Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (109)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:



Buna dimi...mai, mai ce de sarbatoriti azi

La Multi Ani Maria , iti doresc tot ce-i mai bun , si iti multumesc ca mi-ai ridicat moralul de atatea ori, mai incurajat, si tare de multe ori mai calmat


Madalina
danuta



apoi urmeaza dulcetica
Alexia Cristina, de Gema
si papanashii:
Andrei Gabriel, de valentina_22
Andrei David, de andreea_deea





Rodica de Darius Filip 19 sept 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

carpatina, Nana, Sabina, rodica - multumesc mult



Mad, mamica de Robert Stefan (09.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Noi nu am mai scris ptr ca nu avem noutati. Ieri am fost din nou la gastroenterolog care a zis sa-i dam in continuare Lanzo ca altceva nu are ce face si sa speram ca-i revine pofta de mancare, desi slabe sanse. Ma chinui in continuare cu lingurita si cand ajunge la 80ml gata, nu mai vrea si pace. La 5 mese pe zi ar insemna 400ml, deci putin, avand in vedere ca altceva nu vrea. Ieri i-am fiert cartofior dulce si i-am dat o lingurita. A fost circ nene.
Azi i-am dezghetat iar supita ca mai am 2 paharele. Sa vedem daca papa.
Vin cu o rugaminte: dati-mi si mie niste retete de combinatii de fructe cu altceva sau mai degraba, legume cu altceva. Ce as putea sa combin care sa-l atraga?

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

neatza si de la noi.
azi noapte a dormit si eliza mai bine, s-a trezit o singura data ca avea mucisori. dimineatza a papat mai bine, acum a baut suculetzul si s-a culcat. e mult mai vesela, clar suntem pe drumul cel bun.
la multi ani mamicilor sarbatorite de azi (madalina, maria, danuta).multa sanatate, fericire si noroc alaturi de cei dragi!sa aveti o viata plina numai de bucurii.
asteptam sa vedem cu ce bunatati ne serviti!
pupici si sanatate tuturor.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

nana - of, greu cu mancatul asta!eu lui stef ii combinam absolut orice cu banane, numai asa manca.nu stiu ce sa zic..incearca si tu sa pui in piure ceva care stii ca ar putea sa-i placa.poate au fetele alte idei.
pupici si sanatate multa!

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Nana, Sofia nu manca niciodata mai mult de 60 de grame. rar de tot 100, daca era branza de vaci cu banana, insa Andrei e prea mic pt asa ceva.
eu zic ca e bine cat mananca, serios.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by Sabina

Nana, Sofia nu manca niciodata mai mult de 60 de grame. rar de tot 100, daca era branza de vaci cu banana, insa Andrei e prea mic pt asa ceva.
eu zic ca e bine cat mananca, serios.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.





60 de grame de piure? Ca nu cred ca de ml.
Treaba e ca asta a insistat ca ne lasa asa pana in aprilie si ne ducem saptaminal sa il cantarim la spital, si daca nu ia in greutate e musai tub, ori eu nu vreau. De-aia as vrea sa fac o minune sa manince o masa de altceva decat lapte, dar nu stiu cum. sa il tentez. Offf.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)

Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

La multi ani mamicilor, Maria, Madalina si Dana!!!

La multi ani papanshilor sarbatoriti!!!

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Madalina, Danuta si Maria
Sa fiti iubite, sanatoase si fericite!

Nu am timp sa citesc din urma, trebuie sa plec la casa. Incerc diseara.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by betty78

Partea nasoala este ca Mario refuza mancarea, cel putin masa de pranz....urla doar cand vede lingurita si isi tuguie gurita si pufaie. De dimineata nu a mai mancat decat jumate din masa de fruct, iar la pranz nu stiu daca a terminat 1/2 dintr-un borcanel de la hipp.


Pai na.. acu' ca l-ai "scapat" la bucate alese vrei sa fie bucuros cand se vede retrogradat la borcanel?
Multa sanatate amandurora!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput