*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008* (8)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Fetelor uite ce am gasit (ma rog, sotul a gasit...) ...se pare ca la noi nu e cazul dar o sa fie probabil peste cativa ani...

Ideea e ca multe vaccinuri administrate copiilor contin celule fetale...extrase de la embrioni inca vii...ce barbarie. Imi vine sa urlu.

http://www.lifesitenews.com/ldn/2006/apr/06041004.html
http://www.cogforlife.org/canadianvaccines.htm



Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Povestea nasterii Sofiei
Poze Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Doamne, Stancutza, chiar ca barbarie! Oare de ce? Chiar nu se pot fabrica din alte chestii? CUm de le-a venit ideea asta ingrozitoare? Ma gandesc poate nu-i chiar adevarat, stii ca media cam face din tantar, armasar! Sper sa nu fie adevarat
LauraD eu ma gandesc ca o sa o dezvat mai greu de degetel (l-a descoperit, deja, si sta cu el in gurita; am surprins-o de cateva ori), decat de suzi! Hmm, ce-am ajuns: sa incerc sa obisnuiesc fluturasul meu cu suzi


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

Salutare fetele!

In primul rand vreau sa va multumesc tuturor pentru urarile de ziua mea! Uitati aici un pahar de sampanie pentru voi sau o(dupa preferinte) si cate un la fiecare!

Noi bine, acum doar 3 acasa, Ana a ramas din nou la Oradea la mama, e asa de lejer doar cu Stefania de parca nu sunt acasaci undeva prin vacanta, la odihna, dar tot mi-e dor de Ana.

Stefanitza e in grafic - are 5440 si 62 cm, asta dupa ce intrasem in panica din cauza de cantar dereglat care imi arata 4700, bine ca m-am prins si i-am dat de cap.

Luni mergem sa facem vaccinul - Infanrix Hexa si sper sa nu avem nici un fel de reactii.

Acum va pup si incerc sa recuperez tot ce n-am citit de 3 zile incoace.

Natalia - de 2 ori mamica Stefania-Irina 26.12.2007 si Ana iubita 04.02.2005
Poze: http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/
Acolo unde domneste iubirea, si imposibilul poate fi atins! (proverb indian)
http://www.youtube.com/watch?v=0R-FPIHNFJw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

Buna zuzici si iertare ca intru taaaaaaaaaare rar. Sincera sa fiu ma intreb cum reusiti sa va faceti timp sa mai stati pe DC. Eu tot incerc sa-mi fac timp dar nu reusesc nici in ruptul capului. Bebicutzu' meu imi acapareaza cam 80% din timpul zilei si in restul de 20% reusesc si eu sa mai fac o mancarica si curatenie prin casa, cand face el nanitza. In rest daca nu papa ma joc cu el sau il plimb prin parc toata dupaamiaza.
Acum suntem deja la capitolul apucatul jucariilor zornaitoare. De cateva zile am observat ca isi analizeaza manutele si se joaca cu piciorusele uitandu-se minute in sir la ele, mai bine zis la ciorapeii colorati pe care ii poarta. Se prinde cu manutele de mainile mele si isi ridica trunchiul de jos, iar daca are in ce sa-si sprijine piciorusele cand il tin pe verticala sta asa copacel si cu greu reusesc sa-l conving sa indoaie genunchii. Tati e responsabil cu plimbatul prin casa, Luca adora sa exploreze, analizeaza cu ochii cat cepele tot ce vede in fiecare camera. Dragul de el, mi-e atat de drag de-mi vine sa-l pap pe tot.
MIERCURI FACEM 3 LUNITE!!! Suntem maaaaaaaaaari deja.
Drept urmare mami i-a comandat un centru de joaca ca al Theei lui LAURICI. Abia astept sa vad cum o sa reactioneze. Cateii de la carusel deja ii loveste cu manuta asa ca pot sa spun vai de jucariile cele noi.

GUGU de LUCA

www.flickr.com/photos/12054829@N04/?saved=1" target="_blank">poze LUCA, alias "FOMILA"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

quote:
Originally posted by NataliaS

Salutare fetele!

In primul rand vreau sa va multumesc tuturor pentru urarile de ziua mea! Uitati aici un pahar de sampanie pentru voi sau o(dupa preferinte) si cate un la fiecare!

Noi bine, acum doar 3 acasa, Ana a ramas din nou la Oradea la mama, e asa de lejer doar cu Stefania de parca nu sunt acasaci undeva prin vacanta, la odihna, dar tot mi-e dor de Ana.

Stefanitza e in grafic - are 5440 si 62 cm, asta dupa ce intrasem in panica din cauza de cantar dereglat care imi arata 4700, bine ca m-am prins si i-am dat de cap.

Luni mergem sa facem vaccinul - Infanrix Hexa si sper sa nu avem nici un fel de reactii.

Acum va pup si incerc sa recuperez tot ce n-am citit de 3 zile incoace.

Natalia - de 2 ori mamica Stefania-Irina 26.12.2007 si Ana iubita 04.02.2005
Poze: http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/
Acolo unde domneste iubirea, si imposibilul poate fi atins! (proverb indian)
http://www.youtube.com/watch?v=0R-FPIHNFJw




asta i l-am facut si eu lui LUCA si in afara de 2 minutele de plans nu am avut nici o reactie.

GUGU de LUCA

www.flickr.com/photos/12054829@N04/?saved=1" target="_blank">poze LUCA, alias "FOMILA"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmilia spune:

Fetele,cum reusiti sa tineti manusile pe manutele bebeilor vostri?Al meu le tot scoate,asa ca i-am pus niste sosete pana la cot!Sa le scoata si p-astea daca are tupeu!
De azi dimineata ma ciondanesc cu soata pe tema de vaccin.Dr meu de familie are o asistenta tinerica si sotul meu sa teme sa-i faca vaccinul lui bebe,sa nu-l intepe aiurea.I-am zis ca in ziua de azi nu se mai poate gresi,ca sunt vaccinuri foarte bune(desi nu sunt foarte sigura),dar degeaba.Credeti ca are motive sa se teama?
Si apropos,ce vaccin ati facut voi?In afara de INFANRIX HEXA,mai e vreunul?Ce preturi au?Asta era mai ieftin la Spitalul Colentina?Nu mai stiu capitolul unde vorbeati de asta...

Carmilia si Alex,puiul mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Ven cred ca la ora asta aveti deja un micut crestin Felicitari si Dumnezeu sa-l ocroteasca mereu!
Gugule ai baietel mare, de acum! Deja tzine jucarelele? Super fain!
Carmilia eu ii pun rar manusele si i le trag peste manseta bluzitei. Nu tot timpul rezista acolo, dar de cele mai multe ori.
Ooof, voiam sa ies cu fluturasul din casa, dar bate un vaaaant...ce mi-e ciuda! Acu' ma uit pe geam si vad ca telegondola merge (poate nu stiati ca avem telegondola), cred ca-i vantura pe saracii calatori Eu nu am mers, inca, cu masinaria ptc mi-e frica de inaltime (si e mai inalta decat cea de la Mamaia).


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Salutare zuzici.
Azi sunt trista si..cumva nervoasa..imi vine sa urlu.
Bebe e bine, a adormit azi-noapte in jur de 1:30-2 si s-a trezit in jur de 5 si acum, dimineata la 8.

Dar, aseara m-am certat cu sotu'. Ma rog... lui i-a sarit mustaru' si a ridicat vocea la mine, iar eu, cu bebe in brate,la san..plangeam de imi tremura tot corpul...asa, fara zgomot...pe-nfundate.
M-am bagat in pat plangand si m-am trezit de fiecare data (si la 5 si la 8 )la fel de suparata.
Ma gandesc doar sa nu pierd laptele.
De cand m-am trezit, nu ne-am adresat nici un cuvant.

Pozici de tot felu'
Poze Andrew
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

Felicitari mamicilor :Tina , Lala_20 , Greta4you ,Shose , pentru implinire de o lunuta , doua luni sau trei luni pentru bebelusi : sa va treaisca sa fie sanatosi si sa va bucurati de ei / ele
Ven petrecere frumoasa la botez si sa va bucurati de micul crestin Matheias .
gugushtiuc iti spun in avans felictari pentru cele 3 luni din viata bebelusului Luca
Noi suntem bine ,Maria stie doar sa manance , sa rada si sa doarma toata ziua cat este ziua de mare ea doarme , se mai trezeste cand o schimb trage un ranjet la mine si apoi gangure ceva acolo in limba ei si se pune pe somn
Andrei este baiat mare de acum : s-a lasat de suzeta singur si-a rupt-o cu dintii si a aruncat-o la gunoi , a inceput direct sa se ceara la olita , l-am mai pus de foare multe ori dar nu vroia sa stea sub nici o forma si asa ca am hotarat sa nu-l mai fortez sa faca la olita ca o sa se ceara singur si uite ca saptamana asta gata s-a intamplat minunea
va doresc sa aveti o zi placuta si bebelusi cat mai cuminti . fetele din pe toate fara discriminare .

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Diverse
Poze Nunta
Poze Botez Maria
Poze Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Fetelor, chiar nu ma poate ajuta nimeni?
Am postat la sfirsitul capitolului trecut, poate nu ati citit,asa ca mai intreb o data:
Stiti ceva de vaccinul pt rota-virus? e cel care provoaca enterocolita. medicul mi-a recomandat sa-l faca bebe (e vb de ceva picaturi, deci nu-l mai inteapa). voua v-a zis cineva ceva de asta? sau stiti pe cineva care l-a facut? ma intreb daca functioneaza...
e si destul de scump, insa daca ar fi eficient, nu m-as da inapoi


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/sets/72157603860343198/" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput