Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (109)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Si_bv eu fac la mixer cartof, morcov si dovlecel dar nu mi se pare deloc cleios si nici amar, nu stiam de chestia cu saculetii de amidon.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Poate ii zice albitura pe la voiMyral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

quote:
Originally posted by Ereena

Bine v-am gasit !

Sunt o mamica de ian-feb trecuta de curand la scutecele si am o problemuta cu bebele meu ,poate e cinvea printre voi care ma poate ajuta cu un sfat .
Matei are o luna si 2 sapt ,am alaptat fara probleme pana acum 2 zile cand puiul meu a inceput sa faca mofturi .......sau mai rau , nu vrea sa mai suga .Il pun la san ,trage de 2 ori si se opreste incepe sa planga , apoi urla, clar ii e foame .si uite asa ma chinui cate o ora si ceva ii cant il mangai poate poate .Mai trage de doua ori aceeasi poveste ,plange 5 min .......aseara a plans de la 9 pana pe la 3 dimineata si am cedat ,i-am dat bibe cu lapte praf , a papat 100 ml ,clar ii era foame .Mi-am reamintit pana si ce am mancat si baut , m-am gandit ca e laptele schimbat , dar a fost totul ca si pana acum........amai patit cineva asa?eu sper ca nu dar poate ma ajutati cu un sfat ,chiar nu as vrea sa nu il mai alaptez pt ca lapte am suficient

va pup dulce si astept un raspuns de la voi


Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ








Buna.Nu stiu daca ti-a mai raspuns cineva, ca abia acuma am deschis aici.
Incearca sa mulgi primele jeturi de lapte, poate ca ii vine prea puternic in gurita si se sperie!
Si ai rabdare cu el. vezi sa nu aiba ceva in gurita, sa il vada un pediatru. Poti pana atunci sa-l stergi dupa ce mananca(chiar si alea 2 gurite) cu o compresa sterila inmuiata in bicarbonat. E pacat sa nu alaptezi, laptele tau nu s-a schimbat, fii sigura!
iti tin pumnii si sa ne tii la curent.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Yaia ce scumpel de baietel! Bravo ca sunteti europeni acumBee micuta mea primele luni facea kk de vreo 7 ori pe zi apoi treptat s-au redus, acum face o data pe zi cateodat chiar la doua zile, sper ca asta nu inseamna ca suge mai putin, ca din lingurita nu mai putem de ce papam, insa nu mai face moale cu bobite ci mai cremos asa scuze de descriere. Acum ii dau fier de ceva zile si ma asteptam sa se coloreze scaunul in negru dar vad ca nu deocamdata, e obligatoriu oareSabina cum mai esti?Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Bee, n-am auzit nicaieri de chestia asta cu kk cu semninte:)) cel putin nu la un bb asa de mare.
Stai linistita.kk mai ciudat e sigur de la muci, ca asa a avut si Gheorghe zilele astea.
eu sunt mai bine. Am trecut pe mancare. Branza de vaci cu rosie si paine prajita am si dormit de la 5 jumate la 7 jumate, cu gheorghe:)
Copiii sunt si ei mult mai bine.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

BETTY nu a mai scris sper ca sunt bine.Alinus prin cate ati mai trecut si voi cu bubita aia, sa treaca odata ca i-a ajuns mititelului.Greieras si la voi sa treaca repede enterocolita aia. Ce treaba are totusi cu borcanelele?Cecilia sper ca ai reusit si sa te odihnesti azi.Vroiam sa va intreb desi s-a mai discutat parca nu m-am lamurit complet, apa plata o mai fierbeti sau nu pt bebelusi??????Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Si bv spune:

Multumesc de raspuns si tie, Myral... pe mine ma enerveaza rau ca e cleios, trebuie sa gasesc o solutie... poate ma apuc eu de cultivat pastarnac .

Maruntzika, nu gasesc pozele cu tine... ca as vrea sa va mai vad si eu. Ce marime e aia 152? eu stiu de 36, 38...

Yaia, sunteti foarte frumusei, v-am vazut la bazin! Sper sa gasesc si eu in Ro pampersi pt apa, ca in mai mergem cu Raisa la mare. Ma rog, pt piscina ma gandesc sa-i iau.

Rodica, vroiam sa-ti spun ca-mi place tare mult si de Darius, e dulce foc, chiar are fatza de morosan .

Andreea11, cum sunt vaccinurile alea? care-i de la stat si care cumparat, ca eu doar asa le stiu. Raisei i le-am facut pana acum pe cele cumparate, sunt cele safe?

Cecilia, si eu merg pe instinct la Rai, tot cereale fara apa pun si eu in mar. Orezul cum i l-ai facut? ai luat orez normal?

Annisia, voi cum mai sunteti? Am vazut c-au fost ceva probleme... tocmai Yannis mancaciosul?!

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Si bv spune:

Afibebe, ce iaurt ii dai lui Cristi?

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Si_bv, si eu as vrea sa ne vedem, mi-ar face mare placere, depinde cat de bine va suporta sotul ideea ca sta mai mult singur la Poiana, si de fapt intentia era sa stau putin la curs si mai mult cu el. Am nevoie in pricipal de prezenta, nu de cursul in sine. In plus mai vin si niste fini, toti o sa cam stea dupa mine. Daca vor si ei sa vina in oras - al meu sigur ramane in camera sa vada F1 - poate gasesc o varianta. Daca nu, mai vin, ca vezi tu, fac ce fac si mai am cate un drum pe acolo. O sa iti zic locatia zilele urmatoare, cica abia joi se anunta exact unde. In afara de Universitate nu au stiut sa imi zica unde. Deocamdata. Oricum ma voi baza pe navigatia de la masina, sper sa ma descurc.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

Simona, eu ii dau Activia natural- bifidus actiregularis.
ieri a mancat vreo 4 lingurite, astazi 2.sa vedem maine.



AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput