Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (31)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Eu nu vreau sa imi pun sterilet...daca va zic motivul o sa ziceti sa sunt "dusa": daca imi pun sterilet nu mai pot sa fac electrostimulare, si la mine merge bine slabitul asa, iar dupa ce n-o sa mai alaptez am de dat jos cam multe kg

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Amy, imi pare tare rau!!!

Geo, nu te intrista, bb se linisteste mai bine la tati dintr-un simplu motiv: tu stai mereu cu bb, esti obosita, nelinistita (cu motiv), si te simte. Tati vine cu forte proaspete, sa zic, si de aia. BB si mama se simt intotdeauna, asta este dovedit, si in camere separate sa fie. Chiar se recomanda la crize de planset sa dea mama bb la tati sau alta persoana cunoscuta lui bb, tocmai din acest motiv.
Deci: tu esti o mama foarte buna si iti faci griji, si bb simte, si nu vrea sa fii necajita, ptr ca esti mami lui si plange mai tare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

quote:
Originally posted by creem

Eu nu vreau sa imi pun sterilet...daca va zic motivul o sa ziceti sa sunt "dusa": daca imi pun sterilet nu mai pot sa fac electrostimulare, si la mine merge bine slabitul asa, iar dupa ce n-o sa mai alaptez am de dat jos cam multe kg

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)



Eu te inteleg, daca as sti ce functioneaza la mine! Off... Cred ca in primul rand ar fi de ajutor sa renunt la dulciuri, dar cu cat sunt mai obosita si nedormita, cu atat imi trebuie mai mult ceva dulce!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Adina, sterilet Mirena!
Astazi la catolici se sarbatoresc Floriile! se sarbatoreste si onomastica? La Multi Ani Jasminei !(si tuturor ce se sarbatoresc astazi)

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Stefaniei a inceput sa-i creasca parul in fata,are un pufisor destul de lungut ; mai avem putin si ne prindem clamite si fundite

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

quote:
Originally posted by anacami

Adina, sterilet Mirena!
Astazi la catolici se sarbatoresc Floriile! se sarbatoreste si onomastica? La Multi Ani Jasminei !(si tuturor ce se sarbatoresc astazi)

Camelia, Sebastian si Stefania



Cami, si eu am vorbit cu ginecologul despre acelasi sterilet. Eu cu pilule si alte mijloace contraceptive hormonale am probleme deoarece cu timpul imi provoava migrene care apar din ce in ce mai des. Fara AC nu am niciodata migrena... In plus, le simt si psihic. In sfarsit, ginecologul mi-a zis ca la Mirena rar sunt efecte secundare, INSA femeile foarte sensibile le mai au si ca nu imi poate garanta ca nu voi avea nimic. Si nu stiu ce sa fac, daca dau o groaza de bani si nu le suport? Nu stiu... :-(((



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by Aralia

quote:
Originally posted by geo_ionita

Iti multumesc ROXXY de raspuns, sper sa pot vorbi si cu Amy despre toate astea daca si ei i s-a intamplat...numai ca eu ii dau numai san bebelinei mele...
Acum plange de mama focului si nu stiu ce are , numai la tatal ei se linisteste seara si nu stiu de ce...oare sunt o mama rea????
In seara asta nu i-am mai dat picaturile pana nu ma lamuresc daca tratamentul este sau nu foarte tare ptr ea.

Georgiana
mamica clopotelului Bianca Maria (25.12.2007)



In primul rand si mie mi se pare exagerat tratamentul pentru bebe, mai ales ca metoclopramidul are niste efecte secundare nasoale la bebei. Iti recomand sa te mai duci la un doctor, sa mai auzi o opinie.
In al doilea rand, cred ca se linisteste la tati ca il vede rar si ii e dor de el. Si Alexia rade la ta-su tare,tare, in hohote, la mine doar zambeste..

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


www.earthhour.org/user/dBsp" target="_blank">Earth Hour 2008
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate



georgiana..stai linistita..de unde mama rea... acum fac si eu ca roxxi..punem pe tine imediat...

e normal ca se linisteste la tati..si stefi jr. cand era mai mica(adica cand am adus-o din spital..plangea intr-una si ma epuiza..dar era ca nu papa suficient(nu stiam eu sa o pun la san corect)+ca vomita dupa... dar era si f. agitata si asta pt. ca eu nu o suportam cand plangea..defapt nu suportam plansetele in general..nu stiam ce are ..ce sa-i fac..si ajunsesem la exasperare..acuma na' cum numesti o mama asa..?i'o plasam lui ta'su imediat..spre norocul meu caci in acea perioada era si tati cu noi pt. cateva zile...nu'ti spun cum ma simteam numai la gandul ca voi ramane singura cu ea acasa de dim. pana seara tarziu... plangeam intr-una..si ma gandeam..acum ce fac eu cu asta..? parca mi-ar fi fost dusman...

off Doamne numai cat ma gandesc..cat de proasta am fost..cum am putut sa ma comport asa..dar era imediat dupa nastere cu hormonii eram la pamant cu dureri si toate celelalte inca ametita si obosita si si...cu timpul am incercat sa ma calmez..si totul a mers inspre mai bine in fiecare zi..

acum ma gandesc cred ca ma simtea bietul copil..caci la ta'su se linistea si chiar adormea f. linistita..plus ca baita abia dupa prima luna i-am facut singura (dupa ce m-am obisnuit si eu cu ea..si ma simtea si ea ca sunt mai calma)..prima daca puneam mana pe ea la baie plangea de mama focului ziceai ca o tai..dar dupa ce am inceput sa ma indragostesc de-a dreptul de ea... radem amandoua la baita... si ea a inceput sa fie altfel mai lipita de mine... ma vrea mereu langa ea..eventual mereu cu tzatza in guritza si nici mie nu-mi vine sa o las nici macar o clipa din ochi..nu cumva sa o pierd... sa speram ca asta nu are consecinte asupra casniciei mele...caci de cand cu ea..ioc..altceva...nu mai am ochi de nimic altceva... dar ea continua sa fie bucuroasa cand il vede pe tati ei... rade gangureste cu el..fac gimnastica impreuna..e o alta relatie intre ei.. e foarte frumoasa si uneori mi se pare ca as fi geloasa... incerc sa ma adaptez..caci tb sa relationeze si cu el caci e tatal ei..dar...

offf ca i-ar incep cu lamentele mele...

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by adinag

Amy, imi pare tare rau!!!

Geo, nu te intrista, bb se linisteste mai bine la tati dintr-un simplu motiv: tu stai mereu cu bb, esti obosita, nelinistita (cu motiv), si te simte. Tati vine cu forte proaspete, sa zic, si de aia. BB si mama se simt intotdeauna, asta este dovedit, si in camere separate sa fie. Chiar se recomanda la crize de planset sa dea mama bb la tati sau alta persoana cunoscuta lui bb, tocmai din acest motiv.
Deci: tu esti o mama foarte buna si iti faci griji, si bb simte, si nu vrea sa fii necajita, ptr ca esti mami lui si plange mai tare!



Adina, Jasmina (24 iulie 2003) & Floris (23 decembrie 2007)


uite ce frumos a explicat adina..din 3 cuv..nu ca mine ca a tb sa scriu un caiet intreg..da na' ma mai descarc si eu..caci altfel nustiu sa explic daca nu spun despre mine...

adina mai spunene despre voi..cum e cu jasmina si cu fratiorul..relatia dintre ei.. cata diferenta este ..?scz ..da' am uitat

tati lu' stefy mica e inalt si nu prea are 1.76..dar tot familionul e mult mai inalt... eu in schimb 1.56 in schimb partea mamei mele sunt inalti... mama avea si ea aproape 1.80..nu' ma eu ii seaman lu bunica de pe tata.."dopuletz"

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Pai vezi Stefi, are cui semana gogosica ta, daca si mama ta era asa inalta (wow, aproape 1.80 e chiar inalta!!!). dar cu tine ce-au facut? ;-) Si mama e mai inalta ca mine, nu chiar inalta, dar macar 1.68, tata 1.81-1.82 si tot nu pricep de ce am ramas eu mica :-)
Floris probabil (sper ptr el) il va mosteni pe taticul lui, ca el e inalt.

Intre Jasmina si Floris sunt 4 ani jumate. Jasmina e tare mandra de fratiorul ei, cand o iau de la gradi cu Floris la toata lumea il arata si explica ca e al ei :-)) Ultima data erau doi baieti care se impingeau acolo de zor, Jasmina se duce la ei, isi baga mainile in solduri si incepe sa-i certe, ca mai bine sa vina sa se uite la fratiorul ei! Saracii baietii au ramas cu gura cascata ca nu pricepeau ce vrea fatuca de la ei!

Cam asta, cred ca am gasit o scoala pentru Jasmina, e privata si la doi pasi de noi, insa inca nu am vorbit, nu stiu daca ne accepta, dar macar stiu ce as vrea eu. Numai ca pana va m erge la scoala noi speram sa ne mutam, deci... cam in zadar!

Stefi, noi mergem in Italia pentru 4 zile in weekendul dupa pastele catolic! (asa, ca sa te informez...)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

MERCI, CREEM.
VAD CA MULTI BEBEI SIMT ASTENIA DE PRIMAVARA.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput