Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (159)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Neatza,
Ruxandra, exact de o scuturatura buna aveam eu nevoie aseara! Asa ca-ti multumesc din suflet!
Dar tot am inima cat un purice si niste mari emotii pt controlul din seara asta.
Auuuuuu...saracuta Antonia! fetelor, apa clocotita e cel mai mare cosmar al meu, mai mare si decat medicamentele, cazaturile, taieturile! Aveti grija va rog!
Si toate gandurile bune pt Bambo si mica Antonia, sa dea DD sa nu fie grav si sa nu-i ramana urme!
Revin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

quote:
Originally posted by ruxandra_sb

A_deju.. si e de bine sau de rau??



Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)





pai...ce sa zic...momentan e de..indiferent oricum pana in toamna nu am nici cel mai mic gand de a ma reapuca de munci... asa ca se intelege de ce imi e egal cu 0. daca ma intreba (...), putea sa stea bine-mersi de unde-a venit pana in septembrie, cel putin... oricum, ce sa zic, sanatate si la gara..sau la avion, e mai plauzibil in cazu' 'mneaei :)))


Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Am vazut asa poze frumoase!!!
Adinazot, frumoasa foc Ale! Are cu cine semana! Multumesc de cafea! Sper sa mai fie strudel :).
Luly, mi-ai facut pofta de mare :). Sa-ti traiasca mandrete de printese!
Mamaana, superbe poze si superbi copii!

Danutz, Victor a avut hernie ombilicala. Ne speriasem, caci ii iesea buricul afara cat o pruna de mare (uneori si mai mult). Citisem o multime pe net, asa ca atunci cand doctorita de familie ne-a indicat sa-l operam, am refuzat. Bine, ca doctorita asta de familie voia sa-l operam si de fren la limba... si cine stie de mai ce... Pediatra (in care avem incredere) ne-a spus ca atunci cand va incepe sa mearga, i se vor intari muschii si e posibil sa nu fie nevoie de nicio interventie. Si asa a fost.
Sper sa nu fie nici la voi cazul de operatie. Daca insa trebuie facuta, anestezia este generala.

Porumbita, sa faca Mario o forma usoara de varicela! Multa sanatate!

Of, Antonia mititica! Tin pumnii sa-si revina repede si sa nu ramana urme!

Donia, multa sanatate!

Teutz


Victor ne-a tras ieri o sperietura... Lunea ramane singur cu mamaie (bunica sotului) cat timp sunt fetele la dans (adica vreo 2-3 ore). Mamaie are 92 ani. Da, stiu, o sa ma intrebati cum de-s asa de inconstienta! Dar mamaie e mai vioaie decat mine de multe ori. Oricum treaba asta va dura cel mult pana cand se face mai cald afara. Deci, cum va spuneam: mamaie a intrat la toaleta si pe domnul Victorila nu l-a lasat (ca se duce si se aseaza pe jos... in fine... eu l-as fi lasat). A ramas baiatul singur in camera vreo 2 minute. Cand a iesit mamaie, ia-l de unde nu-i. L-a cautat peste tot si apoi a urcat pe scara. Baiatul era sus, in hol, si se juca la castelul fetelor. Ii multumesc lui Dumnezeu ca n-a vrut sa coboare si ca mamaie n-a facut infarct!

Incerc sa pun pozele de la serbare, dar nu promit (am mult de lucru).


Manuela, Stefan si cele 3 minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Acs, Ruxandra,acum ca mi-ati zis voi, imi amintesc ca acum 4-5 luni a zis dr. ceva de muschii burtii lui, care sunt cumva departati si din cauza asta ar ramane un punct liber sub buric. Atunci a mai zis ca e posibil sa se corecteze de la sine. Faza e ca pana acum nu s-a corectat si parca e si mai iesit in afara. Stiu ca exista si niste plasturi care se pun pe buric, dar trebuie sa-mi arate cineva cum.
In fine, o sa vedem...
Multumesc mult fetelor pentru gandurile voastre bune!
Porumbito, bine ca Mario nu a facut febra, e mare lucru! Sanatate multa!
Madaluta si eu as zice tot ca fetele. Vaccineaza-l!
La noi a picat sistemul, clientii garla urla ca nu le convine...bine ca merge net-ul si eu stau pe forum! Poate m-or scalpa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by madaluta

bamboleta: imi pare tare, tare rau pentru ce vi s-a intamplat...sa dea d-zeu k antonia sa se vindece repede si sa nu-i ramana semne, sau macar sa nu-i ramana pe fatza...

Si noi era s-o patim exact la fel...ii fierbeam apa pt ceai , dar el nu era in bucatarie..cat m-am aplecat sa caut ceaiul jos in dulap a intrat pe furis si direct la ibric..L-am prins cu mana pe coada ibricului....Va dati seama k mi-a stat inima....

Porumbita:varicela lui mario nu il poate afecta pe bb din burtik?
eu sunt putin speriata cat tb sa-l vaccinez pe darius si ma gandesc dc face vreuna din boli ce se intampla cu bebica mea? oreion si rubeola am avut, deci am anticorpi, dar rujeola nu si nu stiu daca e periculoasa sau nu in sarcina...
Stii ceva despre chestiile astea?


Madalina29
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )


--------------------------------------------------------------------------------


Da rujeola poate afecta bebe din burta,neaparat sa-l vaccinezi. Ce tine de varicela m-am interesat si daca eu am avut sa stau linistita. Mario al meu la 9 luni a facut si rubeola dar oricum l-am vaccinat sa nu faca rujeola si oreon.Deci mergi si fa-i vaccinul


Porumbita: scuze, dar neuronul meu gravid nu intelege...
daca rujeola poate afecta bebica din burtica...eu totusi sa-l vaccinez pe darius si sa riscam???

Madalina29
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

bambo ma gandesc la voi, sper ca totul sa fie bine si antonia sa nu aiba dureri mari.

madaluta din cate stiu eu, boala care apare dupa vaccin nu e contagioasa.


diana si david 03.12.06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


vai de mine! mi s-a facut pielea de gaina, pt dumnezeu... doamne ajuta sa fie bine antonia

donia, multa multa sanatate! tu iei ceva pt starile astea?

danutz, hernia ombilicala adevarata se rezolva numai chirurgical, dar operatia e una usoara. nu stiu de care anestezie se face dar recuperarea e f.rapida. ianis a avut si a fost amanat pana spre 3 ani, perioada in care se pot intari muschii abdominali si nu a mai necesitat operatie. sper sa fie si cazul vostru, nu-ti face ganduri negre! tinem pumnii.

acs, tare mamaie a voastra, auzi la 92 ani... dat totusi... accesul la scari nu se poate bloca?? e super riscant, zau! ca daca nu puneti nimic macar urmatorul an nu l-as pierde 5 secunde din ochi. lui marc atat ii ia sa urce cele 9 trepte, 5 secunde, alearga in 4 labe ca o maimutza, nu vreau sa ma gandesc ce se poate intampla daca aluneca sau se dezechilibreaza. asta e groaza mea... scarile...



Marc 1+ si Ianis 3+


Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Ai dreptate Diana! Dar scarile sunt mereu blocate cu scaune sau carucior. Scaunele le da la o parte, carucioarele sau fotoliile le escaladeaza :(. Suntem cu totii stresati. Pana si fetele striga cand il vad la scara si se duc sa-l dea jos.


Manuela, Stefan si cele 3 minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

are cineva nr lui bambo? dati pe pm?


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

quote:
Originally posted by acs

Ai dreptate Diana! Dar scarile sunt mereu blocate cu scaune sau carucior. Scaunele le da la o parte, carucioarele sau fotoliile le escaladeaza :(. Suntem cu totii stresati. Pana si fetele striga cand il vad la scara si se duc sa-l dea jos.


Manuela, Stefan si cele 3 minuni




nu se poate fixa portita??
noi avem ceva de lemn, nu e f solida, dar n-a incercat sa o darame pt ca ii tot explicam ca nu-i voie

la praktiker era ceva model, cam 1,5mil lei vechi



Marc 1+ si Ianis 3+

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput