Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (107)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

quote:
Originally posted by Sabina

Cumetrelor, imi pare bine ca v-ati distrat aseara! Bravo voua!!!
Unde ati petrecut asa frumos?






Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




La restaurantul Xanadu!Pe Mantuleasa!
Sanatate multa lui Gheo.Multumesc lui Dumnezeu,n-am avut nimic notabil dpdv sanatate cu Mihnutzu,dar il feresc cind aud de cineva racit,sau evit musafirii care-mi par suspecti!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Luy, esti fenomenala cu urarile tale, eu nu-mi mai amintesc nici povestile, dar sa le mai adaptez la situatie, meriti un premiu de la noi, dar pana atunci


Mai ce de copilasi bolnaviori, uite un sa se faca bine cat mai repede.


Legat de ''sindromul despartirii de mama'' asa mi-a zis dr Palicari ca se numeste, ea zicea ca se manifesta in jurul lunii a 8-a, la noi a fost in toi saptamana trecuta, fetele care va confruntati cu asa ceva incercati sa-i tineti in brate pana se acomodeaza cu locul si persoanele, vorbiti cu el si cu aceste persoane apropindu-va de ele, noi asa am procedat in ultima saptamana si nu a mai urlat.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Legat de dr Palicari, o gasiti asa:
-Marti dupaamiaza si Vineri dimineata in Plevnei nr.44 tel:311.54.54
-Joi dupaamiaza la Pol Batistei (cladirea veche) la 315.16.43
-daca va hotarati sa mergeti la ea, sa va notati intr-un caietel sau agenda toate datele copilului, cum a evoluat ca, greutate/inaltime, ce medicamente a luat sau mai ia.....si intrebarile voastre. Ea scrie tot, deci fiecare raspuns sau recomandare o si scrie
-consultatia costa 40ron


Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

luy si pe mine m-a emotionat povestea ta; si sa stii ca nu m-am suparat cand ai zis ca Amalia seamana cu tati, ca doar cu el am facut-o.

daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Bee mamica suparata. Si eu sper ca Mario sa nu faca bronsiolita.

Cecilia felicitari....si eu astept sa imi zica mama....a avut o perioada in care de fiecara data cand se supara striga ma-ma si se uita la mine si ridica mainile sa il i-au in brate, dar de 2 saptamani nimic. Nu sunt f sigura ca spunea constient.....ramane de vazut....oricum la noi e mai greu ca vorbim cu el in 2 limbi, asa ca sa vedem ce spune mai intai

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Cecilia, felicitari zambaretuluitau pentru MAMA ! Abia astept s-o aud si eu pe Maria strigandu-ma

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Salutare, odisee!
Raportez din nou o noapte cu 7 ore de somn legat la piciu Tudor! Yuhuuu! Cred ca a fost cadoul meu de 8 martie!

Melania, tizul feciorului meu nu e sociopat! Dar e varsta la care ei invata chipurile si isi dau seama cine e "de-al casei" si cine nu. Chiar citeam in Capraru ca e normal si tu trebuie sa stai langa el si strainii sa il ignore la inceput, apoi bebe se invata cu figura noua si poate socializa. E absolut normal, nu te supara pe pitic.

Greyeras, e normal sa fie si firicele de sange in mucuti, am vazut cand l-au aspirat pe Tudor in spital si eu ma albisem cand am vazut sangele in muci. Asistenta a zis ca e normal.

Bee, Sabina, multa sanatate piticilor, sa se faca bine cat mai repede, ca, off, rau mai e sa fie bolnaviori.

Roxana, Teo, sa va fie de bine iesirea! si la mai multe in viitor.

Cecilia, felicitari pt. apelativ.

Noi maine avem revizia tehnica, nu stiu daca mai prind timp la calculator in seara asta, asa ca pe maine dupa-amiaza! tuturor.

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Ce-i linistea asta pe-aici?Huh?
Noi am fost in parc,ne-am plimbat,am stat chiar si la o terasica,la o mica berica....
Mihnea e foarte sociabil,indiferent daca la noi in casa intra o persoana noua,ii rade,vorbeste,exact ca si cu noi.Inca nu constientizeaza ca e cineva strain!
Socrela s-a descurcat formidabil aseara!Asta ma incurajeaza f mult,sa mai pot apela cind mi se face dor de codrul verde

Sa ma laud si eu putin cu diversificarea,tinand cont ca Mihnea papa lapte praf,am zis s-o iau usurel si eu cu mara ras deocamdata.Si de vreo 2 sapt ii tot dau mar ras,la inceput a papat mai putin,iar treptat a facut progrese importante ,astfel incit,acum,pot considera ca i-am inlocuit o masa de lapte!
Azi a papat 1 mar intreg golden+1/2 borcanel Hipp piersica+3 lingurite cereale fara gluten cu piersica si maracuja de la Humana,totul omogenizat cu putina apa plata.Maclavaisul asta i-a tinut de foame de la ora 13,si inca nu caraie de foame!
La noi pb e ca nu i le pot da la 10 dimi,pt ca atunci isi papa prima masa de lapte,pt ca atunci se cam trezeste!
Saptamana viitoare incep si eu cu supica,piureut de legume....si ce-o mai fi!
Bafta mamicilor in lupta cu diversificarea si sanatate multa bb-ilor bolnaviori!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Cecilia,felicitari pt.ma-ma!
Si eu astept momentul f tare!
Legat de Sim,stiu ca ne-a scris vineri ca pleaca la socri sa faca rost de curcan,sa mearga cu el la nasi,ca deh,azi e lasata secului!
Eu n-am mancat muceniciiiiiiiii!De-aia moldovenesti n-am mai gasit sa cumpar,de-aia cu zeama n-a avut cine sa-mi faca!Poate o combin pe soacra-mea sa faca maine!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Fetelor, aveti idee cum se prepara mucenicii in casa? Eu am fost la cumparaturi vineri, dar am uitat sa-mi cumpar si azi nu am mai gasit nicaieri. Stiu cum sa ii fac si mi-am luat tot ce-mi trebuie, dar imi lipseste ingredientul principal: mucenicii in sine... Deci, stie cineva reteta magica???


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput