Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (109)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Salut fetele
Mie nu mi mai merge netul si am venit in vizita la niste veri si nu m-am putut abtine sa nu va citesc!!!!!!!
Eu ma refeream la pentaxim care ar contine mercur!!!!!!!1
Asa era un studiu publicat in 2003 in American Pediatrics. Acum in prospectul pentaximului din 2007 nu scrie nimik de pentaxim, iar nasi-mea care e farmacista spune ca ar trebui sa bage toti excipientii. Eu cuympar pentaximul si era f suparata pe dr ca nu mi-a zis nimik.
este f controversat si vaccinul de la 15 l ROR. Acum ma voi interesa si va voi spune dc mai e ceva.
Am o prietena care a fo;osit pentaxim f bine.
Parerile sunt impartite, iar eu datorita mediului in care lucrez am o problema cu aceste vaccinuri!!
Va pup si sa auzim de bine pana imi fac netul.
Cred ca e pedeapsa de la DD sa nu mai citesc toate cele.

andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

DANUTA multumesc mult de raspunsuri. SI sa-ti traiasca nepotelul de la malul marii!Va spun si eu noapte buna tuturor!Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

buna seara dragi mamici .
LUY,suntem in regula ,doar ca nu imi mai ajung cele 24 de ore ale unei zile ,trebuia sa aiba macar 30 si ma descurcam si eu
Am reusit sa citesc din urma ,am vazut multi bebei bolnaviori si mamici obosite si bolnavioare , pe toti si urez refacere rapida .
Nana voi cum sunteti?
Cred ca mai vroiam sa spun cate ceva,dar imi este somn ,asa ca urez
NOAPTE BUNA TUTUROR .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Daca nu aiti primit raspunsul: pt oprirea lactatiei Bromocriptina 2 pastile/zi.
Va pup. Ma duc si eu la gazde!
Am venit in vizita si eu stau pe D C!!


andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

quote:
Originally posted by alinus_25

Bernix acum am vazut ca aveti poze de la 6 luni. Frumusica tare, iar mami/tati cu talent fotografic. Voi ati inceput diversificarea?

Alinus de Iulius Teodor (10.10.2007)



Inceput diversificarea by accident, inainte de data cand era programata, cam dupa ureche, dar urmarind manifestarile copilului. Pe scurt, sugea din bucata de mar pe care i-o duceam la gurita cu atata pofta si-mi inpingea mana spre gura ei asa hotarata, incat n-a mia contat nimic din ce citisem si nici planurile pe care le facusem si-an inceput brusc cu mar copt pe 24 febr. I-a placut si nu prea, n-a mancat cu placere, ci din curiozitate, dar n-a refuzat. I-am dat apoi mar si para, pe urma mar, para si banana (asta-i combinatia favorita). Am mai pus ci ceva borcanel de piersici, dar n-a prea fost incantata. Nu stiu ce cantitate mananca: mixez un mar mediu, juma de para, cateva felii de banana si mananca aproape tot.
De ieri, la sfaturile fetelor d-aici, am inceput cu legume, desi io ziceam intai ca-i voi da cereale seara, poate doarme si ea toata noaptea. Deci, ieri morcov de la borcanel, ca maica-sa i-a ars prima supa. A mancat 1/3 din borcanel si parea ca i-a placut. A deschis singura gura. Am fost super multumita pentru un gust nou.
Azi am fiert 4 morcovi mici, un pastarnac, un patrunjel, o ceapoa miiica si un cartofior si am pasat morcovul si cartofiorul. A mancat si azi, curioasa si nedumerita, cred ca din cauza aromei pastarnacului. Important e ca n-a refuzat. Raman deocamdata pe combinatia asta 4-5 zile si mai vedem.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Veroboda, esti prima si singura care zice ca seamana cu mine Degetzica. Sa -ti spun acum parerea mea sincera: io zic asa, ca are toate trasaturile lui Bobo, mai putin sprancenele si degetele de la picioare care sunt ale mele, dar pe assamblu seamana cu mine. Are aceeasi expresie pe care o aveam io in pozele de bebelus.
Mulgtumim de aprecieri!

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Alinus, scrisesem un mesaj luund cu trezirile si l-am pierdut. Pe scut acu, ziceam ca a inceput sa se trezeasca f f des dupa ce am inceput diversificarea. Nus tiu de cate ori pe noapte, ca o pun la san si adorl instantaneu. Umblu ca somnanbula prin casa si nu-mi aduca aminte de nimic. Ma trezesc cu copilu langa mine si cu bluza de pijama descheiata, deci am hranit-o, si nu stiu cand, cum.
Si cand ma gandesc ca inainte de a incepe diversificarea se trezea o data pe noapte ma apuca nebunia, nu alta. Nici cand era mica-mica n-a facut asa, aveam parte de 2 treziri max. Sper si io ca si tine la zile-pardon-nopti, mai bune.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Si cu asta gata se seara asta.

Noapte buna tuturor!

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Mai mamici, dar asa slaba activitate si asa curand la somnic. Bineee, mai raman eu, ca tot sunt datoare cu niste raspunsuri... Roxana eu cu apa dura m-am lamurit, e cauza clara de dermatita. Voi cum ati rezolvat-o cu dermatita lui Andrei? Ce tratament i s-a prescris? S-a tot vorbit pe aici cu cateva luni in urma de o crema minune pt dermatita, urma sa se puna reteta pe mail, insa la vremea respectiva nu eram interesata. Hmmm, sterilet de 5 mil??? Ai iesit ok cu analizele, nu?
Mai Papanash dar ce aventura ai avut tu pe la Vaslui, cum era sa fii hacuita. Dermatita am diagnosticat-o la Barlad, acolo locuim, iar cu abcesul baiatului cica m-am dus la Iasi, ca aia sunt mai competenti pe acolo. Insa mi-au lasat un gust amar... nepasare, mizerie, interes zero,abia dupa ce le-ai bagat banul se uita la copil.
Myral, Luy si eu sper sa se rezolve odata, ca prea am pus toata farmacia la fundul lui, nominalizez doar juma de kil de betadina si vreo 2 litri de rivanol. Nu mi-e decat de faptul ca atatea substante straine nu sunt tocmai ok la o varsta asa mica.
Luy nu am apucat sa-ti multumesc pt urarea adresata lui fimiu, am dat save' sa vada si baiatu cand o fi maricel. Pup ochioasa si pe mamica ei.

Sanatate multa bebeilor bolnaviori si mamicilor multa putere.

Alinus de Iulius Teodor (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Si bv spune:

La multi ani, Maria, Alehiam si Danuta36!
Sa fiti sanatoase, iubite si fericite alaturi de comorile voastre!


Poze

Mergi la inceput