stiu ca si tu esti singura cu micuta Stefi si probabil ca de asta ma intelegi... offf
Stefi la cat timp mai mananca... Lucas la fiecare 2 ore, maxim 3, dar foarte rar trec 3 ore intre mese.Dar am observat ca daca nu-i e foame nu mananca... dar acum vrea numai in brate, cu capul pe umarul meu... si sa-l legan...


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput