*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008* (8)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

dragelor, ma bag si eu la somn. va doresc o noapte cat mai buna, cu treziri rare si scurte!

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Noapte buna Irina,

Io mai bantui p'aici ca ziua am embargo la net

Roxana si Adela !
Ingerasul nostru
Poze
Fetze de buburuza

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Ancasoare, am vazut pozele cu Stefanut, tare dragalas. Si grasunel.

Poze de tot felul
Poze botez - 8 Martie 2008

[b] PATRICIA ALEXIA 03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Lala20, Bianca e o mica printesa. Sa-ti traiasca.

Poze de tot felul
Poze botez - 8 Martie 2008

PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by nemary

quote:
Originally posted by madalina28

Mamici de fetite cu ce ati dat la urechiuse dupa ce ati facut gaurele pt cercelusi??????Am mai pus intrebarea asta la sf capitolului trecut si ii multumesc pt raspuns lui Rlc_Sandor,dar totusi as vrea mai multe pareri.

Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...




eu i-am facut gauri in spital si mi-au spus sa ii dau cu spirt, la fel a spus si Alina Tudor. asa ca, dupa fiecare baie inmuiam un betisor de urechi in spirt si dadeam la urechiusa.



Mari de Daria Maria

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.




Ati avut noroc si nu s-au infectat urechiusele de la gauri ?
Ca si eu vreau sa-i fac lui Tzuca cand venim in Ro. Aici nu se face in spital , doar la cei ce se ocupa cu tatuajele si inelel in burice si alte locuri.
E dureros ?

Poze de tot felul
Poze botez - 8 Martie 2008

PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

helau!

irinouka, uite c alegea lui murphy nu s-a confirmat! s-a terminat fara razboi. un progres. maine incepe ziua 4:)))

remiclea, sa ma scuzi, dar 800 de grame in 2 sapt din lapte matern e enorm. felicitari pt o asemenea performanta. insa...explicatia medicului mis e pare de toata jena, ba mai mult demna de ignorat. imi pare rau ca ii dai completare, dar daca scade cantitatea, cu atat mai bine. sa revii cat mai repede la alaptatul exclusiv la san!

ereena si jelimoni:) nu va cert, nici pe una nici pe alta. ereena, daca asa merge treaba, fara batai de cap, da-i din bibe! jelimoni, cu cat il pastrezi mai mult la tine in pat cu atat ti-e mai cald la degetele:))) ca e aproape focul.

angi, uelcom!

ancasoare, ai un sorishor de baiat zambarit!

honey, lasa acu kilogramele. dupa ce se termina alaptatul t eapuci de ce vrei tu. da rnici macar weight watchers nu e recomandat in perioada alaptatului ca sa nu destochezi toxine in lapte. e vreme!
auzi? bebe andrew e un smeker:)) ce-mi plac sosetelele alea, drept ca-si si le va alege pe alea macho el singur:))

lalaD cred ca esti mamica cea mai "sporty" intrefete: munte, gratar, chef, ieshiri! bravo! si eu vreau!

irlandeza, cand zburati spre baia mare? stii ca aeroportul devine aeroport international? se deschid linii de londra si munchen. poate poate incet incet largesc oferta.

lala20, mai, pai bibi a ta numai a prematur nu arata! ptiu pe ea! frumoasa si bucalata!

am vazut pozele, toate cu cate am ramas in urma (si pe robi l-am vazut- muuuah! si pe pupi de angi si nu-mi mai amintesc pe car einca - la mine e program de vitezomanu gica) si m-am bucurat de toate!

delphin bine-ai venit la noi! 28feb e o zi superba - stiu eu ce spun, ca doar am si eu un nazdravan intr-un 28feb, tot cuc ezariana, dar acu fix doi ani!:)))

si-acu sa va spun... am facut "proba suptului":)) ha ha ha, de curiozitate. ca copilu' asta al meu 5 minute in continuare pe ceas:) n-as zice ca s-a schimbat ceva la cum suge... dar s-a schimbat... seara suge 100 de ml dintr-unul si daca il fortez inca 30 din celalat. in total 6 minute!!! si are 6470(scade sic reste si iar scade si iar creste cate 30-40gr)

maine, vaccin!va spunem noi ce si cum!:)))

nighty night

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://b3.lilypie.com/A2Xhp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Delphin, bine ai venit. Desigur ca te primim.

Si ca sa nu monopolizez toata pagina merg si eu sa ma uit la TV. La mine e abia 21.40 si Tzuca doarme, asa ca am timp.
Noapte buna

Poze de tot felul
Poze botez - 8 Martie 2008

PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by miri_mik

irlandeza, cand zburati spre baia mare? stii ca aeroportul devine aeroport international? se deschid linii de londra si munchen. poate poate incet incet largesc oferta.





Avem biletele pe 16 aprilie, nu mai e mult. Dar zburam pe Budapesta si de acolo cu masina. Ca sa zbor pe Cluj sau alte orase din Ro. e foarte scump biletul.
Dar de unde ai auzit chestia cu aeroportul ? Ca tocmai ieri spuneau la stiri ca aeroporturile din B.M. , Satu Mare si inca unul, se vor inchide pt. ca nu mai zboara aproape nimeni, ca e scump.

Poze de tot felul
Poze botez - 8 Martie 2008

PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Of sunt rupta de cand am amandoi piticii acasa, nici nu apuc sa respir. Iesim afara cu un singur carut, cu Andrei in carut si Marc cocotat pe bara de jos a carutului...destul de complicat, dar daca merge la pas, facem 1 ora pana in parc. Cand ne intoarcem nu stiu caruia sa-i dau sa pape primul... in fine e un pic de liniste cat doarme Marc, daca nu cumva in timpul asta apare vreo colica la Andrei. Iar seara e nebunie cu facutul baitei la amandoi. In fine, la 10 respiram si noi usurati.
Dar e tare frumos cu amandoi.

Andrei azi a implinit 2 luni. Raportam: 5,400 kg si 60 cm. Vesel si cuminte.
Si cateva poze la 2 luni http://www.flickr.com/photos/14037522@N04/2338071077/in/set-72157603790736786/

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC

Mergi la inceput