Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (159)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:




kikineata,

am scris cu lux de amanunte si s-a pierdut. fir-ar...

acum nu mai pot sta, revin

1ml de fluimucil la 2 de ser, tinut cateva minute, vreo 4-5...




Marc 1+ si Ianis 3+


Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

quote:
Initial creeata de mami_n-d_06
nu mai fulguiti ca a trecut iarna!


Really?
Iata cateva poze de ieri.

kikineata, ma bucur de lapte! Si aia cu sanatatea e binevenita, ca sunt bolnava rau, azi mai rau decat ieri, ma doare-n gat, merge catre urechi si sunt ametita... Roxana sufera si ea pe langa mine... ne-a lovit mai rau decat credeam. Cristi cam stranuta, sotul e cu dureri de cap... si mai suntem si sechestrati in casa.

Nu mai stiu care fulguleti sunt bolnaviori... Raluca parca spunea, sanatate multa Adinutei!
Cer scuze ca am uitat, da cred ca mai revin.




Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

dia, cred ca e kettler, dar tre sa ma uit si nu pot momentan. avea si suport pt picioare dar nu am vrut, se blocheaza ghidounul, pedalele nu se misca decat daca apasa el si..mai era ceva...si mai pune o data linkul de la aia pt oana, ca a fost asa demult ca am uitat

edit: aia de la miniblu? 3 in 1? ne-am invartit si noi pe langa ea dar..asta e mult mai stabila, rotile sunt mai bune, nu haraie/paraie, nu are sunetul ala de plastic pe plastic. pt d e clar mai buna asta (mai solida )


diana si david 03.12.06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

da, stiu, probabil ca asa veti gandi, fata asta scrie doar cand are probleme. si da, cred ca asa e. va citesc tot timpul dar nu-mi vine sa scriu. n-am o explicatie, simt uneori ca scriu degeaba. doar ca acum am ajuns, poate, la capatul puterilor. fizice si mentale. iar nu mananca, cu toate ca e aparent sanatoasa, adica nu-i curge nasul, nu tuseste, nimic, e bine. si cu toate astea nu vrea. intoarce capul doar cand vede lingurita. azi mi-am dat seama ca poate am facut o greseala. cand a fost bolnava i-am dat siropelele cu lingurita, si acum poate asociaza lingurita cu medicamentele. pentru ca, de cand e bine nu mai vrea sa ia medicamente. dar mai trebuie sa ia in continuare pentru preventie. asa ca ajungem la plansete, fugit prin casa, dat la papusi etc...sper din tot sufletul sa fie asta. ca am ajuns sa imi fac fel si fel de ganduri. azi a mancat de dimineata miezul de la o felie de paine goala, 75 grame iaurt si pe la 3 jumate de cartof fiert. si a supt de trei ori, prima data pe la 1.30. poate si din cauza suptului nu mananca. si ma gandesc poate daca o intarc sa inceapa sa manance. si daca nu mananca nici atunci, alt lapte nu vrea... iar cu omul meu din trei vorbe doua ne certam. cred ca n-a auzit de incurajare, efectiv nu ma baga in seama. nu conteaza ca nu mai pot de oboseala, nu vrea sa faca nimic, nici macar sa stea cu Cris. totul e ok daca il las in pace, eventual sa nu-l deranjam. ma gandesc poate ca s-a saturat omul de nevasta, copil, responsabilitati. poate ca nu-i bine ce gandesc. cine mai stie...poate eu am nevoie de ajutor, dar cine sa ma ajute. poate D-zeu sa imi dea mai multa rabdare, ca la altcineva nu am la cine spera. poate nici nu e bine ca am scris, dar cuiva tot trebuie sa spun, altfel...

Monica si www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina www.TickerFactory.com/] br / [img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2 53 104/st/20061220/n/Maria Cristina/k/8819/age.png[/img" target="_blank">20.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

quote:
Originally posted by Dia1609
cine-mi spune si mie dc gasesc la toys r us papusi pt mana cu personajele de la baby einstein.. parca zicea cineva ca le-a cumparat (nu mai stiu cine )dc nu de acolo, ziceti-mi si mie de unde


Nu stiu daca de la ei, dar asta e site-ul lor:
http://www.toysrus.de/index.php?mapid=2&produkt=8438&details=1&PHPSESSID=e603449147ce7a8a803237f27f3dacb0

Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

quote:
Originally posted by Donia

quote:
Initial creeata de mami_n-d_06
nu mai fulguiti ca a trecut iarna!


Really?
Iata cateva poze de ieri.



Madre mia! sunteti ingropati in zapada brrrrrr....
Vazut muschetarii de dianarus si printesa de Saryta...vazut si biclele...sunteti tari, sa le stapaniti sanatosi! Dani inca se chiunuie sa urce singur pe hipopotam sau alte masinarii si nu poate...
Aka..sa stii ca si eu am observat asta la mine...cand am o necesitate scriu mai mult...cand nu, mai citesc din umbra...
Fetelor pt dureri de spate ce-mi recomandati?

Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

quote:
Originally posted by kikineata
Si...mama lor de muci...s-a trezit garga de la ei mica a dormit asa putin...stie careva mucii astia care din nas au ajuns in gat de nu-i poti scoate am vreo sansa sa-i scot la cap fara antibitoic?


Pentru muci noi am apelat la batista bebelusului, ca tot tratamentul degeaba l-am facut ca ea scote imediat afara, ca era plina de muci. A si vomat din cauza lor, noaptea trecuta n-a dormit si azi am aplicat ultima metoda, desi initial nu am fost de acord, dar nu mai stiam ce sa fac. acum i-am pus Pivalone si vad ca e mai bine, dar ieri m-a terminat. A vomat de trei ori si n-a dormit toata noaptea ca nu putea respira


Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

quote:
Originally posted by Donia

quote:
Initial creeata de mami_n-d_06
nu mai fulguiti ca a trecut iarna!


Really?
Iata cateva poze de ieri.

kikineata, ma bucur de lapte! Si aia cu sanatatea e binevenita, ca sunt bolnava rau, azi mai rau decat ieri, ma doare-n gat, merge catre urechi si sunt ametita... Roxana sufera si ea pe langa mine... ne-a lovit mai rau decat credeam. Cristi cam stranuta, sotul e cu dureri de cap... si mai suntem si sechestrati in casa.


Doni, super piticeii tai. Am vazut pozele. Va spun si eu multa sanatate ca si noi suntem toti trei cu muci si gatul... super. Stefy nici nu poate dormi de muci. Azi am trecut la batista bebelusului, ca nu mai stim cum sa-i mai scot.

Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

quote:
Originally posted by aka

da, stiu, probabil ca asa veti gandi, fata asta scrie doar cand are probleme. si da, cred ca asa e. va citesc tot timpul dar nu-mi vine sa scriu. n-am o explicatie, simt uneori ca scriu degeaba. doar ca acum am ajuns, poate, la capatul puterilor. fizice si mentale. iar nu mananca, cu toate ca e aparent sanatoasa, adica nu-i curge nasul, nu tuseste, nimic, e bine. si cu toate astea nu vrea. intoarce capul doar cand vede lingurita. azi mi-am dat seama ca poate am facut o greseala. cand a fost bolnava i-am dat siropelele cu lingurita, si acum poate asociaza lingurita cu medicamentele. pentru ca, de cand e bine nu mai vrea sa ia medicamente. dar mai trebuie sa ia in continuare pentru preventie. asa ca ajungem la plansete, fugit prin casa, dat la papusi etc...sper din tot sufletul sa fie asta. ca am ajuns sa imi fac fel si fel de ganduri. azi a mancat de dimineata miezul de la o felie de paine goala, 75 grame iaurt si pe la 3 jumate de cartof fiert. si a supt de trei ori, prima data pe la 1.30. poate si din cauza suptului nu mananca. si ma gandesc poate daca o intarc sa inceapa sa manance. si daca nu mananca nici atunci, alt lapte nu vrea... iar cu omul meu din trei vorbe doua ne certam. cred ca n-a auzit de incurajare, efectiv nu ma baga in seama. nu conteaza ca nu mai pot de oboseala, nu vrea sa faca nimic, nici macar sa stea cu Cris. totul e ok daca il las in pace, eventual sa nu-l deranjam. ma gandesc poate ca s-a saturat omul de nevasta, copil, responsabilitati. poate ca nu-i bine ce gandesc. cine mai stie...poate eu am nevoie de ajutor, dar cine sa ma ajute. poate D-zeu sa imi dea mai multa rabdare, ca la altcineva nu am la cine spera. poate nici nu e bine ca am scris, dar cuiva tot trebuie sa spun, altfel...


Monica, ce sa-ti spun? rabdare si iar rabdare. Si eu ma mai lovesc de situatia cand trebuie sa le fac pe toate singura si ma enervez, dar degeaba. Capul sus. Cea mica o sa fie bine. Nu-i mai da medicamente cu lingurita, incearca cu seringa de la Nurofen sau de la altceva, ca sa stii ca ei chiar asociaza. Si eu am probleme uneori cu mancatul si pina la urma e ceva. de cela mai multe ori, dupa 2-3 zile constat ca are rosu in gat. Atunci ii mixez mancarea, ca nu poate manca cubulete, in rest mananca normal. Multa sanatate Cristinutei si tie multa rabdare.

Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

quote:
Originally posted by Dbunny
Fetelor pt dureri de spate ce-mi recomandati?


Dupa ce am terminat cu alaptatul mi-a recomandat masaj cu Diclofenac(Clafen e tot aia) si cel mai usor trece cu supozitor cu diclofenac.Altceva nu stiu. Sper sa-ti fie de folos. Sanatate multa.

Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput