*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008* (8)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmilia spune:

Lala,felicitari,sa creasca fata mare si frumoasa!
Fetelor,mi se pare mie,sau de cand mi s-au mai umplut sanii si am renuntat la formula,bebele meu nu mai produce asa mult in pampers?Asta inseamna ca nu mananca suficient?Dar de ce nu plange de foame?Dr meu zicea ca el sta la san,primeste un strop,spera la al doilea si intre timp adoarme nesatul si fara scandal.Asa o fi?!?Azi noapte,timp de 6 ore a facut doar un pipi mic.Nu e prea putin?
Privitor la Vigantol,la spital ne-a zis sa tinem 2 luni un flacon,chiar am notat.Nu-i asa,Irinouka?Pupici

Carmilia si Alex,puiul mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greta4you spune:

....buna fetelor...

...recunosc ca nu am timp sa scriu ..dar citesc cu mare atentie ce scrieti...acum tot timpul mi-l petrec cu iubirea mea mica Mara...cred ca intelegeti si voi...
...si ...de multe ori ati dat raspunsuri la intrebarie mele, fara ca eu sa fi intrebat (raspundeati la alte fete...)

..in rest noi suntem bine...am implinit pe 12 martie 2 luni...crestem incetisor ..si totul e ok...

...m-am uitat si eu la pozici si filmulete cu bebelusi...pai sunt cu totii niste minuni....pupa-i mama pe ei de frumuseti...

...vreau sa va mai intreb daca ati primit salariu mediu pe unitate conform art.51 lit.c)...ca eu sunt tare nedumerita cu legea asta...poate ma ajutati voi sa inteleg daca am dreptul sau nu
...

...multi pupici ...si un weekend placut...

Cristina mamica si bebe Mara Bianca (12.01.2008)
Fericirea mea...Mara...
Eu...in asteptarea ingerasului
Inainte de sarcina
Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmilia spune:

Greta,eu am primit respectivul salariu,ce-i drept,insotit de oaresce mutre,pt.ca nu-l mai ceruse nimeni pana la mine.Faza e ca daca la firma exista contract colectiv de munca,trebuie sa fie specificat acolo ca ai dreptul,iar daca nu exista,se aplica contractul colectiv de munca la nivel national unde e "inventat" acest salariu.Bafta!

Carmilia si Alex,puiul mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

am nevoie de un sfat ,va rog
voi cum va adormiti bebeii ziua pt ca teroristul asta mic ar dormi numai in brate , cum il pun in patut cresc instantaneu spini acolo. in schimb seara dupa baita si masa il pun in pat , se cearta singur putin si adoarme .acum de exemplu e treaz de la 6 si nu vrea sa doarma decat in brate .e in patut la el miorlaie putin dar nu inchide un ochi

Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Bia sa cresti mare, voinica si sanatoasa! Lala, chiar ca-ti vine sa mananci asa o dragalasa de fetita!
Cum zici tu si mama mea vrea la fel sa o stranga pe Thea tare, tare in brate, de sa o doara, abia se abtine si o fugaresc si eu Zice ca e mica, de aia nu o strange si nu o pupa cu foc, dar i-am zis ca nici dupa ce creste nu are voie sa o dragaleasca asa
Voiam sa te intreb cate kg avea Bia cand ati iesit din spital. Am o prietena care a nascut ieri (la 38 de sapt) o fetita de 2,200kg si zicea ca o tzin in spital pana face fata 2,5kg. Asa o fi?
Greta si eu am luat salariul acela de la servici. Noroc ca au mai cerut in toamna alte 2 colege (care nascusera de 1 si respectiv 2 ani, deja) si s-au zbatut ele pt acesta, ca de la secretariat le ziceau ca nu exista asa ceva
Ereena pai daca numai se mataie lasa-l, ca adoarme el.
Eu am incercat o tentativa de dresaj ieri (de obicei nu-i nevoie) ca nu voia sa adoarma si tot plangea in patut. Am lasat-o cum ziceti voi cate 5 min, am vb cu ea (tzipa mai tare cand ma vedea/auzea) si dupa alte 5 min de plans isteric vreau sa va spun ca nu o mai puteam opri din plans cand m-am dus la ea! M-am speriat! O tzineam in brate, apoi la san si ea tot plangea disperata. Nu cred ca o durea nimic, nu se chircea, nu nimic, doar plangea in hohote! Si suspina...va spun m-am speriat ca dupa 1 ora ea tot suspina si ma gandeam ca am traumatizat copilu' si a ramas cu suspinu' pe viata Asta s-a intamplat dupa amiaza si toata seara a fost prost dispusa (se mai imbuna doar cand o schimbam si se uita la plafoniera noastra si zambea/vorbea cu ea). AM iesit la 7 seara afara (doar atunci s-a oprit vantul) si a dormit in port bebe pana la 8,30 cand am venit acasa. La 9,30 a adormit epuizata, somn de noapte!


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

Felicitari BBilor botezatzi deja. si

La multi ani bb de Lala sa te faci mare si frumoasa ca mamica ta!

Am vazut poze asa frumoase cu bblusii nostri de m'am indragostit.

Noi va anuntzam ca suntem extenuatzi si ne descurcam cu greu in postura de parintzi. Dar ne dam silinitza.

Miercuri pe 12 am facut o luna!!!!
Am luat 1kg 200 de cand am iesit din spital...asa ca am implinit 4kg la o luna.
Va pup si ma apuc sa ma uit si io pe pozitci plus citit din urma.

Miri si Mitsu curaj! Si pe mine ma ajuta mama din cand in cand si stiu ce inseamna. E nevoie de nervi tari dar trece.

Shose si Pipetzica

http://www.flickr.com/photos/10814074@N07/

http://image.lafemmebonita.com/c/u741231.png

Povestea Nasterii
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=117154

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Buna fetele!
Laura_dimitris, , sar'na ca ai intrebat de noi! Suntem ok, dar sunt la noi si mama si soacra si mno, mi-e cam....jena ca eu sa stau la PC, iar ele dincolo cu copiii....
Mathias este un copil minunat, fata de primele 4-5 sapt. s-a schimbat radical. Nu avem nevoie de dresaj, adoarme singurel cand ii e somn (e drept ca ziua nu prea se omoara cu somnul, sta foarte mult treaz). Seara, depinde cat de obosit e. Daca e foarte foarte obosit, il tin 10-15 min. in brate, sau stau langa el pe canapea sa ma vada aproape, suzi in gurita si adoarme. Daca nu e rupt de somn, adoarme singurel in patut, dupa ce scapa de cateva ori suzi si eu tre' sa i-o re-introduc
La 11 sapt. avea 5950 gr, cred ca e bine, de la 3250 gr la nastere. La lungime nu stiu, dar ne imbracam deja de ceva vreme cu marimea 62.

Azi avem botezul, la ora 14:00. Facem in familie, cu parintii, nasii si finii nostri, atat. Apoi mergem la restaurant. Doamne ajuta!

Cu Markus avem o belea cu amigdalele, luni avem programare la Cluj sa-l vada un ORL-ist pediatru si apoi cred ca urmeaza operatia

Va pupam si sa stiti ca va citesc cu sfintenie dimineata la cafea, dar cu scrisul tare greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

quote:
Originally posted by Tinna S.

Salut zuzici!

Uff, ce mult ati scris azi! Am apucat sa citesc cate ceva din urma, si m-am uitat si pe poze! Clopotzeii nostri sunt toti niste bebelusi superbi! Nu-mi vine sa nominalizez pe nimeni acum, ca mi-e ca uit pe cineva, si n-as vrea sa se supere... M-am uitat oricum pe toate pozele si filmuletele pe care le-ati pus, si mi-au placut taaare mult, si mi-a venit si mie asa o pofta de facut poze...

Asa ca i-am facut si eu o caruta de poze puiului meu, mai ales ca azi a facut si el o luna!!! Am pus poze noi la albumul de la semnatura, daca aveti timp si chef sa va uitati si la noi...

Ellenuta, felicitari pentru cele 2 luni ale lui Bitzi!!! Sa fie fericita, papacioasa si sanatoasa!!!

,

Tinna, mami de doua minuni Alexandru Luca (14 feb. 2008) si Andrei Florin (1 ian. 2001)

Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/" target="_blank">Poze cu iubirile mele
Cum creste Andreiush
Cum creste bebelinul meu



La multi ani Alexandru Luca !!!!
Am vazut fotografiile. Ce mare s-a facut alex si ce baieti frumosi ai !!!


Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/2288699992/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

quote:
Originally posted by Laura Ioana

Tina felicitari pt o lunuta! Ce dragalas e, ce ochisori curiosi are! SI suzeta pare mai mare decat el Sa creasca mare, sanatos bebe Alexandru! Sunteti o familie f frumoasa! Pe tine nu te trage de par bebe?

Fetelor pana acu io nu i-am dat suzeta Theei si imi parea bine, dar acum taaare mi-ar placea sa-i mai astup gurita plangacioasa cu una bucata suzi, dar nu vrea. Adica nu stie ce sa faca cu ea si o da afara Prefera sa-si roada manutele si mor de ciuda


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni



Laurici, mie si la dimitris si acum, la eleni, imi placea la nebunie sa-i vad cu suzeta in gura, sa vad cu se misca falcutele in timp ce trage din suzeta
Avantaje si dezavantaje... imi convine ca mai tace din guritza - vorba ta - ca nu-si baga manutele in gurita dar cand ma gandesc ce greu mni-a fost sa-l dezvat pe dimitris de suzeta...

Las-o pe micuta Thea sa aleaga ea ce-i place!
multi!

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/2288699992/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

quote:
Originally posted by LaLa_20

neata zuzici!
Am intrat sa ne laudam si noi k azi am implinit 3 luni...wow si deja ne putem lauda cu o colectie de rochite...

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea new
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!





LA MULTI ANI CU SANATATE BIANCUTZA !

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/2288699992/" target="_blank">poze

Mergi la inceput