Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (159)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Mamaana, foarte scumpi copiii tai! Distractie mare la voi! Tudor foarte afectuos si grijuliu cu fetele,bravo lui!
Madalutza, ce frumos gest cu buchetul de flori, te cred c-ai plans! Am plans si eu cand am citit. Cercelusii erau pt. tine sau pt. micuta Daria??
Almo, multumim

ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

David al meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Ktrinelimi era dor sa o vad pe Juli. Tare scumpa! aveti si voi codite! Imi pare rau sa aud ca a fot bolnavioara, peste 40 temp, of of. dar ce repede i-a trecut, ce bine. se vede treaba ca are sistem imunitar f bun.

sa va spun si voua vestea. Pe 30 Mai plecam in Ro trei saptamani din care o saptamana in Italia. Planuim sa o lasam pe Nicole cu soacra si sa ne luam o saptmana de concediu sigurei, dar deja ma doare inima ca o las fara noi, mai ales ca nu stiu daca o sa se obisnuiasca cu familia din ro pana plecam.



Album
http://picasaweb.google.com/nicole.poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

va multumesc din suflet pentru ceea ce ati facut pentru mine. multe flori, imbratisari pentru fiecare dintre voi. si sa nu uitati ca fiecare are locul ei in inima mea.

stiu, nu trebuie sa ma stresez. stiu, dar imi e foarte greu. de cand s-a nascut am fost foarte relaxata, m-am bazat foarte mult pe ce am simtit, ce am mai citit, am invatat de la voi foarte mult. foarte rar am primit cate un sfat, de la soacra, cumnata, vreo prietena, daca am simtit ca mi se potriveste am asimilat, daca nu pas...mama doar mi-a spus sa am grija de mine si cu timpul voi stii ce sa fac. dar in perioada asta simt ca imi este mai greu ca niciodata. nu stiu de ce, asta simt. sper sa treaca mai repede si sa redevin ca inainte.
am incredere in ea, dar parca nu mai am in mine. parca nu nimeresc sa-i dau ce-i place. si o incerc cu multe alimente, dar pur si simplu intoarce capul. am o mare admiratie pentru mamicile ale caror copii sunt mofturosi. mai ales acum, cand vad ce inseamna sa nu vrea. nu pot decat sa ma straduiesc sa nu ma mai stresez. si ce daca trebuia sa manance de doua ori pana acum, bine ca bea apa , o fi si aia buna la ceva. de intarcat o sa mai astept, poate pana la urma va accepta alt lapte si va renunta la tz. asta-i un vis de-al meu, dar sunt constienta ca nu se va realiza. si ca sa-mi demonstreze azi ca ea va incepe sa manance a mancat pe la 3.30 carnita fiarta de pui cu paine. asa ca o s-o mai parasc pe forum, ca vad ca stie copilul de rusine si isi revine.

va pup pe toate

Monica si www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina www.TickerFactory.com/] br / [img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2 53 104/st/20061220/n/Maria Cristina/k/8819/age.png[/img" target="_blank">20.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

DONIA,woww,ce zapada,brrr...Ce odoare frumoase ai !!!ca niste raze de soare amandoi!!
KTRINEL,of,imi pare rau ca a fost bolnavioara Julia,bien ca a trecut cu bine!!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)

"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Flore eu mi-am facut suvite de pe la 3 luni in sus...Spiderman ha? las ca paote ai vrut sa-i iei la Dani al meu ceva... nu te mai preocupa

Admirat pozele Simonei de la Euforie cu ingeras inclus si frezata de Oana, super tare gagica, de-acu tre sa-i iei gel si sa-i imprastii parul. Dia..oare apucam deceniul asta sa share-uim pozele de la Mall? ...ca eu tot cu curiozitatea am ramas...

Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Aka, draga mea draga, toate asta or sa treaca! Stiu ca e greu, dar asa reactioneaza copiii dupa boala, unii mananca ca spartii (Vezi Maria-sa), altii fac greva foamei.
Poate Cristinica are iar o perioada de eruptie dentara, poate e asa cum zici tu ca asociaza lingurita cu medicamentele, oricum e cel mai prost moment ca s-o intarci. Ai rabdare cu ea si o sa-si revina.
Iar despre sot...ce sa zic, ca toti barbatii sunt ca niste copii mai mari?! Stii si tu asta, da-i si lui timp si toate se vor calma pana la urma!
Capul sus, rabdare si sa stii ca Dianocica are dreptate...du-te la o plimbare, ca aerul curat si linistea fac minuni.
Yagmur, draga mea stiu cat este de greu sa incerci sa impaci si capra si varza, si job-ul si copilul. Si faza e ca nu prea exista cale de mijloc. Pt programul de duminica ti-as sugera sa 'suni un prieten' care sa stea cu Luca macar 1-2 ore, cat reusesti tu sa mai faci una alta sau macar sa dormi! Capul sus!!!
Donia, sanatate multa familiei reunite!
Lavinia, tu nu ne mai zici nimik? Ce mai face Mihaita?
Daphna...Quatar! Ce frumos si cald nene, cald!
.
Eu sunt asa si asa, a sunat bona sa-mi zica ca Rares e rosu la putzi, abia astept sa ajung acasa si sa-l vad.Cica nu pare sa-l deranjeze...
Plus ca aseara, la baitza, cand l-am luat in brate sa-l scot din caditza, i-a iesit buricul afara. Asta se cheama hernie ombilicala nu?
Asa ca maine seara mergem la doctor sa-l vada!
Si e iar in plina perioada de eruptie dentara, se vad albi sub gingie ambii canini de sus, maraie, musca tot ce prinde, baleste, roade...azi s-a trezit la 6 dimineata, cica afara a marait, nu a vrut pe jos, nu vrea sa se joace, baga totul in gura ...saracutului de el...
Gata, fug...
Va pup!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

flore, m-am vopsit in sarcina numai cu vopsea fara amoniac, iar dupa 5 luni mi-am facut suvite (suvitele oricum nu se fac de la radacina, asa ca vopseaua nu vine in contact cu pielea capului )

ia uitati aici un articol despre www.evenimentulzilei.ro/articole/detalii-articol/794613/DOCTOR-EVZ-Atentie-la-valabilitatea-vigantolului/" target="_blank"> vigantol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

aka, imi pare rau ca treci prin asta... noi, mamicile care experimentam nemancatul copiilor cu lunile ne-am mai calit ... dc te consoleaza, nici oana n-a mancat de azi dim de la ora 6, doar niste sana cu branza pe la pranz... dar ea e in plina eruptie dentara si-mi era clar ca n-o sa manance, eram pregatita pt asta... si tot nu-mi este usor ... ideea e ca o sa treaca si o sa fie ok.. dar n-o intarca acuma, bine macar ca aveti tzitzi, ca io nu aveam asta in perioadele de criza si vreau sa-ti zic ca nu vroia nici lapte... o sa-si revina, tu acum incerca sa-i dai fructe multe (contin vitc. C si ajuta la stimularea apetitului) in orice forma... si sa fie hidratata, asta e f important... si tie iti tb multa rabdare

in alta ordine de idei a trecut o luna de cand a inceput explozia dentara... si ce am realizat intr-o luna: 4 dinti si 3 masele! destul de bine, nu? cat altii in jumate de an... na, ca am recuperat si noi .. a mai fost careva cu asa eruptie dentara?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

quote:
V/ATI VOPSIT IN PRIMELE 3 LUNI DE SARCINA? SAU IN TIMPUL SARCINII?

nu in primele 3 luni, dar dupa aceea da.La darius am folosit o vopsea pe baza de plante care se gaseste numai in farmaciile catena.
Acum mi-am decolorat un pic radacina cu pudra,( eu sunt saten inchis si vopsita blond)dar mi-e frica sa mai repet gestul , asa k voi merge tot pe produsele acelei farmacii, chiar dc puterea de decolorare nu e chiar atat de mare.Dc vrei sa vezi despre ce vopsea vorbesc, da o cautare pe google-catena- si iti arata toate produsele lor.
quote:
Madalutza, ce frumos gest cu buchetul de flori, te cred c-ai plans! Am plans si eu cand am citit. Cercelusii erau pt. tine sau pt. micuta Daria??


Pentru mine......
roxanica

Madalina29
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

n-am citit absolut nimic, sper sa apuc sa bag ochiul cand s-o culca copchilu' :) momentan ne fugarim prin casa, si trecand rapid prin bucatarie mi-au cazut ochii pe carticica de la practic in bucatarie cu retete pt copii recomandata de madaluta (multumesc ) si sa v-o recomand si eu, retete super faine si usor de facut :)
fug ca ma prindeeeee...... :)))))))))


Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput