Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (159)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

quote:
Originally posted by Dia1609

ia uitati aici un articol despre www.evenimentulzilei.ro/articole/detalii-articol/794613/DOCTOR-EVZ-Atentie-la-valabilitatea-vigantolului/" target="_blank"> vigantol

Dia de Oana 29.11.06

"Da aripi unui copil, dar lasa-l sa invete singur sa zboare" Marquez



Asta e parerea unanima a celor de la Carol Davila. Si ediatrul nostru tot pe acolo bate si el, de fiecare data la controalele lunare imi dadea sticluta noua de vigantol si ma punea sa o arunc pe aia veche.

Eu chiar voiam sa intreb aici care mamici dau la fulgutezi vit D in alta forma decat Vigantol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

danutz, da, eu ii dau vitamina d3 picaturi de la biofarm.. e acelasi lucru cu vigantolul, costa 3 ron :) si ca vreau sa nu..tot o cam schimb la 2 sapt, ca o sparge eric :)) cum o prinde, cum da cu ea de pereti :))))))))


Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Merci a-deju.
Stiu ca erau si niste pastilute Vigantolette parca, poate sunt mamici care dau din alea, sa ma lamureasca.
Rares e rosu la putzi rau de tot, sa vedem la baitza cat ne lasa sa ne uitam , nu da semne ca l-ar deranja. Cu buricul e groasa, chiar iese in afara cand tipa, plange sau face efort, chiar cand il luam in brate.
Si in plus am vazut acum ca are si o ditamai pata uscata pe un piciorus...
Deci maine seara mergem val vartej la doctor, am inima cat un purice...cred ca incep sa ma documentez despre hernia ombilicala.
Stiu ca Veronici il operase pe Rares al ei cand era mic mic, mai sunt si alte mamici care au operat fulguletii de hernie?
Cum se manifestase?Cum este operatia? Se face anestezie generala?
Ma opresc aici ca devin paranoica...
Voiam sa va mai zic ca am vazut poze cu mini intalnirea bucurestencelor, cu Julia fara palmier, cu familia minunata a Mamaanei(bai da' ce zapada e pe acolo!!!) cu Oana a Diei care pe alocuri seamana cu Maria-Sa la mutrite smechere,si cu Eforia...
Si tare as mai vrea si cu Quatar-ul...da' cred ca pentru asta tre sa astept return-ul in tara a Daphnei!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

mamaana vazut frumusete de copii, tare mult imi place cum il calaresc fetele pe tudor. si el are o privire blanda..intelegatoare.. si saru'mana pt linkurile cu cookies, taman am bagat unele cu nuci, seminte si fructe de padure. criminale! maine fac si pt d.

citit tot, vazut tot ce misca si nu misca-n poze, nu mai stiu nimic. noi facem totusi niste analize pt infectie urinara, sper sa nu, si sper sa-l prind maine pe pipi cu borcanelul


diana si david 03.12.06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

danutz, of, imi pare tare rau cu hernia... tinem pumnii sa fie bine... iar cu putzi rosu nu stiu ce sa-ti zic, ca nu cred ca te-ar ajuta sfaturileunei mame de fetita
cu pastilele de fluor vigantoleten treaba sta asa: e si mai naspa, in var s-au retras de pe piata cele de 500 (de care lua oana) pe motiv ca nshpe loturi de pe nu stiu cate luni in urma erau compromise, in sensul ca vit D nu mai era in cantitatea care trebuia in ele, pe motiv de nu stiu ce substanta folosita care o facea instabila .. cele de 1000 nu le-au retras, dar am aflat de la unii farmacisti ca urmeaza sa fie retrase si ele, pe aceleasi considerente... si cu vigantolul, ai citit povestea... imi vine sa si jur ca o sa caut vit.D de la alta firma, ca eu una de firma Merck si ale sale tampenii m-am saturat.. si ma mai mir ca fii-mea are picioarele strambe si ca ar putea fi un inceput de rahitism cand 6 luni a luat numai fluor vigantoletten din loturile retrase si acum ii dau vigantol.. hai ca-mi vine sa ma duc pe aratura... sa-i ia naiba cu firma lor cu tot, nu-i da nimeni in judecata?
si sa ne inveselim: daphna, niste poze, ceva?
si nu vine nimeni la sinaia in perioada 27-30 martie????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

mamaana, admirat familia frumoasa! ai niste copii minunati... ce tare seamana fetele cu tudor! cred ca-ti tresare inima de bucurie cand ii vezi asa pe toti 3 impreuna jucandu-se

ktrinel, ce mai face chinezu?

chinico, nu mai bagi un oki sa ne citesti?

almo, tu ziceai ca ai cumparat papusile din baby einstein? imi spui de unde, pliiz?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

salutari mamici!
si eu pe aici, nu v-am uitat, citesc, ma uit la poze, ma gandesc la voi, dar....atat.
trecem printr-o pasa/faza destul de nasoala, asa ca incerc sa imi vad de ale mele.
dar va pup dulce pe toate.

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns porumbita80 spune:

Salutare !
Mario al meu a facut varicela, dar are doar cateva bubite creca 3 la numar, l-am dat cu alcool mentolat si cu solutie din aia calamine. Nu a facut febra e ok ca deobicei un pic mai somnoros, in rest suntem bine sper sa treaca repede.
Dar nu de asta am intrat, vreau sa va zic de Antonia de Bambo sunt ambele internate in spital. Antonia pe 8 martie a varsat peste ea un ibric cu apa clocotita si saracuta are arsuri de gradul2, Bambo saraca e terminata, Antonia e foarte agitata, maine merg la ele si am sa vazic cum se simt. De cand am aflat nu am stare, atat de mult tineam la printesa Antonia ca acum nu ma pot linisti.Sper sa nu se supere Bambo pe mine ca vam zis eu. Dar am zis ca un gand bun le poate face bine.

va pup

Stela 26s cu printesa Cleopatra+Mario Gabriel(31.10.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daphna spune:

LAURAAA?????
Poze cand ajungem acasa...oricum ,pot sa va zic asa, cu vorbe k e fascinant.lumea asta araba e deosebita intr-un anume fel.cel putin mie asa mi se pare.
FLORE,eu una nu m-am mai vopsit blond pe sarcina dar am avut o prietena care a continuat sa se decoloreze chiar..si totul a fost ok.oricum ...tot tu decizi.
De cand cu iesitul asta prin malluri la greu...Elisa nu mai suporta sa se apropie vreun adult de ea.cred k am gresit,k i-am repetat sa nu puna mana,sa nu traga,sa nu arunce...k vine dl,dna si o cearta.Eh..si de aici probabil k isi inchipuie k toata lumea vine si o cearta.offff..imi pare asa rau...incerc sa remediez.Nu ai zice cat de multe pricep copii astia.
V-am pupat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daphna spune:

offfff..Doamne...am ramas muta.bineanteles k ne gandim la ele,sa le transmiti tot binele din lume de la noi...
multumim Porumbita,sa ne tii la curent.

Mergi la inceput