*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008* (7)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

lala_20, piticvul meu tot la 4 a mancat. :-)
slava domnului, a avut o noapte grozava, cum incepuse sa aiba acum ceva vreme. culcat la 21:30, mancat la 4, mancat la 7. sper sa se tina de programul asta, ca imi prinde taaaaare bine!

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Pai mai Irina daca Andrei se scoala la 6 dimineata sa pape iar pe Bogdan il scol la 7.15 pentru scoala am si eu o ora de forumit si de baut cafeaua in liniste si pace
Iar eu ca o mama denaturata chiar beau ness Amigo . Asa am baut toata sarcina, asa beau si acum. Pe Andrei vad ca nu il deranjeaza iar eu daca nu il beau sunt zombi toata ziulica si cu hipotensiune.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

quote:
Originally posted by Lala_D

Pai mai Irina daca Andrei se scoala la 6 dimineata sa pape iar pe Bogdan il scol la 7.15 pentru scoala am si eu o ora de forumit si de baut cafeaua in liniste si pace
Iar eu ca o mama denaturata chiar beau ness Amigo . Asa am baut toata sarcina, asa beau si acum. Pe Andrei vad ca nu il deranjeaza iar eu daca nu il beau sunt zombi toata ziulica si cu hipotensiune.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze





vaaaaaai, m-ai zapacit de tot cu ness-ul! numai asta as bea! am "ciupit" in sarcina de mai multe ori dar am renuntat in lunile mari. si mi-a ramas doar pofta, absolut nebuna! asta micu' si-asa adoarme greu ziua, cred ca nu i-ar prii prea mult.

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

lala, incredibil, ce mare e bebe andrei! si ce ciuf are! e un scump!

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Irina

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Grati.ela nu-ti mai face complexe in legatura cu Tudoras, dupa parerea mea nu exista copil mai ales bebelus urat,toti copii au ceva special,eu am vazut pozele cu clopoteii nostri si toti dar absolut toti bebelusii sunt minunati.
Astazi mergem la Bucuresti ,noi la iesirea din maternitate nu am trecut testul cu urechiusa dreapta si mergem sa-l refacem am asa niste emotii sper ca bebelina sa fie ok si sa treaca de data asta.
Noi folosim scoica auto doar cand sunt eu la volan,cand conduce tati o pun in landou si asta doar daca mergem in oras, in afara o pun obligatoriu in scoica.

Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

madalina, iti tin pumnii, sper din tot sufletul sa treceti testul si sa fie totul bine cu sofia mica! sa dai de veste cand te intorci!

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

Buna dimineata fetelor
Multumesc tuturor fetelor care mi-au raspuns la apel :Alina023, Gattasalvaje, Ellenuta , Stancutza,Laura_Ioana, Mitshu_Bishu, Lala_D
Eu am fost ieri la medicul de familie sa o intreb de ce nu m-a chemat la vaccinul de 2 luni si mi-a zis ca inca nu au venit vaccinurile , deci astept
Si Maria mea nu are prea mult par pe cap iar genele deabia acum incep sa se vada mai bine, ii cresc.
Toate fetele aveti niste copilasi tare frumosi , zicea cineva de aici ca la noi la odisee sunt cei mai frumosi bebei
va pup pe toate din grup si ne reauzim mai traziu .

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Diverse
Poze Nunta
Poze Botez Maria
Poze Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Helloooo iuibite zuzulici !!!!
Alinutule.... ... de o mie de ori!!!! Am ramas socata de ce am citit si tare m-a durut sa aflu ca treci prin asa ceva... inca nu am apucat sa citesc povestea veche... o voi face sa am o imagine completa a situatie si revin... As vrea sa-mi dea Dumnezeu puterea si inspiratia sa spun cuvintele potrivite pentru a te alina un picutz....

Grati.... si de la mine putina bataitza virtuala....!!! Cum sa-i spui lui printisorul Tudorash ratusca urata...??!! Cred ca te ajunge oboseala din urma si ti s-a incetosat privirea... Tudor este tare frumos si eu - sunt sigura de asta - ti l-am admirat de fiecare data cand am vazut fotografiile!!! Ai doi copii absolut superbi si ma bucur ca fetele te-au trezit la realitate!
A, nu esti singura care s-a ingrasat dupa nastere.... Eu am intrat la cura de slabire. Am facut ieri o mica exceptie dar astazi revin...!!!


Uitati cateodata cat de zuzulici suntem aici si cum trecem uneori - din lipsa de timp sau de memorie - peste unele mesaje fara intentie...
Si eu am mai postat fotografii cu eleni fara sa-mi spuna nimeni nimic de ele dar am realizat ca ori nu le-ati vazut ori ati uitat sa-mi scrieti.
Dar, marturisesc ca eu stau tare bine la capitolul seflcontrol pentru ca de cand nu mai alptez... m-am apucat de cafeluta si tigari - sa-l ia naibi de viciu nenorocit!!!! - ...
Cat de greu m-am lasat de tigari si ce usor ( si taaare placut) mi-a fost sa reincep sa fumez....
Dar, adevarul este ca parca sunt o zana acum, asa de calma si buna sunt cu toata lumea din jurul meu

Am vazut, admirat, topit dupa bebeii: Sara de gatta, Saara de miki, maria de dany.... Doamne, ce papusele de fetite!!!

Nemary, ce gangureste scumpa de daria...!!! Si ce frumos a zambit - instantaneu chiar cand a auzit rugamintea ta sa-ti zambeasca... Oare chiar inteleg ce le spunem ?? Si mie mi s-a intamplat sa-mi zambeasca eleni la "comanda"... o face insa mult mai des cu mama care sta mai mult cu ea... Si atunci m-am intrebat daca zambetul a fost cu "adresa" sau a fost doar coincidenta..?!

Roli, wellcome to the club..... eleni este un ingeras de copilas care de cand nu mai plange de colici si ia in greutate in urma formulei... nici nu stiu ca am bebelus in casa..
In schim dimitris... crima si pedeapsa... Aceeasi problema o am si eu cu somnul... Plus ca o trezeste - acum din ce in ce mai putin- de cate ori are ocazia... Plus ca plange, din orice, fara motiv.... Plus ca vine cu texte ca o iubim mai mult pe eleni decat pe el pentru ca ii acordam mai multa atentie..
Cand ma vede ca-i dau sa manance.. atunci vrea si el ceva.. apa, avionul de sus de pe raft, pipi, kk... etc.... Sunt sigura ca intentionat o face...
Acum ca este mama la mine , eu am inceput sa stau mai mult cu dimitris, sa ma joc cu el, sa ies afara in parc pentru ca sa-si revina si sa nu se simta neglijat... Incearca asa cu sotul tau.. Pune-l pe el sa aiba grija de marc .. Desi, sunt sigura ca si marc vrea mama lui nu tata...
Sper din suflet sa le treaca si sa nu lase urme in sufletelul lor...
Eu am experienta unui suflet ranit... in speta al meu... toata copilaria am gandit ca mama o iubeste mai mult pe sora-mea decat pe mine... Tarziu am aflat ca nu-i asa... Oricum, din fericire la noi impresiile mele nu au afectat relatia pe care o am cu sora-mea... O iubesc pe sora-mea la nebunie si innebunesc la orice problemuta pe care o are.... Avem o relatie super pe care mi-as dori sa o aiba si copii mei....!!!

Gina, ce bine ca s-a rezolvat problema. Acum, sper ca redevi "activa" si ne scrii despre copii tai minunati, ne pui fotografii etc.

Mitsule,... si tu m-ai socat cu cele scrise de mama ta... Cum, pana mea - scuzati expresia...! - sa-ti pese de gura lumii cand ai o mandrete de nepotel!!! Mama ta traieste undeva la tara unde sunt babe ce clevetesc...?1 E o crima sa ai un copil sau este o minune de la Dumnezeu?!
Aoleu frate... nici la boldesti - un orasel mic de langa ploiesti unde sta mama - nu se pune problema asa...
Plus ca mama a fost tare fericita sa afle ca sunt gravida si sa-si vada nepotelul chiar daca nu eram maritata cu iannis...Of, mamele astea... sa ne fereasca Dumnezeu sa cadem in pacatul acesta la randul nostru cand ne vor fi copiii mari !!!

A, vroiam sa te intreb daca vrei sa-ti dau pompa mea manuala Chicco...? Eu nu o mai folosesc... De fapt, nici nu am folosit-o acum pentru ca mi-a trimis soacra-mea una electrica dar pe care o sa i-o dau cumnatei. Cea manuala am folosit-o cred ca de doua ori cand l-am nascut pe dimitris.
Daca vrei si-ti foloseste ti-o dau cu mare placere...
A, si poti si sa o strici ca nu mai face mama Laura alt copil...

Nu mai stiu ce vroiam sa spun...
A, sa le dau absente pe cretulina, shose, natalia,ven, zerilouiza, angi si ar mai fi dar ele imi vin in minte acum!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

quote:
Originally posted by madalina28

Grati.ela nu-ti mai face complexe in legatura cu Tudoras, dupa parerea mea nu exista copil mai ales bebelus urat,toti copii au ceva special,eu am vazut pozele cu clopoteii nostri si toti dar absolut toti bebelusii sunt minunati.
Astazi mergem la Bucuresti ,noi la iesirea din maternitate nu am trecut testul cu urechiusa dreapta si mergem sa-l refacem am asa niste emotii sper ca bebelina sa fie ok si sa treaca de data asta.
Noi folosim scoica auto doar cand sunt eu la volan,cand conduce tati o pun in landou si asta doar daca mergem in oras, in afara o pun obligatoriu in scoica.

Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...




Sunt sigura ca va fi bine!!
Micuta sofia este perfecta!!!
sa ne spui cum a fost ca va veti intoarce!!!

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/2288699992/" target="_blank">poze

Mergi la inceput