*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008* (8)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

jelimoni, robert e un dulce costumat de petrecere .........blugii banuiesc ca sunt cei de dinainte de sarcina..uff ,eu mai am de dat jos vreo 9 kg si nu-i tocmai usor,dar bine ca s-au dus 15 ....la multe inapoi :-))))

irlandeza ,nici eu nu am menstruatie dupa nastere.diferenta este in bine sau in rau ?eu am auzit ca durerile (daca au fost) sunt diminuate
patricia e cea mai dulce fetita ,as pupaci-o pe falcute

shose ,nu ma mai satur sa o privesc pe pipetzica .prima ei poza e de revista

nu mai rezist la programul lui matei de noaptea si m-am decis sa fac o incercare , nu stiu cat de bine am facut .am muls 150 ml laptic si i l=am servit la masa de seara .a papat 130 si a adormit instantaneu .vreau sa vad cat doarme .daca doarme 3 ore ma gandesc serios ca mesele de noapte sa i le servesc asa.oare gresesc? dar nu e tocmai dragut sa ma trezeasca la fiecare 1h 30 min pt ca adoar4me la san dupa 10 min si nu se satura

Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by Ereena

jelimoni, robert e un dulce costumat de petrecere .........blugii banuiesc ca sunt cei de dinainte de sarcina..uff ,eu mai am de dat jos vreo 9 kg si nu-i tocmai usor,dar bine ca s-au dus 15 ....la multe inapoi :-))))

irlandeza ,nici eu nu am menstruatie dupa nastere.diferenta este in bine sau in rau ?eu am auzit ca durerile (daca au fost) sunt diminuate
patricia e cea mai dulce fetita ,as pupaci-o pe falcute

shose ,nu ma mai satur sa o privesc pe pipetzica .prima ei poza e de revista

nu mai rezist la programul lui matei de noaptea si m-am decis sa fac o incercare , nu stiu cat de bine am facut .am muls 150 ml laptic si i l=am servit la masa de seara .a papat 130 si a adormit instantaneu .vreau sa vad cat doarme .daca doarme 3 ore ma gandesc serios ca mesele de noapte sa i le servesc asa.oare gresesc? dar nu e tocmai dragut sa ma trezeasca la fiecare 1h 30 min pt ca adoar4me la san dupa 10 min si nu se satura

Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ









dereena clar sunt de dinainte de sarcina numa ca atunci imi erau largi!!!eu mai am inca de dat jos 13kg!!!!!!!!!caci draga de mine nu am pus nici mai mult nici mai putin de 32 de kg in sarcina!!bravo mie..
asta e ma bucur totusi ca am reusit de am dat jos 19 kg in 2 luni zic ca e bine!!
cu progrramul de masa noaptea si eu sunt la fel de disperata ca nu mai rezist pur si simplu il tin la mine in pat din motive de neputinta de-a ma mai da jos cand se trezeste stiu ca nu e bine si ma va certa miri...dar pur si simplu nu mai pot..de 2 zile are insa un program ciudat doarme de la 12-la 4 dimineata si de la 4 din ora in ora ii trebuie titzi...tampesc dimineata sunt franta!!si de la 7.30 pana la 11-12 amiaza nicicum sa mai doarma vrea entertaiment...nu zstiu cum sa-l fac sa doarma mai mult noaptea

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by Ereena

jelimoni, robert e un dulce costumat de petrecere .........blugii banuiesc ca sunt cei de dinainte de sarcina..uff ,eu mai am de dat jos vreo 9 kg si nu-i tocmai usor,dar bine ca s-au dus 15 ....la multe inapoi :-))))

irlandeza ,nici eu nu am menstruatie dupa nastere.diferenta este in bine sau in rau ?eu am auzit ca durerile (daca au fost) sunt diminuate
patricia e cea mai dulce fetita ,as pupaci-o pe falcute

shose ,nu ma mai satur sa o privesc pe pipetzica .prima ei poza e de revista

nu mai rezist la programul lui matei de noaptea si m-am decis sa fac o incercare , nu stiu cat de bine am facut .am muls 150 ml laptic si i l=am servit la masa de seara .a papat 130 si a adormit instantaneu .vreau sa vad cat doarme .daca doarme 3 ore ma gandesc serios ca mesele de noapte sa i le servesc asa.oare gresesc? dar nu e tocmai dragut sa ma trezeasca la fiecare 1h 30 min pt ca adoar4me la san dupa 10 min si nu se satura

Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ









ereena am vazut si eu poze cu matei e dulce rau!!!!ce frumos doarme el pe tine!

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

jelimoni , eu de o sapt si putin l-am, invatat sa doarma singur si tare ma bucuram ca totul a decurs ok fara plansete si pe atunci dormea de la 9 seara pana pe la 2 , 2 30 .eh, de cateva zile s-a terminat tot .prima data se trezeste la 12,30 apoi la 2,30 la 4,30 si de aici tine-te maraieli pana pe la 6 cand o da in plans si incepem sa ne jucam ca altfel nu se poate .ziua e ok , numai ca doarme ori pe burta mea si nu ma pot misca 3 ore ,roi pe burta lui si air nu pot face mare lucru pt ca mi-e teama sa il las singur.......cam asta e poveste a noastra,dar daca tine faza cu bibe noaptea as merge as , poate ma cearta miri de imi sar fulgii:-)

Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by irlandeza

Jelimoni, de cand ai nascut ti-a venit ciclul ? Mie mi-a venit si sa sti ca am simtit diferit fata de ce am avut inainte de a ramane insarcinata. Poate si la tine e asta.

Poze de tot felul
Poze botez - 8 Martie 2008

PATRICIA ALEXIA 10 sapt. si 3 zile de viata 03.IAN.2008



irlandeza am vazut si pozele voastre de la botez patricia e minunata are niste ochisori superbi!|!

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

jelimoni, felicitari pt chefuletz! foarte haioase pozele. iar tu esti tare dulce, cred ca te prind acele kilograme in plus.
cu durerea de ovare nu stiu ce sa iti zic, imi pare rau...doar ca nu cred sa fie de la ridicat greutati. eu car in fiecare zi in brate carutul cu tot cu bebe, cam la bloc niste scari nenorocite (vreo 6 trepte) care nu se pot nicicum urca sau cobori cu carutul altfel decat cu obiectul in brate. ideea e ca nu m-au durut pana acum decat, ocazional, bratele si genunchii. :-) e posibil sa reinceapa ovarele sa isi faca treaba de dinainte de sarcina.

ereena, eu cred ca bebe matei va reveni in curand la vechiul program. nopti;le astea in care se terzeste din ora-n ora sau la doua ore vor deveni exceptiile de la regula.

ma duc sa bag piticul in pat...l-am alaptat pe canapea si a adormit la locul faptei, dupa ce a lasat sanul din gura si a ragait victorios, fara ajutorul meu.

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Am mai pus si noi cateva pozulici noi!!!

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea new
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by Ereena

jelimoni , eu de o sapt si putin l-am, invatat sa doarma singur si tare ma bucuram ca totul a decurs ok fara plansete si pe atunci dormea de la 9 seara pana pe la 2 , 2 30 .eh, de cateva zile s-a terminat tot .prima data se trezeste la 12,30 apoi la 2,30 la 4,30 si de aici tine-te maraieli pana pe la 6 cand o da in plans si incepem sa ne jucam ca altfel nu se poate .ziua e ok , numai ca doarme ori pe burta mea si nu ma pot misca 3 ore ,roi pe burta lui si air nu pot face mare lucru pt ca mi-e teama sa il las singur.......cam asta e poveste a noastra,dar daca tine faza cu bibe noaptea as merge as , poate ma cearta miri de imi sar fulgii:-)

Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ









mai la mine nu e problema ca nu doarme la el in pat am mai incercat asta si doarme fara probleme, nu plange, sau in cel mai rau caz il adorm in brate sau balansoar si apoi il pun in pat si nu mai misca, problema sunt eu ca nu mai rezist sa ma tot ridic din pat sa-l iau sa=i dau sa manance iar sa-lpun in pat apoi sa tot verific daca o vomat etc..deci pt mine am optat sa-l tin la mine in pat..intradeva i-am delimitat zona pt a nu ma simti asa aproape sa devina dependent de mine..sper sa tina..cnd isi va face programul de noapte mai civilizat o sa-l mut la el in patut

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

quote:
Originally posted by Ereena

roli, am vazut poze cu bb in carucior .am fost si eu la kreis design si am luat un abc design tech s parca se numeste .al tau este la fel ?eu am vazut husa pt picioare in poza ta



Ereena tot asa am si eu, iar sacul de picioare l-am luat de aici http://w w w.bebelusultau.ro/detalii.php?cod=AB33.

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancasoare spune:

Am venit cu tolba plina de poze noi!!!

Mergi la inceput