*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008* (7)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

mai zuzici eu am zis ca m-am ticnit....de vreo saptamana...printesa mea cand o tin pe mine se imipince in picioruse,daca o tin ridicata sta bat,ba face si 2-3 pasi...si daca o tin pe burta mae se impinge pana ajunge pe umar.....deci m-am ticnit???se poate asa ceva la 3 luni(cik bebe prematur...si doc zic ca din pct lor de ved are 1 luna)

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea new
Bibi se face mare
UN COPIL ITI DA SENS VIETII!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Lala20, pasi poate sa faca de cand se naste!!!! Este unul dintre testele pe care-l fac in maternitati inainte sa iesi cu copilul din spital. Tot ce face ea este absolut normal pentru varste mult mai mici. Asa ca relax!! Pup fetele!

Mitsu, multumim de complimente. Genele le-a luat de la ma-sa.Iar aia e bluzita si imi place enorm, de fapt imi place mult Benetton. Fac lucruri de foarte buna calitate. Abia astept sa ne vedem in iunie!! O sa-i pup falcutele lui bebe Conrad!!! A propos..eu tot timpul ma uit la pozele voastre..sunteti asa frumosi!!

Irinouk, multu'! Si mie mi se pare ca-mi sta mai bine cu parul mai scurt.Asa iti dai seama ca era sa intru in depresie..ori am parul mai scurt, ori am ceva nou. Sunt propriul meu doctor si functioneaza terapiile mele :))))

LauraD, multumim. Si eu sunt la cura de slabire...ma rog, nu mai mananc dulciuri si prostii:)))

Pup fetele

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

multumesc de raspuns.miki..ce inseamana sa stii...lumea...zicea vai nu este normal.......am zis eu ca o sa le pun scoci la gur...si mie vata in urechi sfatuitorilor astora atot stiutori

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea new
Bibi se face mare
UN COPIL ITI DA SENS VIETII!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by Mitsu-bishu

LaLa, merci... Dar sa stii ca nu tin neaparat sa vina mama... Imi pare rau numai pentru ca am iertat-o si i-am dat ocazia sa faca parte din viata lui Conrad. Si ea, in loc sa aprecieze, continua sa puna parerea unor personaje nesemnificative din viata ei inaintea sentimentelor prorpiilor copii... Asta este primul eveniment important din viata lui baby mic si ea este gata sa se lipseasca... Halal bunica! M-a dezamagit, nu ca m-a intristat neaparat...

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!




mitsule imi pare rau...nasoala treaba cu mama ta..nu stiu sincer cum poate o mama..la tati hai ca te mai poti astepta ..dar o mama?????si eu sunt tare dezamagita..si ma rog de ce nu stiu rudele ca ai copil??pe ce lume traieste??ce rusine??un copil e o bucurie !!nu pot sa inteleg..

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by LaLa_20

fetele da toate dozele de...infanrix au pretul asta asa frumos?stiti?eu ma gandesc bun acum am bani sa- iau da mai tarziu daca nu o sa am ce fac?...si pana la urma chiar merita?astept raspunsurile voastre ca in curand o sa facem si noi vaccinul de 2 luni(care noi il facem la 3)...si vreau sa iau decizia corecta...A si toata vaccinurile v-or trebuia sa fie din gama asta...ma refer la cele care se fac mai tarziu pe la scoala?

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea new
Bibi se face mare
UN COPIL ITI DA SENS VIETII!!!



eu i-am facut infanrixul hexa si am fost multumita in sensul ca nici macar nu i s-a vazt urma de la vaccin, a plans ff putin nici febra n-a facut..si a scapat cu o intepatura!intradevar e scump insa..am zis sa scape bebe cat mai usor


MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

jelinomi multam de rasp...si eu tind sa-l fac pe asta...da ma gandesc in viitor...eram curioasa daca stie cineva cate doze sa zic trebuiesc facute din asta...adica dupa an in colo...

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea new
Bibi se face mare
UN COPIL ITI DA SENS VIETII!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

lala, bibi face lucruri normale, firesti, las-ai incolo de sfatuitori si ai grija de ea si in continuare la fel de bine ca pana acum. fetele!

miky finland, ma cam zgandareste si pe mine dorinta de a face o shcimbare de look. mi-e tare dor. in ultimii ani mi-am mentinut aceasi freza, cu mici variatii de culoare. la modul ca ba am avut suvite blonde, ba am vopsit tot parul intr-un blond mai roscat. dar mi-e dor sa il tund, sa il vopsesc altfel...am avut perioade in care la parul meu se schimba cate ceva saptamanal. bine, eram in mari cautari de sine, ca sa zic asa...:-))) era o perioada destul de zbuciumata. sunt persoane care m-au cunoscut atunci si care, cand se vorbeste despre mine, intreaba: "cum mai are irina parul?"

ma pregatesc sa pun si eu cateva poze noi cu bebe rares zambind langa carusel. am reusit sa il culc, maaaare victorie.

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by grati.ela

fetelor am pus si eu pozici cu Tudor... sper sa fie si el observat ca se pare ca e ratusca cea urata de aici, nimeni nu-l baga in seama!

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/



am vazut pozele ce vorbesti???cum sa fie ratusca cea urata??e un scump cu niste ochi minunati!!iar de surioara ce sa mai zic??frumoasa foocc!!mi-o placut mult pozele cu lansarea...se vede ca-s profesionale.despre ce lansare e vorba??

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Am o masina de hainute d'ale lui eleni de calcat...stau pe forum insa cu voi

Fetelor cu soti mai "nepriceputi" ca sa spun asa...
Sfatul meu sincer inzvorat din experienta propie si personala cu sotul meu... NU EZITATI SA LE CERETI AJUTORUL!!! A se citi sa le impuneti sa o faca...
Eu am facut greseala vietii mele cand s-a nascut dimitris ca ne-am mutat la mama ... Nu avea barbatul meu nicio grija in afar de cumparat ziarul dimineata...
Daca plangea copilul in mijlocul noptii, sarea mama din cealalta camera si il lua " ca sa nu-l deranjeze pe iannis!". Nu schimbat pampers, nu preparat lapte, nu ajutat la bucatarie... NIMIC!!!
La vrasta de 1 an a copilului ne-am mutat singuri in bucuresti si experienta a continuat in acelasi mod...
Este adevarat ca nu i-am cerut niciodata nimic. Stateam acasa si puteam sa le fac eu pe toate.
A venit momentul cand m-am intors la serviciu si lucrurile s-au complicat.. nu mai aveam timp si de gospodarie, si de copil si sa mai fac si pe sotia constiincioasa
Am realizat prea tarziu ca a fost vina mea ca l-am protejat atata timp si l-am tinut practic departe de probleme si greutati..
Apoi, al meu sot si-a dorit tare tare mult ca eu sa dau un examen pentru a obtine un job departe de bucuresti...
I-am explicat ca nu am cum, ca ar trebui sa invat zi si noapte si tot nu este sigur ca voi reusi ( si nici n-am reusit...) si eu nu am timpul necesar...

Sa-l vedeti pe sotul meu cum s-a metamorfozat... cum a devint taticul si sotul perfect...
Vreme de 3 luni a iesit singur in parc cu copilul,petrecea ore in sir cu dimitris, pleca in week-end la mama cu el, isi facea de mancare singur, facea toate cumparaturile necesare, platea toate facturile etc...
Eu am lansat "moda" iesitului taticilor in parc...
Ma uitam la inceput in parc si vedeam 10 mamici si pe iannis printre ele...
Treptat s-au revoltat femeile acasa la ele... cum iannis poate iesi cu copilul si ai lor soti nu pot...
Si uite asa... acum poti vedea o groaza de tatici in parc...

Chiar si cand nu am mai invatat pentru examen iannis si-a pastrat obiceiul.
Am realizat atunci ca tare usor mi-ar fi fost daca ceream/ eventual chiar ma certam cu el pe aceasta tema... de la inceput!

Nu uitati ca , chair daca suntem super femei... chiar si superfemeile obosesc cateodata...
Sunt sotii vostrii care va iubesc si-si iubesc si copiii... vor face treaba, chiar daca vor cometa la inceput se vor obisnui si chiar le va place postura de tatic priceput

ps. in continuare nu l-am pus sa schimbe pampers... astept sa-si tina eleni caputul bine ca moare de frica sa o ia in brate...
Eu i-o pun in brate si se plimba cu ea prin casa sau sta la calculator si ii pune muzica dar cand il vad ca este incordat ca un arc de frica... ma bufteste rasul.
Oricum, ma ajuta cu dimitris foarte mult!!!

si succes in dresajul sotilor!!

Miri, iubita dupa ce ne-ai invatat cu dresajul bebelusilor cred ca ma poti sustine si in dresajul sotilor, nu?!


Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/2288699992/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

gata, am pus cateva pozuci
le fac reclama pt ca sunt primele in care l-am prins razaret.

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput