Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (159)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


ramasei datoare lui kiki, azi...

ultimele 2 ture de muci urati (grosi, purulenti, scuzati descrierea) nu au trecut numa cu ser si aerosoli... la indicatia pediatrei i-am dat 3 zile olynth pt bb si 3 zile genticol alternativ cu protargol (colargol). in loc de genticol merge si antibioptal. ambele sunt antibiotice locale, picaturi. macar nu a facut complicatii...

ultima data cand au fost raciti (feb, parca), de mi-au facut ambii febra mare, marc avea laringita si ianis amigdalita... ianis s-a vindecat numai dupa 7 zile de augmentin, marc a luat si el augmentin 2 doze dar a facut alergie, asa ca laringita + puroiul din nas s-au rezolvat numai cu cele ce-ti spuneam mai sus. (am mai zis povestea asta, dar poate te ajuta...)



Marc 1+ si Ianis 3+


Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

donia, m-am uitat la pozele voastre si m-a apucat plansu'-rasu'... mama ei de zapada, nu se mai termina? noroc ca m-au relaxat imaginile cu roxana si cristinel jucandu-se in cort si in tunel, ca tare m-a enervat zapada voastra... vreau soareeeeee si 25 grade si sa nu mai imbracam copii decat cu body si palarii de soare!
imi pare rau ca sunteti rapusi de boala, sper sa nu se imbolnaveasca si cristinel... va trimitem si noi de aici niste plini de sanatate, fara muci

ktrinel, si tu tot in zapada? mi-a placut de julia cu codita ei in varful capului.. gata, nu mai e tom boy :) ...mai pove ceva de voi cand iti mai revii, ca mi-e dor de tine!

dbunny, lasa textele, ca stim ca umbli toata dezbracata pe sub nasu' lui paco si de acolo ti se trage.. ia-ti fata niste sosete si o pijama pe tine, lasa desuurile .. multa sanatate si sa te refaci rpd.. pupam blondutul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daphna spune:

suntem in quatar,in orasul doha.am stat o luna...bestial..
pai ma gandeam eu k o fi aparut imaginarium in tm....il stiu din italia,e tare,tare !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

quote:
Originally posted by daphna

suntem in quatar,in orasul doha.am stat o luna...bestial..
pai ma gandeam eu k o fi aparut imaginarium in tm....il stiu din italia,e tare,tare !!!

georgiana mami de Elisa(15.12.2006)



imaginarium in tm.. mamaaa ce-am mai ras.. ma simt uneori ca sunt la capatul lumii, asa lipsa de magazine mai-de-doamne-ajuta e in tm
mamaaa, quatar... ce te invidiez... cald, bine, cald... cald... soare..... da' ce faceti mama acolo de atat vreme? sa nu-mi zici ca numai relaxare ca o sa mananc o ciocolata de invidie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Gluma-i gluma dar e prima data cand mi-am cumparat o pijama..una adevarata, nu iegari si maieu! Imi mai lua mama cand aveam 12 ani si ma trimitea in tabara cate-o camasa de noapte, ca in rest... bate vantu frunzele...si cum spuneam, mi-am luat pijama de cand cu Dani betegutz...ma tot gandeam: daca mi-l interneaza, mŕsa n-are pijama, nu pot dormi in chiloti in spital.. si de 2 luni port pijama asa ca nu va mai legati de izmenele mele...
imaginarium in Spania este foarte scump, adica pe o cutiuta cu 4 butoane care canta ca animalele si are 5 culori eu nu dau 25€. In schimb am primit niste mostre de parfum de fete, baieti si bebe mic mortale...Imagine se numesc...cred ca fro 24€ sticluta de 50 ml... na, nici p'alea nu le-am cumparat

Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daphna spune:

relaxare clar.....baga o ciocolata....ce numai eu sa ma ingras vreo 4kg intr-o luna...
lasand gluma mi-e frica tare cu Elisa de la 30 de grade back la frig!!
ALMO ..cum a fost la voi cand ati fost plecate la caldura?da park nu au fost pb asa-i?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

ca sa ma intrec pe mine weekendul asta...

aka, nu te mai invinovati, nu esti singura ...se pare ca necazurile ne aduna ...iar "capriciile" ne despart...asta e firea umana...un pic parsiva, sa recunoastem..
eu sunt pe dos, cand am probleme, nu va scriu. te rog sa te linistesti in ceea ce priveste mancare. si noi trecem prin aceeasi faza...si nu de ieri. de vreo luna! am citit ca e normal sa aiba o faza de dezinteres pt mancare...dupa o boala unii mananca de sparg, altii dimpotriva sunt capriciosi...(nu stiu ce am cu cuvantul asta azi)

dbunny, acopera salele...nici aici nu se serbeaza 8 martie...in mai e ziua mamei, care se tine in schimb.

daphnao luna??? ...sunt curioasa si eu cum se va simti Elisa la intoarcere...parca la Almo nu au fost probleme.vom pleaca si noi luna viitoare in mexic, dar numai pt o sapt....sper sa nu mai gasesc zapada cand ma intorc

dar ce biciclete scumpe, frateee...parca aici sunt pana in 50dolari...vom lua si noi mai la vara. spor la pedalat!

ca sa va tina de "cald" pana revenim va mai punem niste poze.
http://good-times.webshots.com/photo/2358213100098483114alkSMm

va pupa si Julia de data asta, fara palmier ...eu nu ii fac niciodata, dar asa o iau in fiecare zi de la gradinita...

numai bine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

neata

noi tot rau, de aseara cu febra intruna, mai mica, mai mare dar persista. azi cred ca ma=ergem iar la dr. tusea a devenit f groasa, se rupe tare cand tuseste, dar daca nu stie sa scuipe inghite si uneori o vad ca i se face greata...
Aka, mami imi pare tare tare rau. nu stiu cu ce cuvinte te-as putea alina, dar vreau sa stii ca ma gandesc la voi si ma rog sa treceti repede peste aceasta perioada.
am gasit un apartament cu chiria mult mai mica si acum tre sa facem si putina curatenie acolo ca in weekend ne mutam, noroc ca e la scara vecina si i-am pus si pe ai mei in functiune, ajung azi. si adinei ii va prinde bine sa ii vada iarasi sunt convinsa.

Raluca cu www.totsites.com/tot/adinaungureanu" target="_blank">Adina Andreea (12 nov 2006)

Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Mai frumoaselor era doar intrebare in mintea mea si adresata si voua dk scapam sau voi ati scapat de muci urati fara antibiotic. Ma oftic ca de o sapt e asa si a vomat de vreo 3 ori mancarea. Noaptea e OK dar la somnul de zi nush cum face de se-neaca....si nush cum masa cand e vb de altii sunt buna la sfaturi dar cand e vb de noi parca se sterge tot din memorie...adika na am incercat ser, vibrocil, niste secretolitic si Zyrtec dar fara mare efect. Acu de aseara am bagat colargol cu care de fapt incepusem dar nu ma lasa sa-i pun...perseverez. Stiu ca astea trec si fara antibiotic dar secretiile astea au coborat in gat si ma gandeam dc ajung la inevitabil. Va multumes. Astept sa vad cum mai e zilele astea.

Dia, io n-am reusit sa vad bicla aia de la imaginarium care zici tu. Asta ketler am vazut-o si mi s-a parut o frumusete, bine facuta dar am intrebat-o pe mami respecvtiva si a zis ca e greu ca n-are bara de protectie din fata, asta era sing inconvenient. Io n-as mai lua ca am dat pe carut sport cam multi bani...si poate poate....dar unde mai incap toate\astea in casa noastra?

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

Buna dimineata fete dragi!!!
am ajuns si eu pe meleaguri sibiene,mi-a prins bine iesirea in Bucuresti,am avut placerea sa vad live unele dintre voi,lucru care mi-a facut deosebita placere.Imi pare rau ca nu am reusit sa vad si restul fetelor,cu alta ocazie!!!
KTRINEL,imi era dor de voi,ce frumoasa e Julie!!!!
nu am prea citit din urma,sper sa reusesc sa o fac!
va pup!


Adina si Alessia Maria(30.10.2006)

"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"

Mergi la inceput