Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (31)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Jasmin, nu sa il pastrez...ca stiu ca laptele praf nu se pastreaza de la o masa la alta, ci in cat timp sa stea afara pana il papa bebe, ca ea nu suge continuu, mai plange, mai vorbeste, mai se joaca, etc. si trece cam jumatate de ora (ex. azi pana a papat 60 ml)

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Adina, da, am inteles la ce te referi. :)
Cand ai povestit ca si tu ai trecut prin asta m-am gandit ca probabil tie ti-a fost mult mai greu, mai ales ca el era mai mic, si atunci au nevoie si mai mare de hrana si caldura noastra. In afara de asta mai erai si singura noaptea si treceai prin perioada grea a ranilor la sani. In conditiile date te-ai descurcat extraordinar! Oare cum o sa ne aducem aminte de momentele astea mai tarziu?

Pussi, iti doresc sa te faci bine repede, cred ca stai cu mare grija.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

quote:
Originally posted by creem

Jasmin, nu sa il pastrez...ca stiu ca laptele praf nu se pastreaza de la o masa la alta, ci in cat timp sa stea afara pana il papa bebe, ca ea nu suge continuu, mai plange, mai vorbeste, mai se joaca, etc. si trece cam jumatate de ora (ex. azi pana a papat 60 ml)

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)



Creem, parca fetele ziceau ceva de o ora, dar cand i-l dai ar trebui sa aibe totusi 37 de grade...

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Originally posted by creem

Jasmin, nu sa il pastrez...ca stiu ca laptele praf nu se pastreaza de la o masa la alta, ci in cat timp sa stea afara pana il papa bebe, ca ea nu suge continuu, mai plange, mai vorbeste, mai se joaca, etc. si trece cam jumatate de ora (ex. azi pana a papat 60 ml)

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)



eu ii dau humana,iar dr.mi-a zis ca-l pot pastra max.1 ora,dc nu-l papa dupa 1 ora sa-l arunc;pt.nan ce-i dai tu nush sigur dar banuiesc ca la fel



AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Originally posted by pussi

stefania vreau si eu cafea
bun venit noilor mamici
ellis multumeste-I Lui DD ca ati ajuns la timp la spital... eu am patit-o la 11 zile de la nastere cu Elena, a vomitat in somn .. a aspirat, nu mi-am dat seama si am ajuns la spital in ultima faza... nu pot nici acum sa ma ganeesc.
popbianca sunt la farmacie niste pungi care se lipesc pe fundic, sunt speciale de recoltat urina la BB, sa-ti cumperi mai multe ca eu n-am reusit de prima data.

Eu sunt racita, imi pun masca, dar stau tot timpul cu ele ca n-am cu cine sa le las.

weekend placut



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!


Multa sanatate si sa te faci bine cat mai rpd.


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

Iustin doarme de vreo 3 ore(in curte,in carucior),de dim. si pana acum nu a papat decat 2 mese de 100ml(cam putin nu?).
ce sa fac?
sa-l trezesc sa-i dau papa?


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Uitati-va pe Prima!!!!!!E in reluare,dar merita!!!!!!!!!!

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Poze
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large" target="_blank">Montaj



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

of, vad ca s-au intamplat chestii pe aici, cu ellis si alina... dar nu pot citi din urma ca nu ma lasa bebe... e tare marait de cateva zile si ma duce la disperare. Dupa cate am dedus momentele grele au fost depasite, drept pt care ne bucuram si va dorim sa fiti bine si va dam cate un pupic...
lucas a urlat alaltaieri toata ziua si m-a facut sa ma simt ca o mama rea, caci dupa vreo 2 ore de urlete (era tare obosit, ca nu voia sa doarma decat in brate si eu ma incapatanam sa-l pun in patutul lui cand adormea si se trezea imediat ce-l puneam jos), ma disperase atat de tare incat imi venea sa-i dau cateva... motiv pt care acum ma simt vinovata, dar atunci simteam ca nu mai pot... stiu, sunt rea, mai am si ei zile din astea... oare i s-a mai intamplat cuiva?



Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Amy, eu zic sa nu-l trezesti. Cand i se face foame se trezeste singurel

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Originally posted by adra_bell

Amy, eu zic sa nu-l trezesti. Cand i se face foame se trezeste singurel

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)


atunci mai astept,dc nu se trezeste singurel intr-o ora,il voi trezi eu...ma gandesc ...dc. doarme asa mult acum....la noapte avem party
Adra, mersi!


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput