Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (109)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Greyeras, multa sanatate Anei!!!Ma bucur ca ati descoperit care e treaba.
Gabitz, ce rau imi pare ptr voi, sper ca totul e bine la voi.

Am stat toata ziua in casa, de altfel ma doare si capul foarte tare deja, si nu am chef de nimic.Mai toata ziua am stat cu Olivia in brate, ceea ce fac si acum, cum o pun pat, cum protesteaza...
Ce liniste e pe aici, chiar nu mi se pare normal....Sper ca sunteti cu totii bine!Nu a mai pus nimeni nicio poza noua....
Gata, nu o mai pot tine in brate, ma duc s-o pun in pat.


Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

au venit.
merg sa-mi recuperez marfa

AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Gabitz, bine c-ati iesit din spital. Din cauza bronsiolitei internarea? Nu mai reusea sa pape micutza ta? multi si ca stiu cum e. Pe crocodilul meu l-au externat tocmai pe ideea ca manca bine. Bolea de zor, nu putea respira, dar de papat, atarnat de mine era. Cred ca deja e spre bine cea mica, nu? Sa vezi ce repede trece tot de parca n-ar fi fost.
Greyerash, sanatate fetitei. Urate enterocolitele. Cred ca v-ati speriat.
Ereena, subscriu la ce au spus fetele: colici. Cat mai aproape copilul de tine si va trece totul. Al meu si acum la 4 luni jumate mai are crize ocazionale. Noroc ca nu tin mult. SI din experienta celor 2 copii pe care-i am, fata alaptata mixt si apoi cu lapte praf, a avut colici mult mai urate decat baiatul alaptat exclusiv. Bafta.
Sabinaaaa! Din miturile alaptarii: kk cu seminte= copil bine hranit, satul, ii ajunge laptele. kk fara seminte, mai mult verde= copil nesatul? NU ca ash avea vreun dubiu cum ca nu-mi ajunge laptele, dar tin si eu regim usor si nu vreau sa abuzez de rabdarea (si foamea) copilului.
Am si eu o intrebare la voi. Mai sunt copilashi cu un tranzit normal rapid? CA vad ca problema la multi e constipatia. Al meu face normal de 4-5-6 ori pe zi. In zilele cand face de doar 2 ori, inseamna ca nu a papat suficient. Razvan kk, papa. Cred ca de asta nici nu e un barosan.
Sa vedeti denaturare la mine. Am scos baiatul afara, l-am plimbat eu vreo ora, am venit in casa si doarme in carut, in bucatarie, la geam. De racit, tot racit e. DAr parca nu mai tuseste atat de rau. SI au urcat si secretiile (acum mai pot fi scoase, daca e cazul).




Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Si bv spune:

Fetelor, eu sunt in urma rau cu cititul, pt ca ieri n-am avut net, dar nu mai rusesc s-ajung la zi, oricum, vad ca sunt multi bebelusi bolnaviori, asa ca le doresc multa sanatate tuturor!

Felicitari pentru botez Andruzza (am vazut poze, scumpa foc dulceata si Rares foooarte dragalas), Tomasa si Andries.

Nana, am apucat sa vad ca voi sunteti mai bine si ma bucur mult de tot! Eu ii dau Raisei sa pape pe un leganut, unde nu sta in fundulet ci mai pe spate. Nici ea nu sta deocamdata bine in fundulet, vei vedea ca Andrei va recupera rapid timpul pierdut.

Va rog sa-mi spuneti, celor care faceti pireul de legume in blender, daca si al vostru iese cleios. Raisa a mancat, dar ma enerveaza pe mine ca iese cleios, cred ca de la amidonul din cartofi. Nu stiu ce sa fac, sa-l fac in continuare in blender? Ca sa nu mai spun ca si face un zgomot infernal, cred c-am aruncat banii aiurea...


Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Si bv spune:

Sim, tocmai am citit de problema lui Stefan... dragii de voi, sper ca de atunci acum e mai bine, inca mai am de citit.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Si-Bv, poate ne vedem in weekend daca am timp. Unde e Universitatea de stat de la voi? Cred ca acolo se va tine cursul.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Alina, uite aici poze daca vrei sa vezi.

Bee, Tudor nu a fost niciodata constipat si sper sa nu fie vreodata. Si face cel putin de 2-3-4 ori pe zi, dar de obicei de vreo 4 ori. Intr-o dimineata ma disperase, intre 8 si 11 facuse de 4 ori! Dar kk era normal la culoare si cu bobite de mustar!

Si bv, eu am vazut la Kitchen chemistry ca piureul de cartofi nu se face la mixer sau blender din cauza ca se sparg saculetii de amidon si devine nu doar cleios ca aspect, dar si amar la gust. Acum stiu ca la bebe trebyuie sa fie cat mai pasta, dar...

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Si bv spune:

Rox, chiar citeam acum ca vii la Bv. Ne auzim, poate iti faci timp si ne vedem! Universitatea de stat din Bv are o multime de cladiri imprastiate in tot orasul, ca in facultate mai mult ne plimbam decat eram pe la cursuri . Dar eu cred ca acel curs se va tine in aula nou construita, de la Ceasu' Rau (la baza dinspre centru a Colinei), sau chiar pe Colina. Nu stiu cat cunosti tu Brasovul...

Yaia, merci mult pentru lamurire! tu cum pasezi cartoful? eu am incercat cu furculita, dar nu iese destul de fin.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Si bv spune:

Slippers, la fel face si Raisa, daca reusesc s-o las putin singura si se ia cu joaca, se duce imediat distractia daca ma zareste si urlaaaa pana o iau in brate. Asa-s de dulci cu toate astea, smecheri de nu se poate!

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Si bv spune:

Am uitat sa va mai intreb, voi unde gasiti pastarnac? pentru ca la brasov inca nu s-a inventat. Nicaieri n-am gasit, mai mult, sotul meu zice ca n-a auzit in viata lui de leguma asta .

Poze

Mergi la inceput