Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (112)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Celia spune:



La mai multe lunite sarbatoritilor de ieri.

La mai multe lunite pentru:
Sasha Gabriel de Alice
Rares Cristian de Diwana
Mihai de Vickyfilip

La multi ani cu intarziere mamicilor Dana, Maria, Mada sa fiti fericite , sa vi se implineasca toate visele si sa va bucurati de minunatii copilasi .


mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Piciulika, multam de aprecieri la adresa portretului Degetzicai. E opera mea.
Io ma tot tin sa zic si uit. Ma minunez de fiecare data cand vad pozele ursuletzului: mai, tu ai schimbat baiatu', ca nu mai e cel de ni l-ai aratat in pozele de la maternitate. Se face din ce in ce mai frumos si seamana cu mama lui.

Prisi, Mirunica ta e o combinatie f reusita intre mamai si tati. Si zambeste asa dulce!!!

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

buna seara dragi mamici,

noi suntem bine, Cristi e bine, a mancat astazi supica toata, insa nu a vrut sa se atinga de piureul de fructe.

Betty, draguto, la fel am patit si eu cu Cristi.
I-am pus ospamoxul in lingurita si cand i l-am apropiat de gurita, a strans buzele si a lovit lingurita cu manuta.
antibioticul i s-a prelins pe obrajor i s-a inrosit.

i-a ramas o dunga rosie vreo 3-4 ore.

eu am continuat tratamentul cu ospamox si nu a avut nicio o reactie alergica.
si am facut tratament cu ospamox de 2 ori.


si Cristi a vomitat sapt trecuta tot ce a mancat.la el a fost din cauza gatutului.
eu i-am dat si cate 2 picaturi de metoclopramid de 2 ori pe zi nu a mai dat afara.

va pup si sa fie bine.




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

quote:
Originally posted by sim_stoian

Si eu pe aici. Am hranit, spalat si culcat baiatul.

Marta, gard electrificat zici? Pai si daca il ajut eu pe Stefan sa taie curentul electric de la gard? Ca mi-a spus ca taaaaare ii place de Miru

Chiar ca e liniste pe aici. Daca vreti, facem listuta pt prima pagina, dar va rog eu sa mai trageti o data clopotele pentru o baba surda. Pana acum am retinut asa: moi, of course, Teo, cumatra Rox, Greyeras, Sabina, Luy.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list





... si io, si io

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Am venit si eu cu "romanul"dupa zile de citit ....
Gabitz, sanatate multa Elizei...off..s-a lasat cu internare?
Nana, pofta mare lui Andrei, sa pape tot ce-i pregateste mami.Va recupera micutul cu ajutorul vostru ca sunteti parinti minunati.
Papanash, felicitari pentru baiatul mare, Andreiutz. Cu intarziere- Multi ani fericiti alaturi de cel drag.
Piciulika, felicitari pentru” mooam” lui Michael....e bine si asa.
Sim, cum mai e Stefan? Si eu intelesesem ca achizitiile de la Jolidon erau pentru asta seara...
Myral , felicitari pentru mamama si tatata.
Melania, ma bucur ca Tudor s-a comportat bine la drum si sunteti ok.
Greyeras, sanatate multa Adutei.
Yaia, felicitari pentru europenizare.Scumpic foc Tudor.
Bee , sanatate lui Razvan.Ana e bine?
Bernix, pofta mare Degeticai , sa pape tot ce-i da mami.
Alina, felicitari pentru cercelusi, sa-i poarte sanatoasa. Sa aiba pofta dulceata diversificata.
Ana, sanatate multa Mirunei.Felicitari pentru desen.
Andries,sa va traiasca micul crestin si sa va bucurati de el, ma bucur ca v-a iesit cum v-ati dorit.
Mami25_7 , sa va traiasca micul crestin si sa va bucurati de el. Felicitari pentru .
Valentina , pupam micutul diversificat , sa aiba pofta.Sanatate micutilor.
Erina, pupam Dariuta cumintica si scumpica.
Prisi, felicitari pentru .
Vero, vazut foto –familie fericita –sa va bucurati de Bianca si sa fiti fericiti.
Sabina, felicitari pentru „fortosu”. Sanatate la copii. Felicitari Sofiei pentru desene si succes la auditie.
Teo, felicitari pentru Mihnea cred ca e cel mai cel baiat , cumintel , papacios, somnoros...
Gabriela ,felicitari- Sara nu vrea sa foloseasca chestii de bebici...ce bibe, cani cu cioc...
Gema, multumim de vesti si despre papacioasa dulceata si despre tatal tau-sanatate multa.
Roxana, multumim. Distractie placuta la munte.
Suntem sub augmentin,prednison si fluimucil.


mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

quote:
Originally posted by afibebe

buna seara dragi mamici,

noi suntem bine, Cristi e bine, a mancat astazi supica toata, insa nu a vrut sa se atinga de piureul de fructe.

Betty, draguto, la fel am patit si eu cu Cristi.
I-am pus ospamoxul in lingurita si cand i l-am apropiat de gurita, a strans buzele si a lovit lingurita cu manuta.
antibioticul i s-a prelins pe obrajor i s-a inrosit.

i-a ramas o dunga rosie vreo 3-4 ore.

eu am continuat tratamentul cu ospamox si nu a avut nicio o reactie alergica.
si am facut tratament cu ospamox de 2 ori.


si Cristi a vomitat sapt trecuta tot ce a mancat.la el a fost din cauza gatutului.
eu i-am dat si cate 2 picaturi de metoclopramid de 2 ori pe zi nu a mai dat afara.

va pup si sa fie bine.




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007






Ai grija cu metrocropramid-ul ca da niste reactii adverse urate rau. Ti-a recomandat medicul sa-i dai?

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Betty, Afibebe...ce reactii au copii vostri de la ospamoxul ala...inrosiri, voma...urat de tot...

mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Gata, a terminat cu zgomotul si au dat drumul la caldura...........uf.
A adormit si baiatul, dar ma astept sa mai ceara o tatzi inmax 30min........asa ca mai stau pe aici.

Sim, si eu sunt marti prezenta...... ma uitai.


Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

quote:
Originally posted by bernix

quote:
Originally posted by afibebe

buna seara dragi mamici,

noi suntem bine, Cristi e bine, a mancat astazi supica toata, insa nu a vrut sa se atinga de piureul de fructe.

Betty, draguto, la fel am patit si eu cu Cristi.
I-am pus ospamoxul in lingurita si cand i l-am apropiat de gurita, a strans buzele si a lovit lingurita cu manuta.
antibioticul i s-a prelins pe obrajor i s-a inrosit.

i-a ramas o dunga rosie vreo 3-4 ore.

eu am continuat tratamentul cu ospamox si nu a avut nicio o reactie alergica.
si am facut tratament cu ospamox de 2 ori.


si Cristi a vomitat sapt trecuta tot ce a mancat.la el a fost din cauza gatutului.
eu i-am dat si cate 2 picaturi de metoclopramid de 2 ori pe zi nu a mai dat afara.

va pup si sa fie bine.




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007






Ai grija cu metrocropramid-ul ca da niste reactii adverse urate rau. Ti-a recomandat medicul sa-i dai?

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi





iti multumesc mult pt sfat.
da, medicul mi l-a recomandat si i-am dat numai o zi-- deci 4 picaturi.
nu a mai avut treaba de atunci.si nu i-am mai dat.





AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Sim si ioooo, da sa explicati si pt moa, daca e restaurantul din dreapta cum intri in parc de pe Basarabia, ca eu altul nu stiu ...da gasesc


Bernix nu stiu ce combinatie e, ca eu am lipsit

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput