Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (159)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Off saracuta Antonia Eu am fost oparita pe bratul stang si pe soldul stang(cred ca si pe fund) cand aveam 3-4 ani...m-au dus de urgenta la spital goala ca se lipeau hainele pe mine...atata stiu ca mi-au facut o injectie sa ma adoarma si m-am trezit bandajata... cicatricile de pe corp s-au dus complect(s-a intins pielea mult si bine) dar pe bratul stang, daca te uiti bine din anumit unghi se mai poate zari ceva ceva...

acs eu il bag pe Dani cu mine-n baie chiar si cand fac lipsa mare...n-am incredere ca mi se urca pe dulapuri isi trage ceva-n cap...apropo fetelor, voi cum faceti? faceti dus? sau faceti ca mine? seara cand vine sotu acas...imi inchipui ce sperietura a tras si mamaie...
madaluta si Dani a facut forma aia usoara de rubeola 2 zile dupa vaccin...si mi l-au primit la cresa...deci nu-i contagioasa...
... tare si apasat!

Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianav spune:

Buna mamicilor!

Va scriu sa nu repetati greseala mea de a cumpara pantofi de 180 RON pentru bebei cu faimoasa talpa GEOX.Cautam pentru Oana niste pantofi gen adidas care sa fie sport sa mearga bine la pantaloni, ca mai are niste ghetute tare faine pe care deja le-a zgariat si ale amerg bine la fustita. Am intrat in graba la Miniblu, ca nu am timp de colindat prin oras si i-am vazut pe astia despre care va povestesc, care erau bej si aveau o forma sport, in acelasi timp inalti la spate sa tina glezna. Eu am vazut ca ei sunt perforati in talpa, principala calitate a talpilor GEOX fiind aceea ca lasa piciorul sa respire. Insa gaurile din talpa comunica atat de bine cu interiorul incat la putina umeazeala ce a fost in Bucuresti ieri, Oana avea piciorul ud inauntrul pantofului.Acasa am constatat ca se udasera efectiv in interior. Asa ca nu dupa mine nu sunt buni decat pentru vreme uscata....si eu ii luasem sa o incalt la munte cu ei ca mergem destul de des.Si un pumn de bani!!

Sanatate multa Antoniei si sper sa nu ramana nici urma de semn sau amintire urata!!Eu m-am oparit cand era Oana mai mica si eram adormita cand fiebeam apa si biberoane. Pielea s-a refacut complet, doar poarta o usoara culoare diferita.

O zi buna!
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

bambo, ne gandim la voi, sper sa nu fie grav si sa nu aiba dureri antonia
porumbita, sa ne tii la curent, pliiz... sper ca mario sa nu faca decat forma asta usoara de varicela
madaluta, rubeola facuta de la vaccin nu e contagioasa! scrie si pe vaccin. asa ca poti sa i-l faci lui darius fara probleme.
dianav, eu port pantofi geox si niciodata nu m-am udat cu ei in picioare.. o fi ceva in neregula cu aia cumparati de tine, ca in mod normal au nu stiu ce membrana care nu permite circulatia de afara inauntru.. s-a inteles ceva?
donia, si un brat de (frezii bineinteles)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

intrebare: pt cele care aveti bona: ati facut bonei analize sa vedeti dc este sanatoasa? am o colega a carei bona a facut TBC si acum e disperata...a fost zilnic in contact cu copilul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

Bambo multa putere, iar Antoniei sanatate, sa nu o doara rau si sa nu ramana semne .

Monica si www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina www.TickerFactory.com/] br / [img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2 53 104/st/20061220/n/Maria Cristina/k/8819/age.png[/img" target="_blank">20.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

adina , e o dulce Ale a ta. m-am uitat la poze impreuna cu oana si i-am zis: "uite-o pe ale". si mi-a zis: "nuuuu, nuuu ale! " asta pt ca avem o vecina cu care se joaca oana zilnic pe care o cheama ale .. si normal, ea stie ca ale e vecina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marani spune:

sanatate multa Antoniei si ma bucur nespus de mult ca fetzishoara nu e afectata....pupam dulce dulce fetele si speram sa parasiti spitalul repede repede!

Kikineatza, Dianarus multumim de intrebare, bubamara fost-a f bolnava, am carat-o cu treburi prin oras cu noi si cand am depus actele pt buletine a fost cu noi; a luat o viroza super nasoala, acu e mai bine dar inca muci si tuse avem....Am reusit sa vindem ap. cu 2 camere..inca nu avem banul in mana, urmeaza sa facem actele; ne-am luat insa adio de la pensiune...nasol sa renunti la un vis dar realitatea ce-o traiesc nu-mi permite sa mai am fluturi in cap...

pupici tuturor, Bambo sa nu te superi pe mine....daca te-am deranjat..

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

quote:
Originally posted by Dia1609
dianav, eu port pantofi geox si niciodata nu m-am udat cu ei in picioare.. o fi ceva in neregula cu aia cumparati de tine, ca in mod normal au nu stiu ce membrana care nu permite circulatia de afara inauntru.. s-a inteles ceva?



Si eu am o pereche cu care m-am plimbat pe litoral...foarte romantic, dar am ajuns acasa cu nisip in ei...

Adina ...Alessia acusi e mai mare ca tine

Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

as vrea si eu nr de tel al lui bambo pe pm. multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

quote:
Originally posted by Dia1609

intrebare: pt cele care aveti bona: ati facut bonei analize sa vedeti dc este sanatoasa? am o colega a carei bona a facut TBC si acum e disperata...a fost zilnic in contact cu copilul



Si eu m-am gandit la asta.. oare don'soara de la cresa care-l ingrijeste ii vaccinata? oare pediatrul lui care intra in contact cu 30 de copii zilnic ii vaccinat? cum stiu eu ca nu iau boala de la unii si-o transmit la altii?

Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput