Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (159)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

porumbita, spune-i te rog lui bambo ca sunt cu gandul la ele, o pup pe Antonia de o suta de ori sa treaca... saracuta, ce dureri o fi avut Unde sunt arsurile?
Si un nepot din partea sotului si-a tras pe el o oala cu apa fierbinte si a fost cumplit, fetelor, sa nu mai tineti nici o oala pe ochiurile din fata!
porumbita, va doresc sa treaca varicela cat mai repede si fara probleme mari.

Eu sunt tare bolnava, am mereu frisoane, sunt ametita... stau in pat cat de mult am ocazia, iar cu copiii ma descurc cum pot, nu prea usor. Sper ca in vreo 2 zile sa fiu mai bine.
Multumesc pentru urarile de sanatate



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Vai de mine, sunt absolut socata....sper din suflet sa fie bine Antonia si sa nu aiba urmari patania asta!!!! Doamneeee ...Porumbita, te rog frumos sa le transmiti toata sanatatea din lume si de la noi si mai da-ne vesti, te rog...

Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow


Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

bambo, suntem alaturi de tine!! antonia scumpa, o sa treaca ....Doamne, mi s-au inmuiat picioarele !

Donia, sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Tiii, ce poze frumoase am vazut!!! Am admirat bicla pe care Dianarus a pus-o la pastrare in garaj, zapada de la Canada, pe razaretii Roxana si Cristi in cortul cu tunel, pe frumoasa Julia cu ochisori albastri, pe Adina si pe mamicile care au fost la intalnire in Bucuresti (acum ma oftic si mai tare ca n-am putut sa vin si eu!), pe Oana cu super freza (ii sta extraordinar de bine), pe cele doua printese ale lui Luly pe malul marii si pe cei trei copii minunati ai Mameiana.

Donia, sanatate multa!
Aka, imi pare rau de tot ca aveti probleme cu mancatul! Sper din tot sufletul sa treaca repede faza asta. Mamicile care au trecut prin experienta asta te-au sfatuit foarte bine. si multa rabdare si putere!
Raluca, multa sanatate Adinei!
Yagmur, multa putere, mami, si rabdare!
Acs, de-abia astept sa vad poze de la serbare!
Flore, ce scumpa e Alessia! Cred si eu ca lui Nicu i-au dat lacrimile cand a auzit-o!!!
Madaluta, primul buchet de flori de la baiatul tau… Ce frumos!
Danutz, imi pare rau de treaba cu hernia si cu putzi rosu! Bafta multa maine la doctor! Nu te gandi la operatie si alte nebunii. Asteapta, sa vezi ce spune doctorul. Poate nu e cazul.
Porumbita, offfff, mi s-a facut pielea ca de gaina cand am citit postarea ta! Transmite-i lui Bambo toate gandurile noastre bune si da-i un pupic Antoniei cand o s-o vezi! Sa dea DD sa fie bine cat mai repede, fara urmari. Multa sanatate lui Mario, sa fie o forma usoara de varicela!


Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Bambo, of ce rau imi pare. Hai ai grija ca va fi bine. Porumbita sa o pupi din partea mea s-a gargaritei. Iaca pe principiul asta cand fac ceva si e Sara in zona si nu numai ca sa ma obisnuiesc pun doar pe ochiurile din spate. Dar parca vad ca ccc cataratoarea Antonia s-a urcat singura pe la aragaz. Si ieri vroiam sa intreb de tine Bambo!!

Danutz, noi am avut hernie ombilicala la nastere dc e doar de suprafata...a dat-o pur si simplu cu un fel de fier inrosit si apoi cu nitrat de argint. Mereu pudra sa se usuce parca Baneocin.

Cu puti inrosit stii de la fete pui compresa cu rivanol sau chiar ceva care are antibiotic. Fa-i urocultura poate e vreo infectie urinara de suprafata.

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Aka, pan m-am trezit io te-au lamurit fetele. Eu sunt Stan patitu' dar numai cateva perioade au fost si destul de mari.
Deci las-o-n pace dar...nu-i da mancare mai devreme de 4 ore de la masa. Nu tin minte ce a avut, boala ma refer. Si da-i doar ce-i place...nush iaurt, fructe, carne??O perioada n-o mai innebuni cu ce nu-i place. Vreo 7-10 zile da-i ce-i place, da?

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

quote:
Originally posted by porumbita80

Salutare !
Mario al meu a facut varicela, dar are doar cateva bubite creca 3 la numar, l-am dat cu alcool mentolat si cu solutie din aia calamine. Nu a facut febra e ok ca deobicei un pic mai somnoros, in rest suntem bine sper sa treaca repede.
Dar nu de asta am intrat, vreau sa va zic de Antonia de Bambo sunt ambele internate in spital. Antonia pe 8 martie a varsat peste ea un ibric cu apa clocotita si saracuta are arsuri de gradul2, Bambo saraca e terminata, Antonia e foarte agitata, maine merg la ele si am sa vazic cum se simt. De cand am aflat nu am stare, atat de mult tineam la printesa Antonia ca acum nu ma pot linisti.Sper sa nu se supere Bambo pe mine ca vam zis eu. Dar am zis ca un gand bun le poate face bine.

va pup

Stela 26s cu printesa Cleopatra+Mario Gabriel(31.10.06)


Vaii,Doamne da sa fie bine,saracuta Antonia!Ma rog sa treaca peste tot fara prea mari urmari!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)

"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Of mai Donia, Donia...da tu tot bolesti. Du-te la medic si nu te trata dupa ureche ca duci cam de mult asta asa pe picioare poate luasi un virus ceva. Acu esti si slabita de oboseala, imunitatea noastra e la pamant si ataca imediat. Si io-s cu de toate dar ce sa fac? Ma doftoricesc cat pot. Da am fost la medic cu analize si tot tacamu'.

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Ruxandro, azi dim la cafea ma gandeam la tine. Da o mana de ajutor unei femei batrane si bolnave (sa nu ma certi iar)...ma gandeam cum le faci tu pe toate si film si munte si si...da-mi si mie o partie de ajutor, dar sa stii ca n-am ajutor de niciunde decat pe puiu meu s-atat care si el munceste pana seara. NU ma plang da-s asa mereu in priza nu apuc sa ma relaxez...doar aici sau doar in weekend cat de cat.

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

DONIA,draga de tine,imi inchipui ce greu trebuie sa-ti fie,ma gandesc la tine,sa dea dumnezeu sa-ti revii cat mai repede la forma pe care o stim,adica cea mai buna!!!
VA invit la cafea,una f matinala pt mine,azi m-am trezit la 6,pt ca am fost sa repet analiza de tiroida,sa vedem cum stau..m-a intepat tipa asa nasol ca ma doare toata mana...ma rog,trece!Si cum ziceam,va astept la o cafea si un strudel cu mere..yammmmmmm!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)

"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"

Mergi la inceput