Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (109)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

quote:
Originally posted by veroboroda

Am intrat sa va spun si noapte buna. SPer ca maine sa aud numai vesti bune: toti bebeludii sa se faca bine si sa nu mai aveti nici un fel de probleme.
Eu ma simt super naspa de vreo 2 zile;dupa ce am facut baie am uitat sa-mi pun sosete si am racit la burta,(eu sunt mai friguroasa de felul meu si chiar si vara dorm cu sosete).Ma doare spatele si ma inteapa in ovare de nu stiu ce-i cu mine. Mi-am facut bai cu tot felul de ceaiuri de plante,dar nu vad nici o imbunatatire.Cred ca ma asteapta o vizita la gineco zilele astea.
In rest bebelina mea a papat dimi 2 mere rase cu biscuitel, iar la pranz a papat piureut de morcov cu dovlecel in care am stors puina zeama de lamaie. La prima lingurita s-a strambat rau de tot, dupa care a inceput sa tipe la mine sa-i mai dau. A papat 150g.
In schimb m-a disperat cu kk, a facut de 5 ori astazi, nu a facut moale dar ea de obicei face de 3 ori pe zi. E drept ca ieri a facut doar de 2 ori si ff putin, probabil s-o fi gandit fata sa recupereze...
Am vazut ca vorbiti de iaurtel. As vrea sa incerc si eu dar parca e prea mica sa-i dau din comert. Cred ca voi incerca sa-i fac eu.Parca e mai safe asa.
De asemenea am citit ca dati apa plata la bebei. Le dati o anumita marca? Mie dr mea mi-a spus ca unele marci au prea multe saruri minerale si nu sunt indicate pentru bebei. Eu de exemplu beau Borsec. E ok sa-i dau si ei? M-am cam saturat sa fieb apa toata ziua
Hai ca m-am intins o gramada. Am zis ca intru sa spun noapte buna si v-am zapacit cu intrebarile
Deci....noapte buna
Pupici
Mami de bebe Bianca Elena(29.08.2007)
http://www.flickr.com/photos/nasturel/





Ufff! Si eu tot asa de repede racesc...

Apa plata mai buna e Izvorul Alb.

Multa sanatate!

Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Si la mine iese cam cleios piureul de legume, dar iese bun, si nici nu se observa...
Iar apa de baut, folosim Izvorul Alb, fara s-o fierb, nici macar la lapte.
Fata mea tocmai a mancat cereale si un borcanel de mar cu morcov. Acum sa speram ca o va lua somnul, ca pe mine de mult m-a luat, dar cine ma baga in seama!

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

buna dimineata!
am revenit dupa o absenta motivata....a fost al meu sot plecat saptamana trecuta la iasi!
citesc din urma si revin!
pupici la bb!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Neata dupa-amiaza de la noi.
Raportez zi plina,multa munca si o bebelina plina de energie.
Am facut si vreo doua poze,am sa le pun mai tarziu...acum ma chinui sa o adorm.
V-am pupat,o zi superba va doresc


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Buna dimineata,

Azi este mai buna si pentru mine, intelegeti voi.

Ieri nu am apucat sa mai scriu, am citit si atat, dar nu mai stiu ce si cui voiam sa-i raspund.....of neuronul asta.

Sim????????/ am vazut ca nu ai scris nici tu ieri, stiu ca ai avut treaba...cum e Sfefan? ai reusit sa repeti analiza?

Gabitz imi pare rau ca ati ajuns la spital, sper doar sa fiti bine cat mai repede.
Parca a mai fost cineva la spital dar nu mai stiu cine.

Betty sa-ti revi cat mai repede, putina odihna nu ti-ar strica.


Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Roxana, distractie placuta la munte.Eu cred ca daca Andrei e vesel si activ, nu se comporta urat bona cu el.....chiar eram curioasa ....

Acum sa va spun despre noi.

Ieri Cristi a papat pt prima data branzica( am facut-o cu lamaie) pe care am amestecat-o cu putina piersica din borcanelul Hipp.....bunaaaaa,a fost curios la inceput, nu stia daca sa inghita sau nu,a stat cu ea pe limbuta si apoi a inghitit si a inceput sa-si linga buzele, i-a placut , i-am dat cateva lingurite. Asta s-a intamplat ieri dimineata, azi insa ii dau cereale dimineata cu para si branzica ma gandesc sa-i dau mai pe seara, vad eu cu ce o amestec, ma bate un gand nebun ca in cateva zile sa-i bag iaurtel, ca sa pot combina branzica.....o fi bine? ??????



Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Sunt in urma cu cititul.. nu stiu cand o sa recuperez.. insa am intrat sa zic:

La multi ani alehiam!

La multi ani danuta36!

La multi ani bikmaria!

Sa va fie viata plina de bucurii!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

quote:
Originally posted by greyeras

Buna si de la noi cu vesti mai bune.
Ieri n-am intrat deloc si nici nu am apucat sa citesc din urma, am intrat doar sa va spun de noi.
Ieri dupa 4 zile de scaune moi pe la 10 cand am schimbat fata am vazut sange in pempers, va dati seama ca nu mai stiam ce sa fac, stiam ca e grav. Tocmai inainte sa o schimb ne pregateam sa mergem la dr ei pt control dar n-am mai ajuns la ea, am plecat direct la Budimex la camera de garda cu tot cu pempers dupa noi.
Nu stiu cand am ajuns, cerd ca in 5 min eram imbracati si deja la poarta spitalului. Fata nu avea febra asa ca nu a trebuit internare, insa avem regim drastic timp de 14 zile. Are enterocolita acuta si rinita acuta. Am trecut pe antibiotic la 6 ore, Biotics si Hydrasec. Ca regim lapte praf fara lactoza, in care bag o masura de cereale de la Nestele cu orez si roscove. Mancam doar mar copt dimineata si supica de morcov la pranz.
Acum e mai bine, oricum nu a mai facut cu sange, a fost bine ca ne-am dus imediat la dr.
Sunt suparata mai ales ca din cauza asta a pierdut mult in greutate, avem 7,600 gr, cand pe 14 febr aveam 7,900 gr. O sa ne revenim incetul cu incetul.
Asa ca fetelor aveti mare grija ce le d-ati bebeilor sa manance ca nu e de joaca, oricum nu o sa mai mancam de la borcanel.



Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)



imi pare tARE rau... de la ce a facut?
si Luca a facut la 1, 5 ani...nu stiu de la ce...se pare ca luat-o de la alt copil, e f contagioasa enterocolita! m-am chinuit si eu..te intelg perfect!
succes cu regimul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:



La multi ani alehiam!
La multi ani danuta36!
La multi ani bikmaria!




Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Dragele mele Madalina, Danuta si Maria,
la multi ani din toata inima!
va doresc un an exceptional, plin de fericire, in care sa va bucurati de comorile voastre, sa va ocoleasca bolile si necazurile si sa savurati fiecare clipa!




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput