Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (159)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

Poze Ale

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)

"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Danutz, aseara eram gata-gata sa sar la .. da noroc ca mi-a picat netul . De ce sari imediat sa-ti faci ganduri negre cu operatie, anestestezie generala si blabla? Stai mai intai sa vedem daca este hernie ombilicala si daca este indicata interventia chirurgicala. Si Matei a avut o forma de hernie ombilicala care s-a rezolvat in timp de la sine.. muschii burtii nu erau inca uniti la varsta de 1 an si juma. Iar buricul cascat in afara l-a avut mult, mult timp. Cred ca de abia de un an de zile i-a intrat inauntru.. da asta cred ca s-a tras si de la rahitism si burta proeminenta.


cu Vigantoletten: - in momentul de fata amandoi baietii iau pastile Fluor-Vigantoletten de 1000 u.I o zi da/una ba. Atentie: doza zilnica de vit D se stabileste pt fiecare copil in parte!


Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Ieri m-am spart in figuri.. conu a papat de amiaza in premiera ficat dupa retea Sarytei si a fost mui bueno. Apoi, restul de ficat (c-am facut cantitati industriale, sa fie ) l-am indoit cu lapte, am mai trantit un sos din ceapa, ciuperci si sos de rosii si a iesit o lasagna mmmmmmm.


Kikineata, s-a facut cu Gradina Botanica.

Madaluta, noi am facut Priorix ambilor baieti. Nici o reactie adversa, nimic.

Dia, ce frumusica foc ii Oana. Si freza e super-tare, de adevarata domnisoara.

Luly ce poze cu adevarat superbe. Multumim. asta e preferata mea. Mi s-a facut o poooofta de mare..

Flore, dac-ai renuntat de Spiderman si-ai dat iar pe rochite sa intelegam ca visul zice ca-i ? Eu stiu ca de multe ori iese exact invers ca in vis... Tot vroiam sa te intreb.. ce faceti cu vacanta, renuntati sau reprogramati iesirea din toamna?

Roxanica, ca frumos le mai zici. Cand povestesti de zuzi.. si decate le mai face si zice David.

Mamaana ce copii frumosi aveti . Ce tavaleala si calarie pe cinste.. ce mare pare Tudor in comparatie cu Isabel si Stephanie.

Apropo Daphna nu ne pui si noua niscaiva poze cu de pe-acolo?

Laura pare rau pt faza nasoala.

Donia, uff ce greu tb sa-ti fie.. tot tu o duci/aduci pe Roxana la scoala?



Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

bamboleta: imi pare tare, tare rau pentru ce vi s-a intamplat...sa dea d-zeu k antonia sa se vindece repede si sa nu-i ramana semne, sau macar sa nu-i ramana pe fatza...

Si noi era s-o patim exact la fel...ii fierbeam apa pt ceai , dar el nu era in bucatarie..cat m-am aplecat sa caut ceaiul jos in dulap a intrat pe furis si direct la ibric..L-am prins cu mana pe coada ibricului....Va dati seama k mi-a stat inima....

Porumbita:varicela lui mario nu il poate afecta pe bb din burtik?
eu sunt putin speriata cat tb sa-l vaccinez pe darius si ma gandesc dc face vreuna din boli ce se intampla cu bebica mea? oreion si rubeola am avut, deci am anticorpi, dar rujeola nu si nu stiu daca e periculoasa sau nu in sarcina...
Stii ceva despre chestiile astea?


Madalina29
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Aoleu.. aflat de necazul Antoniei. Off, off. Pare asa rau. Sper din tot sufletul sa se faca cat mai repede bine si sa nu ramana cu urme. Bambo, ne gandim la voi.


asta e unul din stresurile mele: oale clocotinde, ingerarea de substante toxice si wc-urile de la tara. De atatia copii am auzit care au patit-o rau, da rau de tot asa ca va rog aveti mare, mare grija.





Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

salutari si buna dimineata! nu am mai intrat aseara ca cica era siteul in maintenance, si sa revin dupa un sf de ora. dupa un sf de ora mi-a zis ca e siteul in maintenance, si sa revin dupa un sf de ora :)) asa ca m-am culcat...

bambo... doamne... am inlemnit cand am citit... nici nu stiu ce sa spun... porumbita, transmite si de la noi numai ganduri bune si suntem alaturi pt orice e nevoie (nu stiu...daca are nevoie de vreo crema/ungunet special si nu gaseste..cautam si pe-aici, intrebam rudele medici... nu stiu...orice....).. si asteptam vesti de bine!!!

danutz, si de la voi asteptam vesti de bine, la puti chiar nu cred ca e vreo problema majora, cred doar ca s-a adunat niste smegma care da pe-afara, ca si noi am patit exact acelasi lucru, si n-am fost singurii.. cu buricul insa chiar nu stiu ce sa zic, dar sper sa nu fie nimic grav... numai ganduri de bine si pt voi

donia..of of si iar of... la voi nu exista pliculete de-astea gen fervex, coldrex?? pe mine m-au scos din niste raceli urateeeee... 3-4 plicuri pe zi, si vreo doua paracetamoale clasice peste, in 2 zile eram ca noua... o frectie cu otet aromat, sau macar otet de mere... pupam cu drag si dorim muuuuulta sanatate!!!

adina, saru-mana de cafea.. iete-acuma savurez.. am mai pus niste lapte din ce-a ramas de la motan, te superi? :)) strudelu' l-am bagat la buzunar, sa am ce ronati mai incolo in parc :)) noroc cu tine, ca altfel mi se lipea burta de spate si pe ziua de azi :)))))))

dia.. as veniii.. si ce-as veniiii.... dar abia ce ne-am programat o plecare la galati sapt viitoare, si nu crez ca ma tine psihicu' pt inca un impachetat spre sf de luna :))) unde mai pui ca e si la mama lu' naiba... desi si de voi e destul de departe, si iaca..voi va incumetati... de data asta zic pas, dar mai pi la vara daca ne-om misca mai cu talent..pe bune ca ma bag :)))

ma duc sa mai bag un puf cu ce-a mai ramas din cafeu, pupez tot efectivul de minunate, revin mai pe amiaza..sau seara.. daca nu i-o lovi pe astia maintenanceu' zilnic :)

aaa.... veste mare, cum dracu' am uitat sa mentionez... ieri a venit soacra-mea :)))


Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

recomandare, daca va intereseaza: la diverta si in carfur, la raionul cu creioane, carioci si minunatii de-astea, se exista la pachet de 6, carioci pt textile, de la UHU. ffffff tari!!! in ideea ca poate fulguletii au tricouri/pantaloni care se cer personalizati :) ori de manuta proprie, ori de maini mai experimentate de mami sau tati :)) cica-s rezistente la spalat, calcat si alte cele... abia astept sa-mi manifest creativitatea pe tricourile copilului :))))))


Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns porumbita80 spune:

quote:
Originally posted by madaluta

bamboleta: imi pare tare, tare rau pentru ce vi s-a intamplat...sa dea d-zeu k antonia sa se vindece repede si sa nu-i ramana semne, sau macar sa nu-i ramana pe fatza...

Si noi era s-o patim exact la fel...ii fierbeam apa pt ceai , dar el nu era in bucatarie..cat m-am aplecat sa caut ceaiul jos in dulap a intrat pe furis si direct la ibric..L-am prins cu mana pe coada ibricului....Va dati seama k mi-a stat inima....

Porumbita:varicela lui mario nu il poate afecta pe bb din burtik?
eu sunt putin speriata cat tb sa-l vaccinez pe darius si ma gandesc dc face vreuna din boli ce se intampla cu bebica mea? oreion si rubeola am avut, deci am anticorpi, dar rujeola nu si nu stiu daca e periculoasa sau nu in sarcina...
Stii ceva despre chestiile astea?


Madalina29
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )



Da rujeola poate afecta bebe din burta,neaparat sa-l vaccinezi. Ce tine de varicela m-am interesat si daca eu am avut sa stau linistita. Mario al meu la 9 luni a facut si rubeola dar oricum l-am vaccinat sa nu faca rujeola si oreon.Deci mergi si fa-i vaccinul

Stela 27s cu printesa Cleopatra+Mario Gabriel(31.10.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Porumbita, s-a confirmat diagnosticul de varicela? Vezi ca bubitele nu apar toate de-odata asa ca te mai poti astepta sa rasara. Oricum e super ca Mario n-a facut febra.. poate aveti noroc si scapati cu o forma usoara. Multa sanatate.

Kikineata, daca n-ar fi mama atunci as fi platit pe cineva macar cateva ore/saptamana. Normal, ca as fi preferat sa fie cineva cunoscut sau macar recomandat. Altfel nu as fi eu normala si intreaga la cap.. ca doara ma cunosc .

Adina, yamyyy ce bine suna cu strudel cu mere... saru' mana. . Tinem pumnii sa fie bune rezultatele. Aha pozele noi cu Ale, ei asa mai merje.. altfel se vad in marime mai aproape de natural.


A_deju.. si e de bine sau de rau??



Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns porumbita80 spune:

Ce am vrut sa va intreb: eu stiu ca cand a avut fratele meu arsuri de gradul 3 de la motocicleta, mama a gasit nustiu de unde un leiocoplat produs in SUA si care i-l lipea direct pe rana si sa vindecat foarte repede. Voi stiti de asa ceva cum se numeste sa-i zic azi lui Roxy(bambo) sa-i caute sotul. Am sa transmit gandurile voastre, si va zic cum se simt cand ma intorc.Poate stie cineva de ce v-am intrebat sa-i zic pana plec ca acusica mergem asteptam sotul sa vina sa ne duca.
Mario e bine a mai ramas o bubita, sper sa trecem usor si peste varicela

Stela 27s cu printesa Cleopatra+Mario Gabriel(31.10.06)

Mergi la inceput