*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008* (7)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Alina , cam cat sta Ana pe zi in scoica ? Sara doarme zilnic in scoica la pranz , cam 2-3 ore. O fi prea mult ? Si eu i-am pus o paturica la spate , in zona lombara si nu mi se pare c-ar sta prost.
N-am incercat inca scoica pe bancheta masinii ...cand plecam undeva , o iau pe mama s-o tina in brate. cred c-o sa-mi prind urechile pana leg centurile alea

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

MULTUMESC FETELOR CARE MI-AU RASPUNS VA PUP DULCE SI REVIN MAI TARZIU

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Diverse
Poze Nunta
Poze Botez Maria
Poze Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Gatta, Honey, Alinatudor, Va multumim pentru complimente!

Cu ocazia asta am invatat ca nu toti copiii cresc in acelasi ritm si ca un bebelus poate acumula deprinderi ffff repede. De exemplu saptamana trecuta ma plageam ca nu ridica fata mea capul si acum se indoaie de la jumatatea trunchiului:))



Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Simo, si Ana doarme in scoica uneori si 2-3 ore. Nu cred ca ii afecteaza coloana, mai ales ca acum sunt deja domnisoare mari .

Iar centurile...e mai greu prima data apoi e floare la ureche. Vezi ca trebuie sa ai o schema chiar pe scoica. E mult mai sigur daca sta prinsa in scoica decat in brate la cineva.

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Ciao fetelor,

Simona (Gata), multumesc de aprecieri (legate de botez); suzeta e cea mai mica marime si e de la NUK; ce sa-i fac dak e bucalata?!

Alina (023) , imi pare rau ca treci printr-o astfel de situatie.

Nu vreau sa-ti dau nici-un sfat; cum spunea Irinouka, fiecare casnicie are echilibrul sau fragil si nu se-aplica "metodele de lupta" de la una la alta.
Doar atat vrea sa-ti spun: traieste-ti viata astfel incat, cand te vei uita in urma, peste ani, sa nu-ti para rau.

Noi tot cu cojile suntem "in lupta"; Mitsu parca zicea sa ii dau cu ulei?! I-am dat si e mai rau - s-a "soioshit" parul si cojile sunt tot acolo; doar dak i le curat cu unghia, dar asa i se inroseste pielea capului.

Cred ca renunt; o las, asa cu coji in cap, ca nu se vad (decat de-aproape) si e tot bijuteria mea frumuoasa (scuzati lipsa de modestie )

Roxana si Adela !
Ingerasul nostru
Poze
Fetze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



alinuscha imi dau seama ce este in sufletul tau .. sper totusi sa te linistesti pentru binele lapticului anei .. e greu sa stii ca omul de langa tine a gresit .. te doare si nu stii dak sa-i dai un sut in fund sau sa te rogi (in mintea ta ..) sa-ti promita ca nu se mai repeta, ca te iubeste si ca familia e totul pentru el .. cum am spus .. unde scormonesti .. gasesti .. cat despre faza cu cuibaritul la el in brate ... off .. si eu, dupa certuri cu iubi, simteam nevoia sa fac asta . dar n-o faceam .. orgoliul meu era prea mare .. dupa aia imi era ciuda ..ca suntem doi fraieri care desi se iubesc, se cearta .. asta este casnicia cu bune cu rele .. eu i-am spus ca daca va fi vreodata sa faca un pas gresit .. macar sa nu aflu, sa faca tot posibilul sa nu aflu .. nici nu stiu ce as face .. cred ca as lua-o razna de durere .. asa ca alinuscha , capul sus si multa putere!!

dany superba printesica ta! si andreiu e un scump! centrul de activitate l-am luat de pe bebelusul tau si se numeste loveste si canta de la tiny love, a costat 255 ron dar ptr moment, pe bitzi nu prea o intereseaza ..

miri de unde oi avea tu femeie atata putere si energie habar nu am .. mai da-ne si noua .. eu cu un copil si simt ca explodez cateodata dar tu cu doi..





Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Buna zuzici!
Natalia S sa fii sanatoasa si fericita alaturi de printzesele tale!!!
Gatta eu am auzit ca poti tine bb in scoica 3 ore continu. Ce smechera e Sara!!! Si frumusica foooc..

Acum vin si eu cu o intrebare: vreau si eu sa cumpar scaun auto Dariei si m-am orientat catre unul Inglesina Moovy pt 0-18 kg. Am vrut sa pun si poza de pe bebelusul tau, dar nu ma lasa.
A mai cumparat cineva din asta? Sta comod bebe in el?

Poze
Poze Daria
Poze botez
Cum creste Daria

Alina de printzesica Daria Mihaela (12.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Pentru Alina: din punctul meu de vedere mai greu de acceptat decat idila cu fosta este felul in care se comporta...lipsa de delicatete, faptul ca te umileste, ca-ti vorbeste urat... la asta trebuie lucrat. spune-i sa incerce sa fie un exemplu pt copii, mai ales ca acum are o fata care va fi traumatizata toata viata dak are un tata grobian... ca ti-a zis ca s-a insurat sa fac sex cand vrea sa nu te supere ...el a fost nedelicat dar absolut toti au si asta pe lista de motive pt insuratoare...si noi, fetele la fel... Fruntea sus si cred ca acum e momentul pt un nou inceput ( pt copii merita efortul)... lasa deoparte treaba cu fosta...e departe!

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlc_sandor spune:

NataliaS

http://community.webshots.com/album/562661491vXXSNd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Gatta si Tudor doarme in scoica ziua cam doua reprize de cate 2 ore...am pus o pernutza in scobitura scaunului si e ok...lui ii place.




mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput