*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008* (8)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by irinouka

jelimoni, felicitari pt chefuletz! foarte haioase pozele. iar tu esti tare dulce, cred ca te prind acele kilograme in plus.
cu durerea de ovare nu stiu ce sa iti zic, imi pare rau...doar ca nu cred sa fie de la ridicat greutati. eu car in fiecare zi in brate carutul cu tot cu bebe, cam la bloc niste scari nenorocite (vreo 6 trepte) care nu se pot nicicum urca sau cobori cu carutul altfel decat cu obiectul in brate. ideea e ca nu m-au durut pana acum decat, ocazional, bratele si genunchii. :-) e posibil sa reinceapa ovarele sa isi faca treaba de dinainte de sarcina.

ereena, eu cred ca bebe matei va reveni in curand la vechiul program. nopti;le astea in care se terzeste din ora-n ora sau la doua ore vor deveni exceptiile de la regula.

ma duc sa bag piticul in pat...l-am alaptat pe canapea si a adormit la locul faptei, dupa ce a lasat sanul din gura si a ragait victorios, fara ajutorul meu.

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/



multumim irinouka de aprecieri!!sincer nu ma simt prea bine cu kilogramele caci toate hainele crapa pe mine iar multe inca nu intra pe mine..sinu-mi prea vine sa-mi cumpar garderoba noua...bine cu multe bluze am probleme din cauza sanilor care mi s-au marit foarte mult
am vazut poze cu raresica m-am topit!!!e atat de frumusell, ce smpatic e cu rade la jucarie, si poza cu fatuca lui in prim plan e preferata mea!!
vazut si pozele cu bibi a lui lala, o scumpete si ea!!cefrumos s-a dezvoltat ea cu toate problemele ce le-a avut!!felicitari pt bibi si mamica curajoasa!

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

quote:
Originally posted by roli25

quote:
Originally posted by Ereena

roli, am vazut poze cu bb in carucior .am fost si eu la kreis design si am luat un abc design tech s parca se numeste .al tau este la fel ?eu am vazut husa pt picioare in poza ta



Ereena tot asa am si eu, iar sacul de picioare l-am luat de aici http://w w w.bebelusultau.ro/detalii.php?cod=AB33.

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC



eu am luat husa tot de la ei .cum ti se pare? mie imi placea un altul de la wampol si nu mi-a picat tocmai bine asta dar incep sa ma impac cu gandul si mi se pare ok

Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

quote:
Originally posted by madalina28

Mamici de fetite cu ce ati dat la urechiuse dupa ce ati facut gaurele pt cercelusi??????Am mai pus intrebarea asta la sf capitolului trecut si ii multumesc pt raspuns lui Rlc_Sandor,dar totusi as vrea mai multe pareri.

Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...




eu i-am facut gauri in spital si mi-au spus sa ii dau cu spirt, la fel a spus si Alina Tudor. asa ca, dupa fiecare baie inmuiam un betisor de urechi in spirt si dadeam la urechiusa.



Mari de Daria Maria

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Am vazut poze frumoase, cu Biencutza de Lala si Stefanut de Anca.
Ce frumosi sunt!!! Si ce falcute au...

Iar voi fetelor.. ce bine aratati.

Ca tot vorbeati de kilograme... eu am de pierdut vreo 30 asa. Vreau sa ajung la greutatea de acum 4 ani... mi-e si teama sa ma gandesc la lupta crancena cu kilogramele, cand voi incepe Weight Watchers.

Am pierdut dinc ele acumulate in sarcina ... 15 kg pana acum...dar mai am, caci am pus vreo 30kg.
Si cu ce aveam surplus de dinainte.....
Am 2 dulapuri de haine... frumoase, pe gustul meu, unele cu etichete chiar pe ele.... pe care nu le pot purta deocamdata.Asa ca-i musai sa ma tin de capul kg-lor..sa le fac sa plece.

Pozici de tot felu'
Poze Andrew
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

miri, murphy o zicea p-aia cum ca o zi inceputa prost se va termina si mai prost. da' sper ca nu e cazul la tine.

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

quote:
Originally posted by ancasoare

Am venit cu tolba plina de poze noi!!!

Bad Dobby!

BB Stefan Cristian http://community.webshots.com/user/sflorina24
povestea nasterii: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=115250




anca, e un dulce zambariciul tau!

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Laura _D,

Buburuza mamanca 120ml, ziua, la max 3h si 1/2 (desi, cand se "implinesc" 3h incepe foiala - si nu intotdeauna pot s-o pacalesc, s-o mai tin 1/2h) iar noaptea, mananca la 9 seara, apoi la 3:30-4:00 dimineata si urmatoarea la 7:30 - 8:00. Dupa care reintra in programul de 3h - 3h1/2.

Pediatra mi-a spus sa nu-i maresc doza atata timp cat e in grafic cu greutatea - ea ia cam in medie 250 gr/saptamana.

Iar intre masa de 12 (pranz) si 3:00 pm mai 'baga' 30-40 ml ceai de colici(si cateodata seara, dupa masa de 6).

Acum, la 3 luni n-a vazut-o (pediatra) dar o s-o vada la 4 luni. Oricum, are 5600 gr si 58 cm (de la 2500 gr si 47 cm la nastere).

Roxana si Adela !
Ingerasul nostru
Poze
Fetze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

lala, am admirat si pozele noi cu bibi, se face tot mai mare si mai frumoasa!

lala_D, ce zile frumoase ati avut, grozav! cat mai multe iesiri d'astea sa avem, toate! se face frumos afara, e pacat sa stam cu piticii in casa! hai la gratareeeeeee!!! sa ninga cu petale peste jar! :-)

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

quote:
Originally posted by jelimoni


vazut si pozele cu bibi a lui lala, o scumpete si ea!!cefrumos s-a dezvoltat ea cu toate problemele ce le-a avut!!felicitari pt bibi si mamica curajoasa!


Multumim...da cred ca mai curajoasa e Bibi decat mami...
Robi al tau e un scumo...si imi place si numele foarte mult(daca bebe ar fi fost baiat asa l-ar fi chemat...si asa il cheama pe colegul nostru de plimbari)

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea new
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Anca vazut si eu pose cu zambariciu tau......cemai e clar aici am adunat cei mai scumpi si mai frumosi bebei...

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea new
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput