Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (159)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

dianocica, www.imaginarium.ie/productos/detalle?referencia=26072" target="_blank"> asta era bicla ... mi se pare ok, oana statea f bine in ea (dar ea nu are greutatea lui d ).. cea a lui d era alegerea nr.2 sau 3 , dc nu o gasim pe asta .... dar asta a lui d mi s-a parut prea de baitei pt oana celelalte aveau o mare problema din pctul meu de vedere: aveau roti de plastic, cu o dara de cauciuc pe ele.. am vazut copii in parc ce rau se chinuiau sa pedaleze la ele... bey, da' unde ati facut voi pozele cu bicla, ca era un trotuar dreeept si nou-nout :)

iulia_stefi, stiu site-ul lui toys r us, dar pe site nu au nici macar 10% din produse... si dc nu stiu sigur ca e la toys r us jucaria, va cauta sotul meu dupa ea jumate de zi in magazin, probabil degeaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

quote:
Originally posted by aka

iar nu mananca, cu toate ca e aparent sanatoasa, adica nu-i curge nasul, nu tuseste, nimic, e bine. si cu toate astea nu vrea. intoarce capul doar cand vede lingurita. .... poate si din cauza suptului nu mananca. si ma gandesc poate daca o intarc sa inceapa sa manance. si daca nu mananca nici atunci, alt lapte nu vrea... iar cu omul meu din trei vorbe doua ne certam. cred ca n-a auzit de incurajare, efectiv nu ma baga in seama. nu conteaza ca nu mai pot de oboseala, nu vrea sa faca nimic, nici macar sa stea cu Cris. totul e ok daca il las in pace, eventual sa nu-l deranjam. ma gandesc poate ca s-a saturat omul de nevasta, copil, responsabilitati. poate ca nu-i bine ce gandesc. cine mai stie...poate eu am nevoie de ajutor, dar cine sa ma ajute. poate D-zeu sa imi dea mai multa rabdare, ca la altcineva nu am la cine spera. poate nici nu e bine ca am scris, dar cuiva tot trebuie sa spun, altfel...

Monica si www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina www.TickerFactory.com/] br / [img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2 53 104/st/20061220/n/Maria Cristina/k/8819/age.png[/img" target="_blank">20.12.2006



monica, hai sa o luam pe rand.
cris poate nu da semne de boala, dar trebuie sa ai incredere in ea. nu e un moft. poate nu se simte bine si boala va deveni vizibila peste cateva zile. sau poate nici atunci, poate a prins un virus din zbor si il duce pe picioare. trebuie sa ai incredere ca nu 'te joaca pe degete' sau mai-stiu-eu-ce.

eu zic sa fi bucuroasa ca suge, atat cat o face. gandeste-te ca un copil care nu suge la san, in mom in care e bolnav si nu are pofta de mancare, mananca la fel ca ea, pai putin tzi. deci tot iesi in castig.

imi dau seama ca esti foarte obosita, stiu cum e, am fost acolo, undeva la capatul rabdarilor. si stiu cat de mult conteaza o vorba buna si un pic de intelegere. de preferat de la cel de langa tine. din pacate, asta nu e mereu o optiune. dar cred ca e cel mai prost moment posibil sa o intarci. e ca la diversificare. trebuie sa fie bine, vesela, sanatoasa, si tu la fel.

4. daca poti, hai sa ne intalnim in herastrau juma' de zi. copiii se joaca (sau mai plang, alearga, isi fura jucariile ) si eu iti pot oferi un umar pe care sa plangi atat cat ai nevoie.


diana si david 03.12.06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Iulia stefy merci mult. Am descoperit ca am in dulap voltaren crema..sa vedem ce efect face...

Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

salutari pe fuga :)

donia, multa multa multa sanantate, si tie si roxanei, sper sa va puneti rapid pe picioare!! un kil de pupici anti-gripali de la constanta :))

aka, o imbratisare de la noi, fruntea sus si incet incet..tre' sa treaca si astea.. eu una pur si simplu refuz sa ma mai stresez cu mancarea. acest capitol efectiv nu mai exista :) incerc sa privesc ora de masa ca si plimbarea in parc, de exemplu.. adica na..nu ma stresez daca copilul pur si simplu nu vrea azi in tobogan.. si atunci de ce mi-as face de una singura peri albi ca nu vrea crema de legume pregatita la pranz??? asta e.. baga o grisina, un biscuite, timp in care ne hlizim pe rupte, bea niste lapte inainte de somn (sau nu..), important e sentimentul cu care ramanem amandoi dupa. si sincer...ma simt muuult mai bine. ma uit la cutia de magne b6 lasata desfacuta pe frigider si ma umfla rasul :) si pe bune ca de cand m-a lovit relaxarea eric este pur si simplu alt copil.. ma surprinde cu cate ceva in fiecare zi si pur si simplu este fericirea intruchipata :)) si..candva..de-a lungul vietii..li s-o face frate si lor foame.. sa te tii atunci :)))) multi pupici si votez si eu pt iesirea in herastrau sugerata de diana :)

dbunny, ia de la fata o frectie pe spate, sa treaca 'tepeneala.. si lasa-te bre de dormit la tinute sexy, si baga flausatu' pe tine :)))) nu zice ca nu-i asa, ca nu ti cred :)) auzi tu..se da-n barci de 8 martie si vine dup'-aia sa se planga di sali pi forum... eeee... pai ii frumos asa??? :))) acu' serios vorbind, si pe mine tot diclofenacu' supozitor m-a scos din niste 'tepeneli zdravene, deci daca ai asa ceva prin casa, nu ezita, face minuni :) pupam!

dragele mele minunate, acestea fiind zise, va pup pi tati tati cu mult drag, sa aveti o noapte linistita si pui sanatosi si o saptamana excelenta! fug sa fac o baie, sa intind rufe de motan si sa calc camasi de mihai :)


Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

facut mucenici, numai buni, suficient cat sa mananci pana nu mai poti, si sa pui kilogramele unul dupa altul.
lu` pisi nu i-am dat, intre timp s-a stricat la stomacel,m asa ca am trecut-o la regim.
azi am mers la un botez, evident ca a fost o frumoasa, cu rochita rosie si cu pantofiori de lac. a facut curse dupa curse,cu mersul ei de ratza, iar cand obosea, se aseza in fund pe jos in mijlocul restaurantului.
fetita botezata a fost o cuminte si o frumoasa. are 2 luni. nu-mi vine sa cred ca si pisi a fost atat de mititica! daca-mi zicea cineva anul trecut ca anul asta o sa alerge de colo-colo si ca nu o sa stea o clipa locului, nu as fi crezut.
ieri am fost la ziua finutei, a implinit 2 ani. am mers la un centru de joaca, cu bile si cu tot tacamul. ca observatie personala, atunci cand faceti asa ceva, aveti incluse in pret niste bauturi si niste cafele-pt adulti, desigur :) ; vorbiti sa le aduca si sa le puna pe masa de la inceput, pt ca altfel apar mari neintelegeri, in detrimentul parintilor care au de platit mult mai mult decat au stabilit initial.
o mamica invitata, cu o fetita de vreo 4 ani, deci cu ceva mai multa experienta, spunea ca de fiecare data au tras-o in piept; ultima data aveau apa din partea casei, au cerut invitatii si apa, desigur, iar la sfarsit a trebuit sa plateasca, pt ca cica numai apa in sticle mici s-ar fi incadrat, iar la masa adusesera apa la 2,5 litri.


chris + alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daphna spune:

DIA,da..eu am vazut recent respectiva papusa sau ce-o fi in toys r us pe la ciudatii astia,si era un magazin foarteeeee mare cu rafturile goale.mey....da biclele astea se iexista la miniblu...sau unde?spune la baba dk nu gaseste sotul tau.
AKA....inteleg perfect ce spui,si asculta la adeju...nu te mai stresa cu mancarea,pls !!!
DONIA....ia si de la mine niste antigripale!!!!!sanatate multa!
KIKINEATA,merg pe nu la antibiotic doar ptr muci fara febra .apa de mare la greu si aspirator..!cand am ajuns aici v-am zis k au venit mucii nasol,pediatra de acasa mi-a zis clar augmentin si cu putina teama am zis nu...si a trecut fara.
ROXANICA.
Azi m-am pus pe educatie cu fimea.dupa mai multe sedinte de mami se supara,mami nu se mai joaca,mami plange...etc...cand am dat-o cu gelul de dinti am mai obs in colt de masea!!!!!prost momentul ales...saraca de ea..o dureau rau probabil!
va pupacesc si saptamana frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daphna spune:

DIA,ai inteles ceva????vroiam sa-ti spun adicatelea dk nu gaseste sotul papusa ti-o pot aduce eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

quote:
Originally posted by Donia

quote:
Initial creeata de mami_n-d_06
nu mai fulguiti ca a trecut iarna!


Really?
Iata cateva poze de ieri.




Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.




cand am postat m-am gandit ca va exclud, stiam ce e la voi...
dar mi-am zis ca daca ma repet ca papagalul... poate vine primavara macar prin ardeal, daca in canada inca nu...


edit: cum sa-ti spun eu tie... cu copiii sanatosi si barbatul acasa... as sta si io vreo 3 zile inzapezita, zau asa, ca un mini-concediu, sa ne bucuram unii de altii


Marc 1+ si Ianis 3+

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

quote:
Originally posted by a_deju
dbunny, ia de la fata o frectie pe spate, sa treaca 'tepeneala.. si lasa-te bre de dormit la tinute sexy, si baga flausatu' pe tine :)))) nu zice ca nu-i asa, ca nu ti cred :)) auzi tu..se da-n barci de 8 martie si vine dup'-aia sa se planga di sali pi forum... eeee... pai ii frumos asa??? :))) acu' serios vorbind, si pe mine tot diclofenacu' supozitor m-a scos din niste 'tepeneli zdravene, deci daca ai asa ceva prin casa, nu ezita, face minuni :) pupam!



Aici nu se sarbatoreste 8 Martie dar ma plimb noaptea cu Dani in brate, se pune? si mai ceva... yo ti iubesc mult si ti tzuc cu mult drag...da' la poponeatza nu bag nimic...daca am rezistat atatia ani, mai rezist eu cumva...
Ma duc sa-i spun Pacului sa ma cremuiasca...la skinare, nu va ganditi la alte cele, ca va vad zambind pe sub mustati

Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

quote:
Originally posted by daphna

DIA,ai inteles ceva????vroiam sa-ti spun adicatelea dk nu gaseste sotul papusa ti-o pot aduce eu.

georgiana mami de Elisa(15.12.2006)



merci mult.. dar nu crez ca indrazneste sa vina fara vaca din baby einstein acasa .. si fara cal si fara porc .. glumesc, sper sa gaseasca, dc nu, apelez la tine
tricicleta ci pricina se gaseste la imaginarium, un lant de magazine cu jucarii ffff fain... din pacate nu in ro... dar respectiva tricicleta o aduc si la miniblu ( e de altfel singura chestie ce am vazut-o in ro de la imaginarium), doar ca o aduc la 650 lei
dar voi unde sunteti acum? ca ati plecat cam de multisor :)
si zici ca ai educat fata in plina eruptie dentara? io ce sa mai zic, ca acum vreo 2 sapt timp de 3 nopti i-am pus dentinox pe incisivii laterali din fata care erau umflati si ei i-au iesit 3 masele

Mergi la inceput