*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008* (8)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Honey, relax! Este normal din cate stiu eu. Si eleni a avut taticile umflate. Mi-amintesc ca mi-au spus si din spital si dr. acasa ca este nu stiu ce sindrom... ca la fetite poate curge putin sange ( a gasit sora-mea pe pampers la fetita ei ) iar baieteii pot avea tatelele umflate...Acum nmu stiu de ce este umflata doar una...
Daca vrei intreaba un medic cand poti dar eu zic sa stai linistita pana atunci

Irinukapentru tine si bebe rares cel frumos. Sa stii ca sora-mea care este doar cititoare a zuzulicilor s-a declarat fana a lui rares al tau!!! Acum ca isi face si el programul mai lejer pentru mama te astep mai des pe aici. Spun asta sperand ca programul meu sa ramana acelasi si dupa ce va pleca mama de la mine... Cred ca sunt putin cam prea optimista...

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/2288699992/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

laura d si Bibi e alimentata exclusiv cu formula(milumil...1)...si e mananca mai mult decat e indicat pe cutie....ma refer si la cantitate/masa si la nr de biberoane in 24 h...bine ca are zile si zile...nu mananca mereu la fel...am intrebat doctorii si au zis sa nu ma ingrijorez...sa-i dau copilului sa manance...atat cat vrea...

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea new
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

laurici dimitrici , multumiri pt aprecieri.
si eu am fost cam speriata gandindu-ma la cum o sa ma descurc fara mama pe-aici...si ea n-a venit zi de zi decat 10 zile. dar o sa vezi ca iti intri in ritm. totul e sa nu incerci sa faci prea multe deodata. si, o sa vezi, vei avea timo chiar si de Y&R.
cat despre greutatea lui eleni, si dreptate, o dai in cealalta extrema. :-)


irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Si ingreutatea a luat mult de la el...am externat-o cu 2300 gr si la o luna avea(o luna de la externare,ca avea o luna implinita la externare)...avea 4130gr...bine ca prima data a avut tot de la milupa Aptamil prematil...un laptic special pt prematuri si dismaturi

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea new
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

wow, lala, ce frumos a crescut bibi! tare mandra cred ca esti de ea. doamne, ce emotii am avut toate in perioada in care ati fost in spital...mi-e si teama sa ma gandesc ce a fost atunci in sufletul tau. dar ce bine e cand doamne-doamne aranjeaza lucrurile in asa fel incat totul se termina cu bine!


irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:



Mai traim... dar abia, abia am scapat. Ca o fiinta care a trecut prin toate tipurle de raceli/gripe/crize de astm pot spune cu mana pe inima ca asta m-a doborat. Atat de rau si mai ales distrusa fizic nu am fost niciodata de cand ma stiu. Si as fi cazut cu totul daca nu ar fi fost bebe sa ma gandesc ce fac cu el. M-as fi dus la urgenta pt ca astmul meu si-a facut de cap la greu dar ma gandeam ce fac cu bebe 3-4 ore cat ma tin aia acolo.

Am facut si temp 39,6 si 39,8 a fost groaznic. Bine ca nu mi-am pierdut lapticul. Si bebe cred ca nu a racit din cauza ca e alaptat, altfel nu ar fi sca#259;at pt ca intai racise tati si de la el am luat noi. Ce mai, acum sunt bine, azi noapte a fost prima noapte ca am dormit de o saptamana incoace.

Citesc din urma si revin, sper ca sunteti toate bine si voi si clopoteii vostri. Uitati aici 4 poze noi cu Pupi: http://good-times.webshots.com/photo/2208135890065968642hymEmc



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

hai ca raspund fragmentat...ma lasa si ultimu neuron...si ma mai gandesc ...imi mai aduc aminte cate ceva....si am impresia ca asa e prima luna...acuma cred ca a mai luat decat 1 kg intr-o luna(nu stiu k am reusit sa stric cantaru...)da marti ma duc la doc pt cantarit si masurat...si ma lamuresc...dar oricum eu stiu ca de la formula se asimileaza mai repede

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea new
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

ange, bine ca (ti-)ai revenit! oribil moment sa te loveasca o raceala atat de apriga, dar bine ca ai putut alapta in continuare si ca pupi nu s-a molipsit. haioase foc pozele. cum tine el jucaria! ma tot minunez dar pe urma imi amintesc ca, mai ales bebeii de decembrie, sunt MAAAARI, frate! au deja 3 luni. aproape. :-) pupam!

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

quote:
Originally posted by irinouka

wow, lala, ce frumos a crescut bibi! tare mandra cred ca esti de ea. doamne, ce emotii am avut toate in perioada in care ati fost in spital...mi-e si teama sa ma gandesc ce a fost atunci in sufletul tau. dar ce bine e cand doamne-doamne aranjeaza lucrurile in asa fel incat totul se termina cu bine!


irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/


Mie cate o data imi place sa mai imi amintesc de momentele alea...mai citesc la odisee,mesajele de pe telefon de la prieteni si zuzici(reprezentate de tina siadriana)...si plang , da acum plang de fericire ca a trecut tot...si am o mandrete de copil,ca voi toate de altfel

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea new
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Lala, si acum cati mililitri mananca Bibi ?? Ce mare s-a facut!!! Si frumoasa a fost de cand s-a nascut !!!

Irinuka, a cam inceput sa ma plictiseasca Y&R... nu maiurmaresc zi de zi... Ma enerveaza proasta ai de Sharon si negresa de doctorita de nu mai pot...
Sunt fericita ca a inceput megastar pe care-l astept cu sufletul la gura toata saptamana si sambata adorm la jumatatea emisiunii ... Dar il revad in reluare duminica....

Angi, maare pentru fata care a fost bolnavioara! Tare ne-ai lipsit ! Pe cuvant de onoare ca vroiam sa-ti trimit un PM acum...
Bine ca pupi este sanatos si nu a luat raceala de la voi!
Am vazut fotografiile. Am zis ca pup monitorul cand m-am uitat la fotografia in care pupi este cu piciorusele goale si ridicate in sus... Cate kg. mai are puiutul ?



Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/2288699992/" target="_blank">poze

Mergi la inceput