Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (109)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Bernix deci ati inceput cu cateva zile inainte de a implini 6 luni. Chiar ma gandeam daca (,) conteaza ca ea s-a nascut inainte de termen. Ma bucur ca-i merge bine. Cat despre faptul ca s-a produs aproape accidental, nu-i bai... hihihi...si eu l-am lasat pe fimiu in seara asta sa-mi lipaie banana din care ma pregateam sa musc.
Cat despre treziri nocturne, noi suntem de pe alta planeta, al meu mereu s-a trezit de 3-5 ori pe noapte. Pot sa numar pe degetele de la o mana de cate ori am dormit 3,30-4 ore legat.
Of, si tu zici ca e mai rau cu somnul acum de cand ai diversificat-o? Poate are gaze, zic si eu.

Eu mai meditez daca sa incep diversificarea mai devreme sau nu, sa-i bag sau nu cereale seara.
Noapte lunga mamici!


Alinus de Iulius Teodor (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Slaba miscarea la schimbul 3! De fapt a fost toata ziua slabuta miscarea si multe fete au lipsit; sper ca sunteti bine si voi si bebeii.

Pup bebei bolnaviori si mamici bolnavioare!

Yannisa a reusit azi sa-si bage degetele de la piciorus in gurita, ca pana acum doar avea tendinta, dar nu reusea. Dr spunea ca nu toti copii sunt tentati de picioruse, dar vroiam si eu fata cu degetul de la picior in gurita :) Acum mai astept sa se bage la rasuciri spate-burtica, invers face mereu.


www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Iar m-a lovit foamea, desi azi am mancat amestecat, asa ca fug sa iau un iaurtel.

Tot nu mi-am gasit de imbracat, de fapt nici nu am mai fost in magazin, m-am uitat prin cataloage dar nu m-a incantat nimic :( Astept cu placere sugestii!

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

In seara asta sper sa reusesc sa adorm mai devreme, ca dimineata nu vad bibe de obosita.

Maine vine filipineza sa vedem daca poate sa-mi execute tortul Yannisei pt botez; sper ca da!

Gata si iaurtul, cred ca va spun noapte buna, ca am ramas singurica. Dimineata asteptam cafeaua!

carpatina sa cumpar sticltzele si biberoanele? ( incerc si eu, ca tie ti-a iesit si m-ai scos din barlog...oare reusesc?)

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by alinus_25
Bee, Adimercedes, eu cu problema asta ma confrunt de mai bine de 1 luna, insa m-am gandit mereu ca merita sa ma sacrific, si in plus, al meu mereu a fost foooarte puturos la supt.
Problema e ca pe aici prin Moldova mereu mi s-a dat peste nas... ca ce idee e asta sa difersific copilul la 6 luni??!, ca mai are nevoie si de hrana solida, nu doar de lapte... Acum parca as vrea si eu sa pot dormi macar 3 ore legat noaptea... Dupa cum imi spunea si Alinus de Iulius Teodor (10.10.2007)



[b]Alinus
, hmmm, te inteleg perfect. Macar eu dorm noaptea chiar ok cateodata. De ex, azi noapte, culcata de la 7:40 s-a trezit doar la 5:55 azi dimineata. Boierie, ce mai?!? Insa am avut si nopti cu trezit si la 2-3, si la 5, ca eram cu ochii in gura dimineata. Sa stii ca cel mai bun barometru e copilul tau. Sa nu te intereseze ce zic ceilalti si cu ce sfaturi/impuneri se baga. Tu hotarasti cum e mai bine, dupa ce iei in calcul toate variantele.... Pup sa fie bine la masuratori!!!

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Si bv, eu inca nu am inceput diversificarea, dar o sa-l pasez cum il pasez si pentru noi, cu unealta aia speciala de facut piure si ii aleg lui Tudor ce e mai fin pasat. Restul papa mama, ca sa se mentina grasa si frumoasa!
Noi luam de la Libero acei Swimming pants, sunt pentru 7-14 kg si sunt ok. Multumim de aprecieri.

Myral, multumim mult!

Luy, multumim mult! Si pe mine ma distreaza poza aia, mai ales ca e asa de greu sa-l prind in pozitiile haioase, ca musiu devine tare serios si interesat de aparatul foto, plus ca se misca atat de mult! Poze fara blit la noi nu prea ies...

Si am admirat si eu dulcete frumoase de Bernix si Vero, niste scumpele!

Mai, slaba activitate azi pe forum! Of, bolile astea! Sper sa treaca, sa reveniti. Eu acum cica lucrez...

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by Marunzika
Cu slabitul...m-am abtinut de la absolut orice dulce, fainoase, sucuri. Am baut (si mai beau inca) numai ceai verde indulcit cu zaharina ( cca 1,5l/zi) si am mancat intr-o zi acelasi fel ( ex: branza, carne, salata, peste, legume, orez). Oricum ma asteptam la mai mult, mai ales ca-n ultimul timp nu se mai misca deloc acul cantarului desi tot asa mananc. Oricum cele 8kg care sunt inca in plus cred c-o sa ramana, dar incerc sa fac si ceva misca cat de curand (prin aprilie). Aa, si eu cand alaptam m-am ingrasat 1-2kg, dar si rupeam frigiderul. Iar dulciurile erau nelipsite.
Si cine spunea, o secunda pe limba si o viata pe coapse (Tomasa parca).

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007




Maruntzica, te rog eu fa-ti un bine tie si bebelinei si nu mai consuma zaharina! Mai bine o lingurita mica de zahar brun, melasa sau miere. E muuuult mai sanatos!

bafta cu slabitul. Apropos, tu inca mai alaptezi?

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Neata!
Daca tot m-am trezit prima, aduc pentru toate fetele somnoroase, iar ptr mine cu muuult lapte!
Domnisoara mea, a crezut ca nu imi e somn, si s-a hotarat sa se trezeasca la 6 definitiv(ca la 4.30 s-a trezit sa pape)
Hmmm de obicei imi lua o ora sa citesc tot, iar acum nu mai am ce sa fac...
Yaia, ti-am vazut comoara, super, merci de poze. Astept poze recente si de la alte fete!
A inceput si Olivia mea sa strige "mamama", atunci cand e suparata, cica ma cheama, s-o iau o data in brate! In rest din "da-da, gu-gu, ghi-ghi" nu iesim.
Gata, s-a terminat si pauza asta, va dorim o zi super frumoasa!

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Si bv spune:

Yaia, mi-am dat seama dupa ce am trimis mesajul ca tu n-ai inceput diversificarea, scuze! azi fac si eu pireul la fel, o sa bag la blender doar restul legumelor, cele fara amidon. Noi Libero folosim, trebuie sa gasesc aici si pentru inot, merci! Mami sa pape linistita, ca-i frumoasa oricum!

Rox, vezi tu cum sta treaba, daca nu o sa ai timp, nu-ti face griji, ca sigur va mai fi o data viitoare. Cel mai important e sa te simti bine alaturi de sotior. Inteleg ca veniti fara copii?

Alinus, dragii de voi, prin cate ati trecut!

Gabi, imi pare rau ca a trebuit sa va internati, sper ca acum e mai bine dulceata.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Neatza!
La Multi Ani, Maria Si danuta! Sa fiti iubitre, fericite si sa va bucurati de copii vostri.

Simona (Si-bv)
multumesc de urare






Mad, mamica de Robert Stefan (09.09.2007)

Mergi la inceput