*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008* (8)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by jelimoni

quote:
Originally posted by irlandeza

Jelimoni, de cand ai nascut ti-a venit ciclul ? Mie mi-a venit si sa sti ca am simtit diferit fata de ce am avut inainte de a ramane insarcinata. Poate si la tine e asta.




inca nu mi-a venit, tie la cat timp ti-a venit?mama m-a certat ca mai ridic greutati cum ar fi cada cu apa sau landoul cu bebe care au 10 kg impreuna...sa fie de la asta?




Mie mi-e venit la 8 sapt. si 2 zile, dar nu alaptez. Poate durerile sunt si de la grutatile pe care le ridici. Eu ma feresc sa ridic greutati. Scaunelul de masina il cara sotul meu si plasele de la cumparaturi.

Poze de tot felul
Poze botez - 8 Martie 2008

PATRICIA ALEXIA03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

quote:
Originally posted by irinouka

lala, am admirat si pozele noi cu bibi, se face tot mai mare si mai frumoasa!


multumim...uitai sa zic vazui pozele lu bebe tau si tare imi place cum ii sta cu galben...

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea new
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

M-am uitat la poze cu bb-lusi - sunt mortali toti!

Si, Lala_-20, Bianca arata super - eu am urmarit-o de la inceput (c-a fost "sora" cu buburuza mea in ale "prematurilor", desi Bianca s-a nascut mult mai mica ca bubulina mea) si a recuperat foarte bine; ce mai, adevarat exemplu de luptatoare!

A propos de "comentat" o s-o filmez maine (ca n-am apucat sa pun camera la incarcat); tre' s-o prind pe la 9-10 dimineata, atunci o gaseste conversatia.

Irinouka Punct ochit, punct lovit (a propos de barbati si de faptul ca n-am facut copii singure)

Roxana si Adela !
Ingerasul nostru
Poze
Fetze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Multumim si noi fetelor (remiclea,Lala D,laura dimitris) pentru aprecierile referitoare la AJ.

Laura... da, body-ul il am din Romania. L-am luat cand am fost in toamna in Romania,si am ajuns si la Baby-Expo.Mai are unul cu "eu si mami, il iubim pe tati".

Mai am ceva pozici, dar nu le-am pus inca. Si avem si 2 filmulete, dar tot asa, trebuie sa le descarce tati de pe camera.
Si.... avem si ...poze cu una din pisici...cea maro, persiana....care... a fost "pedepsita". A luat-o tati la veterinar si-a tuns-o. De cate ori o vad prin casa, ma apuca rasul.

Sper sa pun cat de curand pozele si filmuletele, sa le vedeti si voi.

Pozici de tot felu'
Poze Andrew
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by irlandeza

quote:
Originally posted by jelimoni

quote:
Originally posted by irlandeza

Jelimoni, de cand ai nascut ti-a venit ciclul ? Mie mi-a venit si sa sti ca am simtit diferit fata de ce am avut inainte de a ramane insarcinata. Poate si la tine e asta.




inca nu mi-a venit, tie la cat timp ti-a venit?mama m-a certat ca mai ridic greutati cum ar fi cada cu apa sau landoul cu bebe care au 10 kg impreuna...sa fie de la asta?




Mie mi-e venit la 8 sapt. si 2 zile, dar nu alaptez. Poate durerile sunt si de la grutatile pe care le ridici. Eu ma feresc sa ridic greutati. Scaunelul de masina il cara sotul meu si plasele de la cumparaturi.

Poze de tot felul
Poze botez - 8 Martie 2008

PATRICIA ALEXIA03.IAN.2008



si eu m-as feri de ridicat greutati daca l-as avea aproape pe sot..insa cum al meu domn pleaca dimineata la opt si-mi vine seara sau noaptea...n-am ce face decat sa le fac singura pe toate....deh de 3 ori femeie

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by honey79

Multumim si noi fetelor (remiclea,Lala D,laura dimitris) pentru aprecierile referitoare la AJ.

Laura... da, body-ul il am din Romania. L-am luat cand am fost in toamna in Romania,si am ajuns si la Baby-Expo.Mai are unul cu "eu si mami, il iubim pe tati".

Mai am ceva pozici, dar nu le-am pus inca. Si avem si 2 filmulete, dar tot asa, trebuie sa le descarce tati de pe camera.
Si.... avem si ...poze cu una din pisici...cea maro, persiana....care... a fost "pedepsita". A luat-o tati la veterinar si-a tuns-o. De cate ori o vad prin casa, ma apuca rasul.

Sper sa pun cat de curand pozele si filmuletele, sa le vedeti si voi.

Pozici de tot felu'
Poze Andrew
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali





honey multa bafta in lupta cu kg!!usor le-am pus, dar greuuu sunt de dat jos..pup minunea de andrew!

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancasoare spune:

Fetelor, multumim pt aprecierile legate de poze!
Lala, trebuie sa recunosc ca o urmaresc intens pe Bibi pt ca ne-am nascut de-o schioapa 2050 gr si acum suntem mari si voinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Seara buna!

bat si eu la usa...cu intrebarea" Ne primiti si pe noi?"

Am nascut pe 28 feb prin cezariana, un baietel, David,Andrei de 3360g, 49 cm.
Odiseea mi-am petrecut-o alaturi de fetele din martie-aprilie, caci termenul era 14 martie.

Voila! Si nu in ultimul rand...sunt mamica de 2 flacai, cel mare e nascut in iunie 2003.

bb meu e relativ bine...ne supara rau colicii, voi ce remedii folositi, in afara de ceai?
si am sa mai trec daca ma primiti!


pozici
burticutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

piticu meu a adormit bustean dupa o adevarata lupta cu titzi, asa ca va zic si eu noapte buna si ma bag la somn ca ce stii cand se va trezi!!profit si eu cat pot
va pup, somn usor mamici!

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

delphin, bine-ai venit!
felicitari pt bebelul cel nou! nu-i nimic daca ai petrecut odiseea la alta "categorie de varsta", normal ca zuzele te primesc!
si, ca sa iti raspund la intrebare, eu nu-i dau ceai deloc. colicele au mai trecut dar, cand reapar, le dau in cap cu un sirop care se cheama sab simplex. sau cu altul care se cheama debridat.
pup si, inca o data, bine-ai venit.

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput